Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti engedtek a gyereketeknek...

Ti engedtek a gyereketeknek olyan mesét nézni ami nem a ti értékrendetek szerint való, de a gyerek imádja?

Figyelt kérdés
Kislányom imádja a peppa malacot nézni, még eddig ahány részt láttam, majdnem mindben arról volt szó, hogy a papa milyen dagadt és ezen röhögnek a feleség meg a gyerekei, közben azok ugyanolyan dagadtak, merthát ugye malacok, és erről szól az egész, hogy alázzák a papát, pedig többször mondja hogy rosszul esik neki, pl h találjanak ki más jelszót mint a papa nagy hasa, meg szomorú emiatt, de ők meg csak kinevetik. Hogy lehet ilyen mesét csinálni?:D Most ezt engedjem nézni a gyerekemnek, és mondjam el h nem csúfoljuk a dagadt embereket, vagy ne engedjem?
2015. febr. 11. 11:01
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
61%

2 évesen kislányom nem nézett tv-t. Pedig mint Kiderült van gyerekem és tv-nk is. Nem kell még mesét néznie. Nálunk pl.majdnem 3 éves volt, amikor egyáltalán érdekelni kezdte és elkezdett Miki egér a játszóterét nézni. Azért mert a te gyereked tv-t néz, előfordulhat hogy más nem teszi.


Egyébként ha Ennyire gagyi mese lenne mint itt írjátok, nem engedném - én nem láttam még egyáltalán.

2015. febr. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Na, a Mikiegér játszóterénél nem gagyibb a peppa :D
2015. febr. 12. 08:20
 23/27 A kérdező kommentje:
Nem mindenkinek akkora a konyha, hogy beleférjen egy járóka :D Arról nem beszélve, hogy 2 évest nem lehet járókába tenni. Amíg kicsi volt, nekem is ott volt mellettem, pihenőszékben vagy játszószőnyegen, amíg főztem, de már nem. És játszik magában, de ha a konyha nincs összenyitva a nappalival, hanem külön van, lehetetlenség ellenőrizni, hogy mondjuk nem a kanapéról ugrál-e le éppen, ami az enyémnek speciel az egyik kedvenc elfoglaltsága. Azt gondolom hogy annyi mesenézés, amíg anya csinálja a dolgát, belefér. De persze mindenkire rábízom hogy ítélje meg a saját esetében maga.
2015. febr. 12. 08:30
 24/27 anonim ***** válasza:
Az enyém már jóval nagyobb, 8 éves lesz, de szívbaj nélkül megtiltottam neki a Nagyfater bátyó nézését, mert ilyen vizuális igénytelenséget és degenerált történetet nem szeretném, hogy nézzen. Egyébként elég széles a paletta, sokféle műsort engedek neki nézni, még ha esetleg nekem nem is tetszik, de azért van az a szint, ami alá nem megyünk.
2015. júl. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Én most néztem bele ebbe a Peppába, nem tudom, mi ennek a mesének az értékrendje, de hogy láttam már ennél kevésbé fаszorrú rajzfilmfigurát, az fix...
2015. júl. 3. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

21-es vagyok.


Szerintem meg gagyibb. Azt nem értem, miért teszel fel kérdést, ha csak az a jó válasz, amit te gondolsz.

2015. júl. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
3 éves kisgyerekem van aki 2 éves kora óta szeretiu a Peppa malacot nézni, és sokal inkább ezt engedem neki mint "komolyabb", "nem gagyi" meséket. Én komolyan mondom nem értem mit vártok. A Peppa malac sokkal jobb egy 2 évesnek mintha Tom és Jerryt vagy hasonlót nézne amiben valóban benne van az agresszió. Vagy pl mesélni a Piroskát ahol a farakas megeszi a nagymamát és Piroskát, a Hófehérkét ahol a mostoha meg akarja ölni Hóferhérkét és majdnem sikerül neki. A Peppa malac családi életet mutat be, aminek ugyan része az hogy néha csipkelődnek a papával de ez nem bántás hanem szeretetteli csipkelődés, és a papa se veszi fel jobban. Ezért is nevet ő is mindig. De alapvetően egy boldog és kiegyensúlyozott családról szól, válás, agresszió, veszekedés stb nélkül, amiből nem tanul rosszat a gyerek, sőt. Az hogy felnőtt szemmel gagyi hogy ezt malacokon mutatja be még nem azt jelenti hogy a kisgyereknek nem ez a jó. Szerintem pont 2 éves színvonala ez. Pont ezzel nem sérül a lelkivilága. Az a gyerek számára is lejön hogy csak csipkelődés és nem bántás megy benne. Akik ezen kiakadnak, olyan ideális családban élnek hogy semmi hibája nincs egyiküknek sem amivel jó légkörben tréfálkoznak a családtagok? Én pl ügyetlen vagyok a háztartásban, akkor úgy kell tenni mintha mi sem történt volna, mintha ügyes lettem volna, vagy esetleg ne csináljam mert úgyis valamit elbénázok amit ugyan utána helyrehozok? Nagyobb korban jönnek a komolyabb mesék, de akkor pl az nem gagyi hogy Hófehérke haramadszor is hisz az idegennek? vagy a Tom és Jerryben és hasonlókban hogy akármit is csinálnak nem sérülnek meg tartósan? Ezek a nagyobb gyerekeknek való mesék, de hát ezt is meg kell tanulnia a gyereknek hogy milyen következtetést vonjon le.
2016. jan. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!