Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek azok az emberek,...

Szerintetek azok az emberek, akik tudatosan nem vállalnak gyereket, mert rengeteg gonddal jár, azok tisztában vannak vele, hogy mennyire egyedül lesznek öregkorukban?

Figyelt kérdés
2015. febr. 14. 13:37
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

Reagálás a 29-es kommentedre:

Igen, valóban fontos a család, ezt nem kell hangoztatnod, mindenki tudja. Csak nem mindenkinek egyformán fontos, és nem mindenkinek csak a saját gyerekei jelenthetik a családot.

Van egy pótnagymamánk. 21 éve, a legnagyobb gyerekem születésénél ismertem meg, a mai napig kapcsolatban vagyunk.

Soha nem szült gyereket, a férje több mint 30 éve meghalt. Nem megkeseredett, nem magányos. Eltartási szerződése van egy ügyvédi irodával, minden rezsijét fizetik, plusz valamennyit. Úgy élt, hogy sok embernek segített (nekünk is). Mindig van, aki rányitja az ajtót.

Nyilván, akinek nagyon rossz a természete, az nem kapja meg ezt a sorstól, de lássuk be, a saját gyerekeitől sem.

Még mindig a nagycsaládos..

2015. febr. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
97%

Itt te vagy az aki próbálod nyugtatgatni magad. Akármit mondunk, értelmes vitatkozást nem tudsz lefolytatni, csak a karácsonyfa alatt ülést ismételgeted.

Ki mondta, hogy nem fontos a család? Én nem olvastam sehol. Arról nem mi tehetünk, ha neked csak a gyereked a családod. Én személy szerint vagyok olyan jóban a testvéreimmel, unokatestvéreimmel, a többiek gyerekével, stb, hogy ne sz*rjanak le ha a kórházban haldoklok...

Az emberek másmilyenek. Miért fáj ez neked?

2015. febr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
persze ez igaz ez teny hogy a testvered is a csaladod.es ahhoz hogy ne legyel egyedül nem kell feltetlenül gyerek es unoka.talan azert gondolom igy mert en otthon azt lattam hogy mindenki a sajat csaladja köreben volt ha valamilyen ünnnep volt.Tehat apukam is a sajat csaladjaval,es a testvere is a sajat csaladjaval.Nekem ez volt a normalis.
2015. febr. 14. 20:36
 34/40 anonim ***** válasza:
93%

Én sem azért vállaltam gyereket, h majd legyen ingyenes ápolónőm, társaságom öreg napjaimra.


Kérdező, ha a te gyermeked külföldön találja meg a számításait, akkor te majd az a tipikus érzelmi zsaroló szülő leszel, aki nyavalyog meg sajnáltatja magát, h a gyereke mellette maradjon "üldögélni a karácsonyfa alatt"?


Nem csodálkoznék, ha nem akarna felnőttként látogatni egyik ygereked sem (amennyiben van(nak)). amilyen primitív, önző kis lelked van.


Egyébként az ilyen mindig szórakoztató, mikor jön a nyilvánvalóan butácska kérdező egy butácska sugalmazó kérdéssel, várja, h majd mindenki bólogat, de pechjére értelmes válaszadókba fut bele, akik helyretezsik :D

2015. febr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
95%

kedves kérdező

a nagyfiam osztályfőnek már 60 éves elmult és mint nemrég megtudtuk nincs gyereke de fitt és jól bánik a gyerekekel .

2015. febr. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
87%
Akkor valószínűleg apukád saját családja alatt a feleségét és a gyerekeit érted. Akkor ilyen erővel öreg korodban a gyerekednek már nem te leszel a családja, hanem a párja és a gyerekei, ergo nem veled tölti a karácsonyt. Vagy nem teljesen értem ezt a logikát.
2015. febr. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:
34-es okadek vagy.te valami nagyon primitiv emberke lehetsz.hanyingerem van az ilyen stilusu lekezelö emberektöl.8 altalanossal rendelkezel egyaltalan?minel primitivebb egy ember annal jobban probal mas embereket lealazni durva gusztustalan modon.Ha mar a szüleid nem tanitottak meg,akkor elmondom,hogy velemenyünket ugy is kinyilvanithatjuk,hogy azzal nem tiprunk bele masok lelkebe.Azert sajnalom a gyerekeidet.Azokkal is gondolom igy bansz.Szerencsetlenek.
2015. febr. 15. 08:47
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Feltettél egy sugalmazó kérdést, tudod azt a fajtát, ami felszólítás arra, hogy szidjunk együtt egy adott csoportot. Nem találtál megértő fülekre, mert nem állta meg a feltevésed a helyét. Te pedig meg sem próbáltad megérteni a válaszokat, pedig sok igen hasznos volt. Újabb és újabb megközelítésben mutattak rá a válaszadók, hogy miért látod rosszul a dolgot, de te leragadtál a karácsonyfánál. Érvelni tudni kell, ész és intelligenciát kíván. Kevés újra és újra leírni ugyanazt. Ettől tűntél kissé hülyikének, és sajnos a hozzád hasonlók miatt néznek le sok valóban értelmes gondolkodású anyukát, mert azt hiszik, mindenkinek elmegy az esze attól, hogy gyereket szül.

Oké, elismerem, az általad felháborítónak talált komment elég erős volt, de azt azért vedd észre, hogy messze neked volt itt a legpiszkosabb a szád az összes közül.


Figyelj, az emberek hoznak döntéseket. Te is, én is az 5 gyerekemmel, és az is, aki egyáltalán nem akar gyereket. Aztán az évek eldöntik, hogy helyesen gondolkodott-e, van-e mit megbánnia. Ha éppen úgy alakul, hogy igen, akkor majd megtanul együtt élni a következményekkel, és úgy alakítani az életét, hogy jó legyen neki.

2015. febr. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora a gyereked?
2015. febr. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
ez ostobasag ugy ahogy van. ahol en elek ha a gyerek elkoltozik egy masik allamba maris tobb ezer km lehet koztuk a tavolsag, lehet hogy meg evente egyszer se talalkoznak. a gyerek is eli a maga eletet a szulo is. nekunk megvannak a barataink es itt az allam nagyon segiti az idoseket senki sincs arra itelve hogy egyedul tengodjon. egyebkent is a barataimat meg tudom valasztani a rokonaimat vagy a gyerekemet nem. en tobb mint 30 eve elek kulfoldon az anyam otthon el azalatt egyszer jartam Mo on es nem is szandekozom menni. sose volt jo a kapcsolatunk nem hianyzunk egymasnak.
2019. febr. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!