Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kire hallgassak, mit csinálok...

Kire hallgassak, mit csinálok rosszul, velem van a baj?

Figyelt kérdés

Első babám. Kifogtuk, éjjel 4-szer kel, nappal egy órat se alszik. Szinte mindent végig próbáltam: ringatás, külön alvás, simogatva altatás, együtt alvás, babakocsi altatás sőt még Suttogó ès társai is. Ideig óráig működtek.

Napi 3-4 órát alszom. Alig van tejem emiatt. 2 óránként cicire rakom de úgy tűnik már nem lesz több. A hozzátáplálással elèg lassan haladunk, minden fogja a hasát.

Tudom sok levegő kell, ezért napjában kétszer háromszor kiviszem, mert altalaban max fél oraig marad meg a kocsiba.

A párom haza jon (elonyere valjek hogy kemenyen es sokat dolgozik) lecsesz hogy tvt mertem nezni - 20 percet, ha mar aludni nem tudok, addig a masik szobaba jatszott - . Lecsesz h a gyereket magam melle vettem valamelyik ejjel mert mar hulla kimerult voltam. Következetesseget hianyolja...probalok az lenni de neha szakad a cerna.....gondolom nem en vagyok az egyetlen aki neha az agyba veszi..

ilyeneket mond h nem nbeszelek eleget a babahoz es buta lesz...oszinten 18 orat van ebren...eleg nehez hozza folyamatosan beszelni.....meg hogy nem hurcolom eleget a lakasba hogy nezelodjon...nem, mivel a sok szoptatastol a derekam mint egy nyolcvan évesé.

Megmertem emliteni hogy az idei kerti szezonra nem biztos hogy lesz idom...lecseszett hogy ne a baba iranyitson....van mas valasztasom ha egyszer ilyen a termeszete???

Közben elvárás hogy lefogyjak (kb addig sex sincs) habár momentán az étkezés az egyetlen örömforrásom és szükséges is a tej miatt (60 kg vagyok, nem 120).

ő eljár heti egyszer a haverokkal, es mindent megteszek hogy ejjel ne kelljen a gyerekkel, soha nem kellett még éjjel altatnia. A háztartast egyedul viszem, emiatt soha nem panaszkodom, mivel folyton ebren vagyunk van rá időm. megyünk "nyaralni" nagyszokkel ami remek csak ha sir veluk az azt jelenti hogy nekem farasztobb lesz a nyaralas mintha itthon lennenk pedig itthon sem konnyu.

A baba mindenki mástol fél, most van ebben a korban, persze ez is az én hibám...

Nagyon szeretem a babam, a ferjem is, de ugy erzem most egy olyan godorben vagyok amibol senki sem segit kimaszni. Nincsenek kismamák a környezetemben, a barátnőim még gyermektelenek és nem értenek. Sokat sírok, kb úgy érzem magam mint egy kétlábon járó fejős tehén akit néha kiengednek legelni. A férjem csak a baba lelkével foglalkozik, kivülállóként fogalma sincs mit élek át. persze lehet hogy én látom rosszul a dolgokat és saját magam okozom a bajt. Szerintetek?


2015. jan. 29. 10:58
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Annak lehet segíteni, aki hagyja. A kerdezo nem ez a tipus. Mi lenne ha a sarkadra allnal es pihennel, a ferjed meg foglalkozna a gyerekkel, az ove is nemcsak a tied. Szombaton a kezebe nyomod te elmesz setalsz egyet utana lefekszel olvasni, ha faradt vagy tuti bealszol, a ferjed meg elszorakoztatja a gyereket es kivalo tanacsait amikkel teged bombaz vegre az eletben is kiprobalhatja.
2015. jan. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó, igazad van.

A kérdező ugyan kiírt egy kérdést, de nem fogadja el a nyilvánvaló tényeket amit egy kívülálló jobban lát, mint ő maga.

Hasonló a viselkedése néhány bántalmazott nőéhez és lássuk be, ha nem is fizikálisan, de a kérdező férje is bántalmazza a feleségét, csak nem a testét, hanem a lelkét tapossa.

Ez a nő elvakultan védi a férjét, saját magának sem ismeri be, hogy a férfi nem tiszteli, nem szereti őt. Ha rádöbbenne, túlságosan fájdalmas volna neki, így hazudik saját magának is, egy hazug álomvilágban él, mentegeti a férjét a cselekedetei alól.

Amíg nem ébred fel e hazug álomképből, addig hiába próbálnánk segíteni neki sajnos.

2015. jan. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Továbbra is köszi a válaszokat.


Igen, vannak fenntartásaim a válaszokkal kapcsolatban, mivel azért így pár soros leirasom alapján (ami nyilvan sarkit is mert faradt vagyok es most minden baj) meredeknek tartom kimondani hogy a férjem nem szeret, csak mert konfliktus van közöttünk.

Mármint adott köztünk egy hullámvölgy de ha minden házasságban a babavallalas kezdeti nehezsegei azt jelentenék hogy a két fél nem szereti egymást, kicsit más lenne a csalàdmodell nem? :) 12 éve vagyunk együtt. Elhihetitek hogy nem most jöttem le a falvédőről.

Ez nem egy szeret-nem szeret kérdés, számomra mert erre tudom a választ - ki tudhatja jobban én aki 12 eve el vele vagy ti egy GYIKes post alapján?


A kérdésem lényege inkább az, amit valakinél láttam h meg is válaszolt: szülés utáni depresszió e ez, vagy esetleg rosszul csinálok mindent es en vagyok az oka a kialakult helyzetnek.


Elfogadom azt az álláspontot is aki szerint a ferjem nem szeret :) biztos en is ezt gondolnam ha vki gyenge pillanataba ilyet irna ki.

2015. jan. 30. 00:52
 24/31 A kérdező kommentje:

akik azt irjak hagyjam a ferjemre par orara teljesen igazuk van. Szombatra ki is kertem a kimenomet (megertessel fogadta orult az otletnek).

Mint irtam alvasra van szuksegem nem csavargasra a varosban, de arra jo lesz hogy kicsit tanulmanyozza a kovetkezetesseget a delelotti altatasi kalvaria alatt :)

2015. jan. 30. 00:55
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ne csak pár órára,nézzen meg egy napot :-) menj el reggel aztán menj haza este. majd nézd meg a férjed arcát mikor hazaérsz :-)
2015. jan. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
ja igen,most nézem az alvást. szüleid,nagyszülök,ahol ledőlhetsz kicsit? vagy akkor otthon,becsukod az ajtót és kész.
2015. jan. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
sajnos csukott ajtOnál is sas füleim vannak a nyöszörgésre. Nagyszülőknél sem olyanok a körülmények....lehet szunditok a kocsiba addig :)))
2015. jan. 30. 07:52
 28/31 anonim ***** válasza:
ha hallod is azt a férjednek nem kell tudnia :-) vegye csak át az aznapi műszakot. amúgy vannak ilyen füldúgok is nem? vagy zenére, tv-re aludni, valahogy biztos meg lehet oldani.
2015. jan. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Na hogy sikerült a "kimenő"?
2015. jan. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Jól, persze a baba mintagyerek volt a férjemnél így aztán bizonygathatom hogy nekem milyen nehéz....:))

de utána letudtunk legalább ülni normálisan, beszélgetni, én is pihentem is kicsit, nyugodtabb lettem, a sex kérdésben is tettünk előre lépést :) ugyhogy azt hiszem az elso csatat megvivtuk kozosen :) biztos lesz még jo pár. :)

2015. febr. 1. 07:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!