Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lemondhatok a gyerekről?

Lemondhatok a gyerekről?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő, nem szedhetek fogi gátlót tehát a páromnak kell védekeznie, az exemmel ez ment egy év alatt sose lettem terhes.

A mostani páromban most csalódtam másodszor, mondtam hogy nem tudok így védekezni, tehát vigyázzon rám, és mégis másodszor vagyok terhes fél! év alatt, az elsőt nem tartottuk meg, most viszont kijelentette hogy akarja, és el is mondta mindenkinek. Mindenki támogat és tökre örül, és mindenki azt mondja hogy csak a hormonok miatt vagyok ilyen.

Egyedül nem tudnám eltartani a gyereket, viszont nem akarok kiszolgáltatott lenni neki amíg a kicsi nem annyi idős hogy ismét dolgozhassak.

Lassan úgy vagyok vele, hogy ő akarta ezt az egészet, tudta hogy nem akarok még gyereket, és azt is hogy nem védekezhetek.

Nem akarok vele élni, nem hiszem hogy ezt rendbe lehet hozni. Le mondhatok valahogy arról a kicsiről, van ilyen nyilatkozat?

Illetve hasonló cipőben mit tennétek?


2015. febr. 1. 14:09
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
Nem gondoltál ra, hogy esetleg megpróbálni együtt felnevelni? Igazából minden kismama kiszolgáltatott, hiszen amig a gyerek pici, addig nem nagyon tud dolgozni. Nem tudok belehelyezkedni az életedbe, azt te látod, de en valószínűleg azt mondanám, ha mar így alakult, próbáljuk meg együtt felnevelni! Ha nem megy, később, 1-2 év múlva, még külön válhattok, akkor viszont a gyerkőc mar bölcsis koru, te is vállalhatsz munkát.
2015. febr. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 A kérdező kommentje:

Tehát éljek mellette mint ha a lakótársa lennék akitől van egy gyereke?

Nem bízok benne. Tudta hogy nem akarom, hogy az örökbe adásnál döntenék, de azzal hogy kijelentette hogy semmiképp plusz mindenkinek el s mondta hogy tiszta szupi gyerekünk lesz anélkül hogy erről szólt volna.. Ezt a gyereket jobban akarja mint engem, nem érdekli hogy érzem magam mindent a hormonokra fog csak.. meg ott van az is hogy le se feküdnék vele még egyszer. Ez már nem párkapcsolat szerintem, és így élni valaki mellett évekig.. Lekötve lenni egy helyzetben amit nem én teremtettem.. meg milyen anya lenne belőlem? Az első perctől kezdve nem akarom ezt a gyereket... miért tűrjek évekig mindent el mert nincs hová mennem egy gyerekkel, mi van ha egyszer meggondolja magát és kirak, ha azt mondja hogy a gyerek kell de te nem...

Meg ott van az is hogy ha arra kerülne hogy elmegyek ugyanannyi esélye van hogy megkapja a gyereket, jó munkája van saját lakása, ott vannak a szülei.

Nekem csak a diplomám van amivel itthon nem keresném hülyére magam bármennyire is szeretem ezt a munkát.. arról pedig nem álmodozok hogy belemenne hogy gyerekkel külföldre menjek..

2015. febr. 1. 17:13
 23/62 anonim ***** válasza:
68%
Diplomával nem jár együtt ész, kérdező? Egy gyerek életével játszotok!!!
2015. febr. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
8%

Amúgy mikorra (nem) várod ezt a gyereket?


Hisztizel, erre ez a legjobb szó!

2015. febr. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 A kérdező kommentje:

te komolyan csak beszólni tudsz?

Igen egy gyerek életéről van szó. És igen én azt a döntést hoztam hogy örökbe akarom adni, mert nem érzem magam késznek erre és inkább ajándékoznám egy párnak akik szeretnék őt és fel akarják nevelni stb. De képzeld az apja már nem támogatja ezt az ötletet hihetetlen nem?

Én viszont az apja döntése ellenére sem akarok az anyja lenni mert nem akartam ezt a gyereket mert nem éreztem késznek erre a kapcsolatunkat akár megérthető ez neked akár nem.

Az örökbe adást ésszerű és helyes döntésnek gondoltam, tehát épp nem tudom mit csináljak tűrök évekig és elszakítom az apjától? Vagy ott hagyom anya nélkül? Igen ezek miatt sérülni fog de tehetek mást? Hallgatom az te tök okos válaszod a helyzetre ok?

2015. febr. 1. 17:27
 26/62 A kérdező kommentje:

És képzeld akármelyik embernek joga van hisztizni ;)

Amúgy júli eleje

2015. febr. 1. 17:28
 27/62 A kérdező kommentje:
Amúgy nem hiszem hogy ez csupán hiszti, de kíváncsi vagyok te mit tennél a helyemben mert azt hiszem azóta oltasz hogy kiírtam a kérdést..
2015. febr. 1. 17:30
 28/62 anonim ***** válasza:
Miért nem vetetted el?! Írom ezt úgy, hogy abortuszellenes vagyok, van 3 gyerekem. Mindegy, én nem értelek, ha valamit az ember ennyire elutasít, nem akar, akkor minden követ megmozgat. Magaddal is nagyon kiszúrtál, lásd be.
2015. febr. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, oltalak, ám legyen. Te meg hárítod a felelősséget. Nemcsak tabletta létezik, van spirál pl.
2015. febr. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 A kérdező kommentje:

Drága válaszoló írtam már hogy nem vetethetem el, illetve ha tehetném se akarnám mert egy abortusz is sok volt. Ha tehetném máshogy tenném de mint írtam ijedtek voltunk és ezt tudtuk mind a ketten elfogadni, ott ez volt a közös döntés. És mivel megbántam azt a döntést nem tenném meg még egyszer érted?

De itt nincs közös döntés, mert én nem akarom a gyereket így ő viszont igen. Tehát igen az abortusz lenne a legkönnyebb döntés, de nem tudnám végigcsinálni mert nem megy.

2015. febr. 1. 17:39
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!