Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lemondhatok a gyerekről?

Lemondhatok a gyerekről?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő, nem szedhetek fogi gátlót tehát a páromnak kell védekeznie, az exemmel ez ment egy év alatt sose lettem terhes.

A mostani páromban most csalódtam másodszor, mondtam hogy nem tudok így védekezni, tehát vigyázzon rám, és mégis másodszor vagyok terhes fél! év alatt, az elsőt nem tartottuk meg, most viszont kijelentette hogy akarja, és el is mondta mindenkinek. Mindenki támogat és tökre örül, és mindenki azt mondja hogy csak a hormonok miatt vagyok ilyen.

Egyedül nem tudnám eltartani a gyereket, viszont nem akarok kiszolgáltatott lenni neki amíg a kicsi nem annyi idős hogy ismét dolgozhassak.

Lassan úgy vagyok vele, hogy ő akarta ezt az egészet, tudta hogy nem akarok még gyereket, és azt is hogy nem védekezhetek.

Nem akarok vele élni, nem hiszem hogy ezt rendbe lehet hozni. Le mondhatok valahogy arról a kicsiről, van ilyen nyilatkozat?

Illetve hasonló cipőben mit tennétek?


2015. febr. 1. 14:09
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
Apukának mondtad már, hogy nem kívánsz a baba élete része lenni? Ő mit szól hozzá, hogy te lemondanál róla? Egyedül vállalja? Ha igen, akkor szülés után lemondasz a szülői felügyeleti jogodról (gyámhivatal) az apuka javára. Ettől még a gyerektartást fizetned kell, mint amikor apuka lép le. Éled tovább az életed, apuka neveli a gyereket, te pedig vagy tartod vele a kapcsolatot, vagy nem...
2015. febr. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 A kérdező kommentje:
Pont azért akartam örökbe adni, mert annyian várnak rá. Igen apukának megfelel hogy elmegyek csak a gyerekhez ragaszkodik.
2015. febr. 2. 11:28
 53/62 anonim ***** válasza:
58%
Te jó ég! Én is addigra várom, és míg te itt hisztizel miatta, én minden nap halálra idegeskedem magam, hogy ez a drága élet két vetélés után végre velem maradjon, és egészséges legyen. Rettegve várok minden ultrahangot, hogy mit fognak mondani. Örülj neki, hogy a párod ennyire várja, nem pedig otthagy a picsbe. Ha húzott gumit, akkor nem mondhatod, hogy átvert. És ha kiszakadt, és belédment, az meg a te hibád, hogy azt se vetted észre, mert az elég látványosan folyik ki.vagy erre is ő figyelt volna, hogy belőled mikor mi folyik ki?
2015. febr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
54%
Igen, utolsó. Mindenről a párja tehet, ő meg csak egy átpalizott áldozat...Borzasztó olvasni az összes kommentjét...
2015. febr. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:

"remélem nem teljesen így van.."

Már miért ne lenne így? Egy gyereknek két szülője van. Ha az egyik nem is vállalja a nevelését, a másik attól még vállalhatja, és ettől nincs is joga megfosztania annak, aki nem akarja nevelni. Mégis miért adhatnád örökbe, ha egyszer az apja nevelni akarja? Gyerektartást pedig fizetned kell, hiszen attól még, hogy nem akartad a babát, attól még a tiéd, felelsz érte.

2015. febr. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó előtti vagyok megint. A szívem szakad meg azért a kicsi magzatért. Van már egy 6éves lányunk, de ilyen, hogy lemondani róla... Ahhoz hogy elvegye tőlem bárki, legyen az az apja, vagy akárki, előtte meg kéne ölni engem. Egy ANYÁNAK ilyen egyáltalán hogy fordulhat meg a fejében?? Tény, hogy néha nagyon nehéz, most hogy terhes vagyok, sokszor szakad nálam is a cérna, bevallom sokszor ok nélkül is veszekszem vele, meg amúgy is, sokszor nem könnyű, de érte, értük van értelme mindennek. Miattuk kelünk reggel, miattuk viselünk el mindent. Miattuk élünk. Számomra kérdező felfoghatatlan a viselkedésed. A párodat meg lehet inkább meg kéne becsülnöd. Kettőtök közül ő viselkedik normálisan, nem te.
2015. febr. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
54%

Esküszöm, olyan mint egy provokáció...


