Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek azok az emberek,...

Szerintetek azok az emberek, akik tudatosan nem vállalnak gyereket, mert rengeteg gonddal jár, azok tisztában vannak vele, hogy mennyire egyedül lesznek öregkorukban?

Figyelt kérdés
2015. febr. 14. 13:37
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
80%

Figyelj, ha valaki úgy érzi, hogy nem fér bele az életébe egy gyerek, akkor pont letojja, hogy hány évesen lesz rákos, és ülhet a kórházban, vagy a karácsonyfa alatt egyedül. Ugyanígy a brutális, alkesz szülő sem gondolkodik ezen, amikor elmarja maga mellől a gyerekét.

Amikor meg már tudják, milyen ez, már késő.

Tehát kérdésedre válaszolva, valószínűleg nem gondolkodik rajta.


Az a kivétel meg, aki igen, az úgy alakítja az életét, hogy gyerek nélkül se maradjon magára.

2015. febr. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
91%

Hát te nagyon rá vagy izgulva a karácsonyfa alatt üldögélésre, az biztos... Még szerencse, hogy nem mindenkit izgat ez a téma annyira.

Micsoda fényes kilátások, hogy minden ünnepen meglátogatjátok! És a többi napon mit csinál, tán ugyanúgy ül egyedül? Ez aztán az élet. Tehát azért kéne gyereket szülni, hogy 70 éves kor felett évente 10 alkalommal meglátogasson és esetleg naponta integethessek neki a skype-on? Akinek van normális élete, és önértékelése, annak nem kell arra építenie az életét, hogy a gyerekei néha ránéznek.

És magukra a gyerekekre gondoltál már? Azon kívül, hogy baromira rosszul esne nekik ha tudnák, hogy valaki azért csinálta őket, hogy legyen aki ránéz a fa alatt meg a kórházban, még arra is gondolhatnál, hogy nekik saját életük van és azt nem azzal akarják tölteni, hogy 30-40 évig szórakoztatják az idős szülőt. Te sem foglalkozol komolyan senkivel az elmondásod alapján, addig könnyen beszélsz amíg mások megoldják helyetted te meg csak ünnepekkel látogatod...

Különben meg most őszintén.... Miért irritál téged, hogy más nem úgy gondolkozik mint te? Mit érdekel téged, ha esetleg egyedül lesz öreg korában? Semmi közöd hozzá.

2015. febr. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
hát kedves utolsó no komment,te nagyon frusztrált ember vagy....erre inkább nem is válaszolok
2015. febr. 14. 14:23
 14/40 anonim ***** válasza:
97%
Miért lenne frusztrált? Szerintem elég korrektül látja a dolgokat.
2015. febr. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
98%

Nem tudom, engem így 33 évesen nem foglalkoztat az időskor, és a halál gondolata. Nem azért van 3 gyerekem, hogy ne legyek majd egyedül idős koromban, hanem mert nagyon vágytam rájuk. Bármilyen hihetetlen, ez eszembe sem jutott.

Szerintem aki tudatosan nem vállal gyereket, annak sem fordul meg ez fejében. Ismerek olyan embert, akinek nem lesz gyereke, de rengeteg barátja van, sokan szeretik. Nem hiszem, hogy Ő magányos ember lesz idősen. legutóbb, amikor autóbalesete volt, egymásnak adtuk a kilincset a kórházban.

Az elmagányosodás nem gyerekfüggő.

2015. febr. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
de ki mondta hogy CSAK azért szülnek gyereket az emberek hogy legyen karácsonykor meg amugy látogató?????nem is értem,én ilyet nem irtam.én csak azt irtam hogy ez is egy fontos dolog.és ez az oldal azért van hogy kérdéseket tegyünk fel,mi az hogy miért érdekel,meg semmi közöm hozzá??te megzakkantál??
2015. febr. 14. 14:29
 17/40 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem meg te vagy a fusztrált. xD Biztos a sok gyerek kiveszi az energiáid. xD Minden második mondatod karácsonyfa alatt ülés és "ugye-ezt-te-sem-hiszed" szuggerálás... Attól, hogy megmondod másoknak, hogy mit higyjenek, még nem lesz igazad. Egyik sem valami óriási érv.


Igen, egyedül maradok 70 évesen, borzalmas. Most boldog vagy?

Vagy, oké, akkor szülök 5 gyereket, hogy ne legyek egyedül. Esetleg ettől megelégedsz, ettől jobb ember leszek?

Vagy mégis mit akarsz elérni egy ilyen kérdéssel? Mert sok értelme nincs. Legfeljebb magad akarod megnyugatatni, hogy igen, te jól csináltad (ha van gyereked), vagy jól gondolod (ha még nincs).

2015. febr. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
barátok 70 évesen?hát majd rájössz,hogy az azért már elég ritka...
2015. febr. 14. 14:30
 19/40 anonim ***** válasza:
96%
Számos példát látok rá, hogy létezik barátság 70 évesen is!
2015. febr. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
95%

De ha már annyira kiváncsi vagy akkor válaszolok.

Igen, sokszor eszembe jutott, hogy mi lesz öreg koromban. És igen, ijesztő néha, mint sok minden más az életben. Nem, nem vagyok vele tisztában, hogy "milyen magányos leszek", mert ez nincs eldöntve, csupán a te személyes meggyőződésed, más meg máshogy látja. Nem, akármilyen halálra rémisztő az évtizedek múlva bekövetkező ismeretlen, semmivel sem érzek nagyobb késztetést a gyerekvállalásra. Megerőszakolni meg nem fogom magam.

Remélhetőleg vagyok annyira normális, hogy a kiterjedt családom nem fog magamra hagyni csak, mert kissé messzebb állnak tőlem a génjeik mint egy gyereké. Elég felszínes lenne. Sőt, mit ad isten! A géneken kívül még más dolgok is léteznek amik összetartják az embereket! Pl barátság...

2015. febr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!