Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kire hallgassak, mit csinálok...

Kire hallgassak, mit csinálok rosszul, velem van a baj?

Figyelt kérdés

Első babám. Kifogtuk, éjjel 4-szer kel, nappal egy órat se alszik. Szinte mindent végig próbáltam: ringatás, külön alvás, simogatva altatás, együtt alvás, babakocsi altatás sőt még Suttogó ès társai is. Ideig óráig működtek.

Napi 3-4 órát alszom. Alig van tejem emiatt. 2 óránként cicire rakom de úgy tűnik már nem lesz több. A hozzátáplálással elèg lassan haladunk, minden fogja a hasát.

Tudom sok levegő kell, ezért napjában kétszer háromszor kiviszem, mert altalaban max fél oraig marad meg a kocsiba.

A párom haza jon (elonyere valjek hogy kemenyen es sokat dolgozik) lecsesz hogy tvt mertem nezni - 20 percet, ha mar aludni nem tudok, addig a masik szobaba jatszott - . Lecsesz h a gyereket magam melle vettem valamelyik ejjel mert mar hulla kimerult voltam. Következetesseget hianyolja...probalok az lenni de neha szakad a cerna.....gondolom nem en vagyok az egyetlen aki neha az agyba veszi..

ilyeneket mond h nem nbeszelek eleget a babahoz es buta lesz...oszinten 18 orat van ebren...eleg nehez hozza folyamatosan beszelni.....meg hogy nem hurcolom eleget a lakasba hogy nezelodjon...nem, mivel a sok szoptatastol a derekam mint egy nyolcvan évesé.

Megmertem emliteni hogy az idei kerti szezonra nem biztos hogy lesz idom...lecseszett hogy ne a baba iranyitson....van mas valasztasom ha egyszer ilyen a termeszete???

Közben elvárás hogy lefogyjak (kb addig sex sincs) habár momentán az étkezés az egyetlen örömforrásom és szükséges is a tej miatt (60 kg vagyok, nem 120).

ő eljár heti egyszer a haverokkal, es mindent megteszek hogy ejjel ne kelljen a gyerekkel, soha nem kellett még éjjel altatnia. A háztartast egyedul viszem, emiatt soha nem panaszkodom, mivel folyton ebren vagyunk van rá időm. megyünk "nyaralni" nagyszokkel ami remek csak ha sir veluk az azt jelenti hogy nekem farasztobb lesz a nyaralas mintha itthon lennenk pedig itthon sem konnyu.

A baba mindenki mástol fél, most van ebben a korban, persze ez is az én hibám...

Nagyon szeretem a babam, a ferjem is, de ugy erzem most egy olyan godorben vagyok amibol senki sem segit kimaszni. Nincsenek kismamák a környezetemben, a barátnőim még gyermektelenek és nem értenek. Sokat sírok, kb úgy érzem magam mint egy kétlábon járó fejős tehén akit néha kiengednek legelni. A férjem csak a baba lelkével foglalkozik, kivülállóként fogalma sincs mit élek át. persze lehet hogy én látom rosszul a dolgokat és saját magam okozom a bajt. Szerintetek?


