Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha kisgyerekkel kell háziorvos...

Ha kisgyerekkel kell háziorvoshoz menned, előre engednek? Megszólnak az emberek, hogy miért vitted magaddal?

Figyelt kérdés
A bejárati ajtóra ki van írva (a doki aláírásával), hogy várandós kismamák, kisgyerekesek, időpontra érkezők soron kívül mehetnek be.

2015. febr. 11. 10:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

A régi házidokimnál is hasonló rendszer működött, mint nálatok. Kedves, tapasztalt, de öreg doki. A 8 órás rendelésre befutott fél kilenckor. Akkor még jöttek a "de csak gyógyszert íratok fel" és a "kezelésre jöttem"... A várandósok csak beszóltak telefonon és kinn álltak a rendelő előtt, ahová az asszisztens ment ki, már ha jutott ideje a rengeteg apró-cseprő nyűgtől, telefontól.

Berágtam, váltottam.

A mostani dokink fiatal, maga is 3 gyerekes apa, katonás rend és fegyelem van a rendelőjében. A második fiammal való terhességet már ő kísérte végig. Nála a kismamák totális elsőbbséget élveznek. Nekem is mondta, ha valaki beszól, hőbörög, küldjem be hozzá, majd lerendezi az illetőt. Jó fej az asszisztense is, pikk-pakk intéz, rendez mindent, ők csinálják a faluban a vérvételt is. (Egyébként csak másik városban van.) Leszóltam, hogy mi kell, és adott időpontot, sőt, a vége felé a férjem ment és őt is előre vette, csak kiadták a tp papírt és kész.

Tényleg jó fejek, mert ha szólok, hogy gyerekkel mennék, akkor úgy ad időpontot, hogy a nagy tömeg már lecseng és nem kell órákat várni a sok beteg között.

8-ra a rendelőben van, és szó szerint szórja kifelé a betegeket.

Szerettem, mint embert az öreg dokit is, de ha hozzá bement a kisnyugdíjas Mari néni, ki kellett tárgyalni a falu ügyeit A-tól Z-ig. Minden nyugdíjas fél órát volt benn, aki sietett, azokkal érdekes módon tudott gyorsan végezni. A fiatal doki pedig nem áll le a rendelőben társadalmi életet élni, arra ott vannak a rendezvények, vagy vigyorogva közli, ha összefutunk "házon kívül", beülünk egy kávéra, aztán ott lehet pletyizni a végtelenségig.

2015. febr. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Valóban bunkón viselkedtek, de azért leírom neked a másik odlalt is:

Én pl. dolgozom, az, hogy eljussak a házidokihoz kisebb fajta logisztikát igényel, így általában nagyon max. 1 óra szabadidőm van erre, na most, ha előreengedek minden kisgyerekest, nyugdíjast akkor a büdös életben nem végzek. Úgy gondolom ilyenkor az a korrekt, hogy egyrészt odatelefonál az ember az orvosnak, hogy most mennék, az orvos meg behívja soron kívül, nincs miért hőzöngeni, a másik, ha nincs lehetőség valamiért telefonálni, akkor leglább annyit mondok, hogy elnézést ezért meg ezért bemennék soron kívül a dokihoz, persze nyilván ezen is ki lehet akadni, de legalább az ember megpróbált kultúrált módon viselkedni. Akárkiről is legyen szó, de az engem is kiakaszt, ha csak úgy se szó, se beszéd bemegy, amikor én is beteg vagyok, sietnék, és már ott várok egy ideje. Egyébként nálunk például nincs ilyen kiírva, telefonon időpontfoglalás van és a sürgős eseteket leszámítva az orvos hív be mindenkit, nyilván, ha kisgyerekkel előbb be lehet menni, akkor minden joga megvan az embernek, hogy bemenjen.

2015. febr. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Sőt...a fiam műtét előtt áll, gyógyszert kell szednie, amit a háziorvos szokott nekünk odaadni. Két hete nagyon sokan voltak benn nála, ezért úgy gondoltam, nem fogom végigülni a gyerekemmel a sort, hogy elkapjon valamit, hiszen csak a doboz gyógyszerért megyek be, kifizetem és annyi. Ez egy perces művelet, vagy még annyi sem. Uh...hogy én mit kaptam ott egy nőtől...Elmeséltem neki szépen nyugodtan, hogy nem tolakodni akartam, de a fiamat hamarosan műtik, nem akarunk összeszedni semmit. Erre Ő: sz@rok én a te fiadra...
2015. febr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
9es vagyok! jajj, nem úgy értettem, hogy előre pofátlankodsz! :D magamra írtam, mert előtte leírtam, hogy mikor belehaltak a kismamák az influenzába, akkor nálunk meg akartak lincselni engem mert előre mentem. erre értettem a "bepofátlankodást" mert nálunk az, még ha gyerekes vagy kismama... Bp... empátia, tolerancia 0 mifelénk :(
2015. febr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Akkor én értettelek félre 9-es, bocsi :)
2015. febr. 11. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!