Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti engedtek a gyereketeknek...

Ti engedtek a gyereketeknek olyan mesét nézni ami nem a ti értékrendetek szerint való, de a gyerek imádja?

Figyelt kérdés
Kislányom imádja a peppa malacot nézni, még eddig ahány részt láttam, majdnem mindben arról volt szó, hogy a papa milyen dagadt és ezen röhögnek a feleség meg a gyerekei, közben azok ugyanolyan dagadtak, merthát ugye malacok, és erről szól az egész, hogy alázzák a papát, pedig többször mondja hogy rosszul esik neki, pl h találjanak ki más jelszót mint a papa nagy hasa, meg szomorú emiatt, de ők meg csak kinevetik. Hogy lehet ilyen mesét csinálni?:D Most ezt engedjem nézni a gyerekemnek, és mondjam el h nem csúfoljuk a dagadt embereket, vagy ne engedjem?
2015. febr. 11. 11:01
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Igen, az utolsó előttinek is igazat adok...De ugyanakkor vannak amik hasznosak, pl imádja az abc dalokat és felismeri a betűket, mondja őket, bár lehet ez nagyrészt annak köszönhető hgy mutogat a könyvek borítóján a nagyobb betűkre hogy mondjuk neki, de akkor is, ezekből legalább értelmes dolgokat tanul, ez igaz.
2015. febr. 11. 11:21
 12/27 anonim ***** válasza:
10%

Nem elég hogy mesét néz, a betűket is tanítjátok neki?

Szerintem neked kéne többet olvasnod arról, hogy mennyire nem tesz jót a gyereknek a tv és a korai oktatás! ALapvető problémáitok vannak, a legkevesebb a dagadt malac...

2015. febr. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
80%

Én azt vallom, hogy mindig, mindentől nem fogod tudni megóvni. Ha otthon nem, hát majd látja máshol.

Akkor inkább veled, ahol reagálni tudsz a mesére, helyre tudod tenni, ha eget verő hülyeségek vannak benne, stb. Ezzel pedig jól lehet nevelni... nem csúfoljuk a kisfiút, emlékszel, a Peppa papája is milyen szomorú volt, ne szomorítsuk el a kisfiút...

2015. febr. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
90%
Én csak azt nem értem, hogy két évesen azt néz, amit akar ez, hogy lehet, fogja magát bekapcsolja megkeresi a mesét és nézi??? Mert szerintem egy két évesnél az az alap, ha engedem mesét nézni, hogy én választom ki mit nézzen, és nem utólagosan döbbenek rá, úristen miket néz a gyerekem, erre majd ráérek akkor is, ha iskolás lesz.
2015. febr. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
88%
Más az, hogy találkozik az életben ezzel-azzal, és más az, hogy szórakozásból naponta szemetet nézünk!
2015. febr. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Hát ez rendkívül értelmes mese lehet :D

A meseolvasás tényleg jobb, mondjuk illusztrált könyvből, de gondolom nem mindig van időd rá.

A mesékből szerintem válassz értelmesebbet neki és inkább azt nézze. Ezt nem azért mondom, hogy ne lásson mindent, csak nem mindegy egyáltalán, hogy a csúfolódás után a szemét malacok még sütit is kapnak jutalmul vagy esetleg az a vége, hogy rájönnek, hogy ez nem szép dolog.

Az agressziónál is egyértelműen kimutatták a kutatások, hogy növelik azok a mesék az agressziót, amik tartalmazzák, főleg ha a bántalmazó még jutalmat is kap utána. (pl.:Tom és Jerry - engem mindig is frusztrált gyerekkoromban is, de csomó embert tudok, aki imádja)

