Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha kisgyerekkel kell háziorvos...

Ha kisgyerekkel kell háziorvoshoz menned, előre engednek? Megszólnak az emberek, hogy miért vitted magaddal?

Figyelt kérdés
A bejárati ajtóra ki van írva (a doki aláírásával), hogy várandós kismamák, kisgyerekesek, időpontra érkezők soron kívül mehetnek be.

2015. febr. 11. 10:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%

Nekem mondta a dokinő, mikor terhes lettem, h nem szereti, ha a terhesek a betegek között üldögélnek, ezért telefonáljak oda, ha mennem kell, és ha odaértem kopogjak be és beszólítanak. Volt, aki beszólt, h ez miféle rendszer, (még nem látszott rajtam a kabáttól) várjam ki a sorom, de eszembe sem volt megmondani egy idegennek, h terhes vagyok. Azt mondtam, így volt megbeszélve a doktornővel :DD


Hadd egye a fene!

2015. febr. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
...és igen, szoktak pofákat vágni a terhesekre. Sőt nálunk még azt is szóvá teszik a kijövőnek, ha sokáig volt bent. A dokinak még azt is felróják a nyanyák, h biztos levetkőztette a beteget. Merthogy akkor sokáig van bent. ...és hogy bezzeg ők soha nem engedik, ha doki levetkőztesse őket, mert ők aztán nem tartják fel a sort :DD
2015. febr. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Én elég sok békát lenyelek, nem vagyok egy hisztéria típus az már biztos.

A dokim három napot rendel 6-ig, másik két napon délelőtt. Elég rendesen lebetegedtem, az egy évesem miatt is elmegyek dokihoz ilyenkor, mert nem akarom szétfertőzni. Múlt héten délután mentem egyedül, amikor apuka tudott itthon lenni vele. Na már akkor hallottam a váróban, hogy nem igaz, miért vagyok én ott, amikor az utcán láttak már babakocsit tolni- ebből következik, hogy nem munka után megyek. És az ilyen miért nem hagyja, hogy a munkahelyről érkezőket lássa el az orvos. Nem szóltam semmit.

Viszont visszahívott tegnapra, mert olyan gyógyszereket szedtem, ami ezt megkívánja. Délelőtt mentem, gyerekemmel. Ő is beteg, csanába így nem adhatom be. A szomszédok szintén betegek.

Megkérdeztem, ki az utolsó előtti. Addig kimentünk a folyosóra, ahol legalább nyitva volt az ablak. Én végig hallgattam a sutyorgást, meg a megjegyzéseket, hogy mit képzelek magamról...nem igaz, hogy kicsi gyereket ide kell hozni :( Hát de, igaz, mert nem fogom otthon hagyni.

Aztán mielőtt sorra kerültünk, odaálltunk az ajtó elé és másfél méterről rátüsszentett a lányomra egy idős nő. A kezét sem tette a szája elé. Na erre már megszólaltam és megkérdeztem, hogy kér-e zsebkendőt.

Innentől kezdve olyan hőbörgés volt a váróban, elküldtek mindenhová, még az anyámba is.

Nem tudtam mit kezdeni a helyzettel, annyira ledöbbentem.

Amikor meg kinyitotta az orvos az ajtót, csodálkozva kérdezte, hogy mióta várunk. Úgy leteremtette a többieket, hogy köpni-nyelni nem tudtak.

2015. febr. 11. 10:33
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Amikor terhes voltam, táppénzes papírért jártam a háziorvoshoz, mindig rögtön behívtak. Senki nem szólt be, nem sutyorogtak. Én kivártam vna a soromat, m nem volt semmi bajom, de ott is így szokás, h a babásokat, terheseket előre veszik.
2015. febr. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
előre engednek mindig. Fura egy környéken jársz dokihoz...
2015. febr. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Pont ez az, utolsó válaszoló!

Kb. egy éve lakunk itt (Pest megye, kisváros), eddig csak jó tapasztalatom volt! Kedvesek az emberek, köszönünk egymásnak, az összes eladóval jókat lehet beszélgetni (sablonos témákról, de akkor is). Normális környék.

Úgy látszik, az orvosi rendelő, az más :)

2015. febr. 11. 11:13
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk nem volt ez a háziorvosnál. Nemrég a bőrgyógyásznál voltunk, muszáj volt vinni a fiam, mivel őt akartam megmutatni. Ott simán bemehettünk rögtön, igaz, két percet voltunk bent, nem szólt senki semmit.

A háziorvoshoz kellett mennem a múlt héten. Vérvételre kértem beutalót, meg egyéb dolgokat akartam kérdezni, tehát semmi sürgős nem volt. Munka után mentem a fiammal, miután őt elhoztam az óvodából. Mi kivártuk a sort, senki nem szólt semmit, hogy miért vittem oda a gyereket. Van egy kis sarok pár játékkal, szépen eljátszogatott másfél órán át, amíg vártunk. Lehet, hogy ha sírt volna, örültem volna, ha előre engednek, de így nem igényeltem. Én sem szeretném, hogy mindenki elém menne, csak mert gyerekkel van.

2015. febr. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%
Amikor terhes voltam, táppénzes papírért kellett mennem, általában kértem időpontot, de mindig mondta a doktornő, hogy kopogjak be ha itt vagyok, ne üljek a betegek között a váróban, leültet egy külön vizsgálóban. Sose hallottam rossz megjegyzést, bár nem tudhatom mit beszéltek a hátam mögött amíg benn voltam :) Kisgyerekről nem tudok nyilatkozni, még sosem láttam olyat hogy valaki gyerekkel jött volna (igaz, nem járok sűrűn oda), én sem vittem soha, mindig meg tudtam oldani. De ha soron kívül behívnának valakit, aki előttem kisgyerekkel van, nem szólnék érte.
2015. febr. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
49%

nekem 5 éves múlt a nagyfiam. biztos emlékeztem, hogy akkor télen micsoda zűrzavart okozott az influenza, kismamák a kórházakban vegetáltak, több kismama belehalt az influenzába, kórházak le voltak zárva, ment az oltsál-ne oltsál. végül 36 hetesen azt mondta a nőgyógyászom, hogy oltsak, ezért mentem a háziorvoshoz aki telefonon azt mondta, ne foglalkozzak senkivel, csak menjek ha kijön valaki, tele a váró influenzással.

mikor megérkeztem beálltam az ajtóba és kedvesen közöltem a többiekkel, hogy elnézésüket kérem, de be fogok menni soron kívül de sietek, csak a szurit kapom meg.

váró tömve és volt aki ordított, volt aki mellém állt, hogy hát kismama, de igazából hörögtek a legtöbben :(


mióta megvan a gyerek és vele kell mennem, azóta nem pofátlankodom előre, inkább próbálom úgy intézni, hogy nélküle tudjak menni

2015. febr. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Háááát, én egy büdös szóval nem írtam, hogy előrepofátlankodtam volna... Az ajtóra ki van írva, hogy soron kívül lehet menni. De az írásomból kiderül, hogy nem tettük. Csak érdekelt, hogy máshol hogyan zajlik ez a dolog.
2015. febr. 11. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!