2015. jan. 29. 10:58
1 2 3 4
 11/31 Bercsényi mónika ***** válasza:
100%
Először is nagyon sajnállak és megértelek egyben!Ne ess kétségbe nagyon jól csinálsz mindent csak el vagy fáradva!Sajnos a férjeddel még nem csiszolodtatok össze ezen a téren,ami tényleg hatalmas meló!az hogy a nagyszülők sem segitenek felháboritó!Nem tudnának vigyázni rá legalább egy délutánt?Minden meg fog oldodni csak idő kell!Én is mindenre egyedűl vagyok tudom milyen ez!Ha gondolod nekem bármikor irhatsz és megbeszéljük!Mert irtad nincs gyerekes barátnőd!Ők nehezen értik meg min mész keresztül!Attól meg ne félj hogy a férjeddel bármi rossz lesz,idővel belejöttök és minden happy lesz!
2015. jan. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 Bercsényi mónika ***** válasza:
37%
Az előző válaszolonak üzenném,biztos ez a válasz teljesen megnyugtatta,és most már biztos megnyugodott!Hogy lehet ilyen választ irni egy olyan embernek aki kiönti az életét és támogatásra van szüksége?
2015. jan. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
25%
Ha hazugságot irogatunk neki attól a probléma nem fog megoldódni.
2015. jan. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 Bercsényi mónika ***** válasza:
91%
Szerintem az hogy kinek mi a véleménye nem hazugság!Csak bátoritásra van szüksége nem pofonokra!De nem vitatkozom!
2015. jan. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
na hát én azt csinálnám,lefejném a tejet, apuka kezébe benyomnám aztán mennék el, csináld akkor ha te jobban tudod. valószínűleg rájönne,hogy nem úgy van,ahogy ő azt gondolja. ilyen sütőtököt,szilvalevet adhatsz már neki? hátha az nem fogja. esetleg őszibarack? igen, a kimerültség nagyon leviszi a tejet, meg a stressz is, de ezek szerint nem tudsz pihenni. nincs aki segítene pár órát? a kerti szezont hagyd a francba,hát így is hulla fáradt vagy. azt meg ne hagyd,hogy más mondja meg,hogy te miért nézel tv-t. az ágybavételt mi nem csináltuk,csak mikor muszály volt, a hasfájástól annyit ordított,hogy majdne kiejtettem a kezemből a kimerültségtől,akkor befektettem inkább magunk közé. hát nem tudom,hogy nézel ki, de 60kg-val nem lehetsz kövér,meg ha még fogyózol is,tuti nem marad tejed,meg csak még kimerültebb lesz. tudom,hogy nagyon fáj a derekad, de talán hordozva elaludna,és hátha letudod tenni,hogy ne kelljen fel. az biztos,hogy beszélned kell a férjeddel,mert ez nagyon nincs így rendben. persze nem veszekedni,csak elmondani,hogyan érzed magad. szülés előtt is ilyen volt? szerintem néha hagyd ott a babával, hogy rájöjjön miből is áll ez.
2015. jan. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

kedves 10-es, azért nem minden ennyire fekete vagy fehér. de köszönöm az elmés hozzászólásod, ha valami van, amiben egyetértünk a férjemmel, akkor az az, hogy nem fekszünk a gyerek mellé, azzal lehet a legjobban elrontani a nevelést..

köszönöm a többieknek az építő kritikát

2015. jan. 29. 12:44
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Az én történeten nagyon hasonló a tiedhez. An én párom is már-már érthetetlen dolgokon verte ki a balhét. Pedig ott volt, ő is látta milyen a gyerek de valahogy mégsem kapcsolt. Más dolog besegíteni, néha-néha pelenkázni vagy ellenni a gyerekkel 1 órát, és rohadtul már 24/7-ben pattogni körülötte. Olyanokat talált ki, hogy biztos rosszul szoptatok ezért ébred éjjel, hagyjam sírni az akkor 1-2 hónapos gyerekünket mert biztos nincs semmi baja…meg tényleg mintha távolról sem látott volna még csecsemőt.

Ugyanúgy mondta az én féjrem is, hogy csak segíteni akar és ne hagyjam magam a gyerek által irányítani, mert “már ebben a korban próbálgatják a határaikat”. Szerinte én “kizárom” a gyereknevelésből mert nem hallgatok a tanácsaira. És sokszor már én sem tudtam mi a helyes, annyira elbizonytalanított. Sokszor éreztem én vagyok a rossz anya, biztos elkényeztetem/elrontom/agyompályolgatom.

Hát nekem ez az időszak maga volt a pokol. Míg más élte a rózsaszín felhős anya-boldogság-kisbaba korszakát, én minden nap sírtam-vitáztam-gyereket elláttam. Az még hagyján, hogy szinte semmit sem aludtam (napi 3-4 órát, azt is részletekben), de ÁLLANDÓAN állt a bál minden miatt. Miért nem foglalkozom vele, miért nem tudok legalább összepakolni, hol van ő az apaságban ha mégcsak meg sem mondhatja hogyan szoptassak (?). Szóval álldanóan ment a vita. Sokszor fél éjjelen keresztül vitáztunk, míg én ugráltam a gyerekhez minden ébredésnél, nagy nehezen fél óra alatt visszaaltattam, utána mentem vissza vitázni (addig a párom nyugodtan megvárt a telefonjával szórakozva, a sörével a kezében). Már a válás is szóbakerült igen komolyan.

A hatalmas változást az hozta meg, hogy nekem a babánk 4 hónapos korában vissza KELLETT mennem dolgozni, különben a bank szó szerint vitte volna a házat. A szüleim 1 hónap múlva tudtak jönni segíteni, addig a férjem kapta meg a babát. Az első nap még gúnyolódott is, hogy mit nem bírok ezen csinálni, amikor csak édesen el kell gügyögni a gyerekkel, pelenkázni meg etetni. 3 nap után könyörgött, hogy vegyem vissza (hozzáteszem, az estéket és éjszakákat ugyanúgy én vittem tovább, ő csak napközben volt vele). Lerakni sem bírta a gyerekünket mert üvöltött, egész nap a kezében hordta.