Megszülöd, lemondasz róla, és havonta szépen 40-50.000 Ft-tal támogatod!

2015. febr. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 A kérdező kommentje:

Mutathatnátok némi empátiát, már bocsi. Vagy ha azt nem akkor ne ítélkezzetek ennyire, alapból nem próbáljátok megérteni a helyzetet ami nem a védekezésről szól mert a halottakat felesleges csókolgatni bármennyire is oltotok a baj már megtörtént.

Vicces volt hogy először az jött hogy sehogyan nem védekeztünk utána hogy miért nem bogyó miért nem esemény utáni miért nem a fene tudja mi, egészen addig amíg ki nem elégültetek azzal hogy Egy szakadt gumit nem észrevenni fúj felelőtlen olthatjuk ezerrel.


Amit kevesen fogtak fel hogy örökbe adással akartam lemondani egy pár részére egy örökbefogadással foglalkozó szerven keresztül.

Mert nem akarok az apával élni, egyedül nem tudom eltartani a kapcsolatunk és én is fiatal vagyok hozzá.

Ez eddig érthető és elfogadható mindenkinek?

Az egész ott borult amikor az apa már meg akarta tartani azaz választhatok hogy vele és a gyerekkel élek és kivérzünk ezen mert nem vagyunk elég érettek ehhez, mert egy stabil kapcsolatban is vannak gyereknevelés miatti nehéz időszakok de a mienk nem viselné el ezeket értitek? Mivel ez nem menne maradhat az apjával vagy velem, de az apja az aki a körülményeket tudja biztosítani, tehát evidens hogy ha ő nem akarja örökbe adni, neki mindegy hogy megyek e vagy nem (ami szintén csak dob a kedvemen) csak a gyerek maradjon, így nyilván ez a járható alternatíva.

Ha elítéltek ha nem ezen kívül én nem látok jobb megoldást.


Igen hisztiztem bocsi talán azért mert eddig semmi baj nem volt csak vele, így könnyebb rá haragudni kövezzetek meg ha akartok de EZ SEM SEGÍT A HELYZETEN.

Én is ember vagyok én is lehetek indulatos és hisztis.


Tehát nem pátyolgatást kértem

Nem is felvilágosítóórát,

nem is történetet arról hogy más mennyire örülne ha minden rendben lenne vele ilyen téren, mert attól hogy leírja ide se neki se nekem, se a gyereknek nem lesz jobb akár elfogadható akár nem.

Én csak annyit kértem van e mód arra hogy az apánál hagyjam és mindenről lemondjak, de képzeljétek kaptam választ azt hogy ez nem örökbe adás már, de van mód megoldani kicsit más formában de hasonló végkimenetellel.


Tehát köszönöm az eddigi kiosztást, beskatulyázást, rosszindulatot, nyugodtan marcangolhattok még éljétek ki magatokat hiszen van itt egy ember akit mindennek elhordhattok és az emberek erre ugranak mert ezt mindenki szereti, mindenki szeret másba beletaposni, tehát just do it jó szórakozást kedves gyakoris válaszadók

2015. febr. 2. 21:11
 59/62 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, a helyzetért te vagy a hibás, bármennyire is hárítasz.

Ha én tudom magamról, hogy nem szeretek valakit, nem fekszem le vele.

Ha mégis, védekezek.

Ha ebbe is hiba csúszott, megyek a 72 órás tablettáért.

Ha ezt is halogattam volna, mert majd csak lesz valahogy, akkor a 12. hétig elvették volna!!!


Mit vártál? Ezt értsd már meg, hogy magaddal szúrtál ki!


Neked csak egy probléma ez a gyerek. Most meg nem tudod felfogni, hogy a gyerek apja már most elkezdett hozzá ragaszkodni...Bár ezt tenné sok másik férfi is...

2015. febr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
Nem mindig olyan könnyű észrevenni, én mániákusan félek a dologtól ezért mindig alaposan átvizsgáljuk, és volt olyan hogy csak eresztett picit, ha nem vizsgálgatjuk nem vesszük észre, mert nem nagy hasadás volt, ez inkább a nem megfelelő tartás miatt lehetett vagy fogalmam sincs, tehát bocsi de van hogy nem vehető észre ha nem vizsgálgatja át az ember csupán leveszi és kidobja.
2015. febr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!