2015. febr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
97%

Ez egy nagyon érdekes kérdés. Az is megosztó, hogy szükséges-e kisgyermeknek tévét nézni. Én ezen már túl vagyok, a "soha nem néz majd mesét, leghamarabb 4-5 éves korában" volt az egyik elv, amit elég hamar feladtam. Egyszerűen kellett egy kis elektronikus segítség, hogy főzés, takarítás, wc-zés közben legyen egy kis időm. Másfél éves korától tettem be meséket, igaz, nem is nagyon érdekelte, inkább a járókában játszott, de a hang és kép újdonsága kicsit lefoglalta. Szerintem nincs baj a tévével, csak az a lényeg, hogy ne erről szóljon a kisgyerek élete, ne szokjon rá. Ha sokat játszotok, mentek ki a szabadba, olvastok, gyurmáztok stb. akkor szerintem emellett egy kis tévé nem árt meg. A mesék színvonala már jóval inkább megárthat. Ez a Peppa malac valami drog lehet, mert az én fiaim (4 és fél - 2 és fél évesek) is szeretik, és a legtöbb gyerek is. Minket is felháborított, mikor először láttuk a férjemmel, nem is kapcsoltuk be többször. Viszont egyszer ment a tévében, fiúk kérték, had nézzék. Nagyon érdekes, hogy a nagyobbik fiam magától kérdezte, hogy miért csúfolják az apjukat a malacok. Erről hosszasan beszélgettünk, majd a fiam maga kérte, hogy többet ezt ne nézzük, mert gonosz malacok vannak benne:) Egyik válaszoló írta, hogy a gyerekek az önálló, saját érzelmi világuk szerint kategorizálják be a meséket. Ez valóban így van. Szerintem az a lényeg, hogy közben te is oszd meg a gyerekkel a te véleményedet, meséld el neki, szerinted mi a rossz a mesében, a karakterekben, hogy legyen fogalma a helyes viselkedésről. Nem tudom, érthető-e, amit írok. Nyilván mérhetetlenül bugyuta, erőszakos meséket nem nézünk a gyerekekkel, de ha van kisgyerekeknek való, szerintem bárgyú mese, ami nekik tetszik, adok neki esélyt. Megnézem, ők hogyan reagálnak rá, és ha van benne olyan, ami szerintem magyarázatra szorul, akkor azt elmagyarázom nekik. Meg lehet beszélni, mi miért rossz, mit miért nem illik csinálni, mondani. Ha helyes értékrendre neveled a gyerekeket, és foglalkozol velük, akkor egy butácska mese nem lesz rossz hatással rájuk.

Off: amúgy Jerryt én is mindig utáltam, és nagyon sajnáltam Tomot:)

2015. febr. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat.

Azt gondolom hogy aki szerint a 2 éves ne nézzen tv-t, annak nincs gyereke, vagy tv-je nincs. Én magam egyébként nem nézek, mert nincs rá időm, így pl mikor nemrég a játszótéren egy zsozsó nevű figurára azt mondta a lányom hogy sündisznó és a másik gyerek mondta hogy de buta vagy, ez zsozsó, és fogalmam nem volt miről van szó, én mondjuk nem szégyelltem magam, de tény, hogy egyrészt a gyerekek közt a mesék nagyon korán témák, és kinézik a másikat aki nem tudja miről van szó, másrészt a gyakorló anyukák tudják azt, hogy valahogy meg kell főzni, wc-zni kell, takarítani kell, vannak dolgok amiket meg kell csinálni. És ha nem akarjuk hogy közben veszélyes dolgokkal foglalja el magát, akkor könnyebb bekapcsolni a tv-t. Nem megy 0-24-ben neki a mese, és rengeteget foglalkozok vele, úgyhogy nincs bűntudatom.

Az utolsó válaszoló: nagyon jól leírtad, végülis azt hiszem, én is így gondolom, és valaki írta hogy nevelni is jól lehet vele, ha felhozzuk, hogy ezt nem szabad.

2015. febr. 11. 14:37
 19/27 anonim ***** válasza:

Belenéztem ebbe a mesébe, konkrétan 5 percig bírtam és addig vagy 100x röfögtek benne. :| Borzalmas.. A legkisebb malac nem is beszél sokat, inkább röfög csak. Lehet, hogy ez 2 évesen nagyon vicces, 23 évesen már annyira nem. Ezt nem engedném nézni az tuti.

Van annyi cuki mese, nézze azokat.. Unokatesóm a Maja a méhecskéért van oda meg egy másikért, amiben fura kis lények vannak és nem beszélnek egy mukkot se :D De cuki az is.

2015. febr. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
21%

"Azt gondolom hogy aki szerint a 2 éves ne nézzen tv-t, annak nincs gyereke, vagy tv-je nincs".


4 gyerekem van, van tv-nk, ezzel együtt azt gondolom, a 2 évesnek nem kell, vagy csak nagyon minimálisat bambulnia.



"tény, hogy egyrészt a gyerekek közt a mesék nagyon korán témák, és kinézik a másikat aki nem tudja miről van szó"


Hát akkor az enyémek ufók, mert sosem nézték ki őket, pedig nem ismerték a trendi meséket. Most kamaszkorban sem néznek TV-t, mégsem közösítik ki őket, pedig fogalmuk sincs azokról a szennyekről, amiket a varázsdoboz közvetít.


"a gyakorló anyukák tudják azt, hogy valahogy meg kell főzni, wc-zni kell, takarítani kell, vannak dolgok amiket meg kell csinálni."

Ez így van, mindenki tudja.


"És ha nem akarjuk hogy közben veszélyes dolgokkal foglalja el magát, akkor könnyebb bekapcsolni a tv-t."


Valóban könnyebb bekapcsolni, mint megtanítani arra, hogy értelmesen elfoglalja magát, pl. játsszon.


Nekem a konyhában volt a járóka, így láttam, mit csinál, amíg pl. főzök.

2015. febr. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!