Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sorban állás nyűgös babával,...

Sorban állás nyűgös babával, kisgyerekkel, mit gondoltok, illik, kellene-e előre engedni az anyukát ilyenkor?

Figyelt kérdés
Tegnapi eset óta foglalkoztat a kérdés. Nyilván mindenkinek drága az ideje, de annyira felbosszantott egy nő. Nekiállt vihogni meg "szinkronizálni" egy nyűgös babát, meg vidulni a rosszalkodó kb ovis másik gyereken, de eszébe nem jutott volna az anyukának felajánlani, hogy menjen elé a sorban. (Nekem is vannak gyerekeim, igaz már nagyok, de ők is bírtak nyűgösködni). Kíváncsi vagyok, ki hogyan viselkedne, illetve mit várna ilyen esetben.
2015. febr. 5. 05:24
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
73%

Azt a nőt helyretettem volna h kit utánozgasson, és h ne hergelje a gyereket.


Viszont én nem várom el h csak mert gyerekkel vagyok, és akár nyűgösebb előre engedjenek. Mint írtad is az előttem levő siethet munkába is akár, én meg azért úgymond gyerekkel ráérek egész nap. Pl ha orvoshoz megyek akkor hamar megyek h benne legyek az első 5be és akkor esélye sincs hisztizni a gyereknek. Sztem nem várható el senkitől h előre engedjen.

2015. febr. 5. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:

Kedves első trollkodó. Tegyük fel, hogy veled ellentétben, normális anyukáról beszélünk, normális gyerekekkel. Inkább nem részletezem, a te mamádat hol kellett volna előre engedni :)

2. Azt én sem gondoltam sosem, hogy jajj mert gyerek van nálam és nem félek használni, hirtelen megszűnjön minden szabály és kötelesség, ez nem volna helyes. Inkább arra gondoltam az illető nővel kapcsolatban , hogy ha már mindenképpen "beleavatkozik" a dologba, akkor tehetné értelmesen is. Az anyuka, kb 3-mal állt előttem, szegény láttam rajta, hogy legszívesebben helyrerakná azt a másikat, de inkább a gyerekeivel foglalkozott.

2015. febr. 5. 06:35
 3/52 anonim ***** válasza:
60%
Ha látom, hogy nehezen bír a gyerekkel, akkor magam elé engedem. Amúgy nem várom el, ha nyugodt. Neveltetés, empátia, emberség kérdése. Ezt a viselkedést még megspékelhette volna azzal, hogy elkezd variálni, kérdezősködni, bambáskodni, rossz pin kódot utni stb. időt húzni mondjuk a kasszánál. Na akkor biztos nagyon kiakadnék. És sok ilyen ember akad. Sajnos.
2015. febr. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
11%
Az első miért trollkodó? Azt kérdezted, hogy ki hogyan viselkedne ebben a helyzetben! Ő így.
2015. febr. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
16%
Nem, nem kell előre engedni. Ha én levagom a hisztit, engem is előre engedsz? Amúgy nyugos babát rá lehet bízni pl bebiszitterre, az ovist szinten és nyak máris intézheti probléma nélkül az ugyeket
2015. febr. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
92%
Előre engedni nem kell, de kigúnyolni sem. Én nem vártam volna el (ha megteszi, megköszönöm), de ha kigúnyolta volna a gyerekemet, hát elküldtem volna melegebb éghajlatra, az biztos.
2015. febr. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:
Élőben is vannak trollok. Bébiszitter, persze. Magyarországon vagyunk. Nem gondolom reálisnak. A felnőttek is hisztiznek, de még hogy!
2015. febr. 5. 07:18
 8/52 anonim ***** válasza:
88%
3 gyerekem van. Én mindig előreengedtem, ha valakit ilyen helyzetben segíteni tudtam. Viszont én ezt soha nem vártam el, bár szerencsére nem is igazán volt példa ilyesmire.
2015. febr. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
11%
Most például te hisztizel! Miért nem fogadod el, hogy nem mindenki ért egyet a te véleményeddel? Nem feltétlenül babysitter, de valaki akire rá lehet bízni a babát, amíg anyuka ügyeket intéz! A szülőnek is könnyebb, ha nem kell még egy nyűgös gyerekkel sorban állni, és nem utolsó sorban tekintettel vagyunk a többiekre. Te is írtad, hogy nem biztos, hogy ráér az aki éppen sorban áll, és előre tudja engedni a gyerekes anyukát.
2015. febr. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:
Nem kell egyetérteni. De az talán belátható, hogy nem életszerű minden elintéznivaló esetén ugrasztani vkit, olykor nem kevés pénzért, csak hogy mindenkinek szuper kényelmes legyen. Te nyilván az öregeknek se adsz át helyet, mert minek rohan a piacra vagy az sztk-ba, rendeljen névről meg hívja ki az orvost, hisz az kényelmesebb :) .
2015. febr. 5. 07:32
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!