Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lemondhatok a gyerekről?

Lemondhatok a gyerekről?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő, nem szedhetek fogi gátlót tehát a páromnak kell védekeznie, az exemmel ez ment egy év alatt sose lettem terhes.

A mostani páromban most csalódtam másodszor, mondtam hogy nem tudok így védekezni, tehát vigyázzon rám, és mégis másodszor vagyok terhes fél! év alatt, az elsőt nem tartottuk meg, most viszont kijelentette hogy akarja, és el is mondta mindenkinek. Mindenki támogat és tökre örül, és mindenki azt mondja hogy csak a hormonok miatt vagyok ilyen.

Egyedül nem tudnám eltartani a gyereket, viszont nem akarok kiszolgáltatott lenni neki amíg a kicsi nem annyi idős hogy ismét dolgozhassak.

Lassan úgy vagyok vele, hogy ő akarta ezt az egészet, tudta hogy nem akarok még gyereket, és azt is hogy nem védekezhetek.

Nem akarok vele élni, nem hiszem hogy ezt rendbe lehet hozni. Le mondhatok valahogy arról a kicsiről, van ilyen nyilatkozat?

Illetve hasonló cipőben mit tennétek?


2015. febr. 1. 14:09
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
látom nem olvastál el minden választ rendesen :) 3-as voltam... már ott megírtam mit kell tenned, ha nem akarod te felnevelni...
2015. febr. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 A kérdező kommentje:
Azóta kiírtam máshova ahol több hasznos válasszal találkoztam mint itt. Amit nem tudok még mindig hogy ez teljes lemondó nyilatkozat mint az örökbe adásnál vagy csak a jogokról mondok le a kötelességekről nem.
2015. febr. 1. 22:12
 43/62 anonim ***** válasza:
Akkor ezt is kérdezd meg ott, ahol több választ kaptál:)
2015. febr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 A kérdező kommentje:
már megtettem de valószínűleg hivatalos szervnél fognak tudni többet mondani.
2015. febr. 1. 22:22
 45/62 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy nem mondhatsz le róla, ahogy egy apa sem mondhat le a gyerekéről, ha az anya megszüli. Neked ugyanez lesz a helyzeted, a babát az apuka fogja nevelni, te pedig fizetsz gyerektartást. Ezen kívül, ha akarod, látogathatod, de nyilván ezt nem kényszerítheti rád senki, ettől függetlenül szerintem jól tennéd, ha tartanád a kapcsolatot a gyerekeddel, de ez már a te döntésed.
2015. febr. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 A kérdező kommentje:
remélem nem teljesen így van..
2015. febr. 1. 23:10
 47/62 anonim ***** válasza:

Csak akkor nem lesz kötelességed, ha valaki (pontosabban az apa felesége, csak úgy párja nem teheti) örökbe fogadja a gyermeket. Onnan számítva neked csak biológiai közöd lesz hozzá.

Addig ugyanúgy vannak kötelességeid: pl. gyerektartásfizetése.

2015. febr. 2. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
"Lemondani a gyerekről"...A szívem szakad meg még a gondolattól is...A kis magzatodhoz képest szerencsés vagy,hogy Téged akartak,vártak,már magzatként szerettek a szüleid.Vagy szerencsés vagy,hogy nem adták tudtodra,ha nem így volt...Tudom,tudom:én sem a kérdésre válaszoltam,csak véleményt alkottam.Sosem leszel jó Anya,ha így gondolkodsz,nem is értem miért viselne meg egy újabb abortusz...
2015. febr. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 A kérdező kommentje:
Miből gondolod hogy akartak engem? Miből gondolod hogy nem szeretem? Az elejétől kezdve igaz hogy nem repestem a boldogságtól de vállalni akartam hogy megszülöm és esélyt adni egy életre egy családnál akik várják, az apja viszont ezt nem akarja már. Ebben az esetben nem sok más dolgot tehetek.
2015. febr. 2. 09:53
 50/62 anonim ***** válasza:
A Te életed a Te döntésed,jelen esetben a Pici élete is a Te döntésed.Egyszerűen magát a kérdést is fáj olyan nőnek olvasni,aki reménytelenül,kétségbeesetten szeretne kisbabát,és nem lehet Neki...
2015. febr. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!