Na akkor ott volt pár igen komoly beszélgetésünk, hogy “miért nem hagyja sírni a gyereket hisz az kell neki”, “miért nem eteti így és így hisz biztos amiatt sír ennyit”, “miért nem tudja 5 perc alatt elaltatni”. És belátta a férjem, hogy bizony kívülről teljesen más mint nyakig lenni benne. Innentől kezdtek javulni a dolgok.

Én a babánk 5-6 hónapos korában feladtam az altatást és magam mellé tettem. Egyszerűen addig bírtam az alvatlanságot. A végső elhatározást azt hozta meg, amikor egy szoptatásba belealudtam, kiesett 3 óra és arra ébredtem, hogy a babám újra “kiszolgálja magát” a következő etetéssel. A férjemnek megmondtam ez van, nekem aludnom kell, ha ez az egyetlen módja akkor ez van. És ha a gyerekünk még 10 éves korában is az ágyamban fog aludni (mert ez volt az ő érve), akkor azt a problémát majd akkor megoldjuk. Ne várjon el tőlem dolgozó nőt, szexistennőt és még éjjel 10x keljek a gyerekünkhöz.

Most 20 hónapos a gyerekünk, már “csak” 3-4szer kel éjszaka, de már nem alszom vele, könnyen vissza tudom altatni egy perc alatt, fel sem kell vennem. Ő ilyen, szépen lassan majd megérik az alvásra. De ezen kívül egy fantasztikusan önálló, barátságos, egész jól szófogadó (pedig már bőven a dackorszakban van) pusziadós, jó evő, tökéletesen egészséges gyerek. A férjemmel túljutottunk a mélyponton, nagyon rossz volt de túléltük. Ehhez mondjuk az is kellett, hogy mindig is meg tudtuk beszélni a gondokat, akármilyen nehezek is voltak.

Most várom a kistesót. Már sokszor mondta, hogy így meg úgy csináljam majd mert akkor tutira egyből átalussza az éjszakát, szóval kezdek lassan félni, megint megismétlődik a válságunk. Meglátjuk, most már én is okosabban fogok sokmindent csinálni.


Szóval az én tanácsaim röviden:

- bízz magadban és ne fogadd meg ezeket a ‘tanácsokat’. Csak arra jók, hogy bestresszeljenek, nekem is majdnem elapadt a tejem a sok stressztől.

- ez az időszak el fog múlni, szóval csak éljétek túl, idővel jobb lesz.

2015. jan. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
koszi utolso h megosztottad velem
2015. jan. 29. 15:10
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van a többieknek! Sajnos ez a férfi téged nem szeret! :( kirakat bábu vagy neki, ez 100%! Lehet hogy én 90kiló vagyok szülés után 2 évvel, de az én férjem minden percben leteperne! Hol van az egymás, azaz a feléd irányuló tisztelete, szeretete?? De én is azt tudom tanácsolni, hogy vegyél ki szabit.. Add a gyermeked az apjának, legyen vele egy kicsit, míg te kifújod a gőzt. De én átgondolnám ezt a kapcsolatot... Premier plánban láttam rokonokat, az unokatesóm is így járt.. Csak neki még durvábban, azt mondta a férj hogy elválik ha nem fog lefogyni! Kívülről ninden szép és jónak tűnik, de a nő már enni se eszik..
2015. jan. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

jó azért nálunk ennyire nem vészes a helyzet...

bízom a házasságunkban, azonban nagyon fáradt vagyok, mélyponton lelkileg, nyilván magányos is. Hiányzik kicsit a régi életem, megvisel a babával való 100%-os felelősség, megvisel a férjem okoskodása, talán magam felé is túl kritikus vagyok de abban is igaza van hogy feszült vagyok és elég nehéz velem tárgyalni.

Nem hinném hogy ez ok lenne arra hogy azt feltételezzem hogy nem szeret....

nem mondta hogy addig nincs sex míg le nem fogyok, csak nem közeledik, és tudom hogy valami zavarja, másra nem tudok gondolni mint a megváltozott alkatomra esetleg a szoptatásra....ugyanakkor valóban elvárja hogy lefogyjak, mondjuk én is elvárom saját magamtól. csak nem könnyű mikor gyakorlatilag tényleg az az egyetlen örömöm a baba mellett hogy jókat főzök magamnak:)

2015. jan. 29. 18:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!