Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek azok az emberek,...

Szerintetek azok az emberek, akik tudatosan nem vállalnak gyereket, mert rengeteg gonddal jár, azok tisztában vannak vele, hogy mennyire egyedül lesznek öregkorukban?

Figyelt kérdés
2015. febr. 14. 13:37
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
90%
Ja, most látom, hogy te természetesen azt is egészen biztosan tudod, hogy létezik-e 70 évesen barátság. :D Irigyellek, hogy ilyen jó vagy staitsztikában, és ismered mind a 7 milliárd embert...
2015. febr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
66%
Van párom, vannak testvéreim így nem igazán tartok attól, hogy egyedül kell üldögélnem karácsonykor, de ha véletlen isten ments én élnék túl mindenkit, akkor sem érezném azt, hogy gyereket kellett volna vállalnom, mert ilyenkor egy nagy mosollyal visszagondolnék arra mennyi élményben volt részem, amit gyerek mellet anyagilag nem tehettem volna meg.
2015. febr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
71%
Hát nekem ez meg sem fordult a fejemben. Tőbb friss nyugdíja gyerektelen ismerősöm van egyik sem bánja soha nem akartak gyereket, de nincsenek egyedül ettől még. Nekem szerencsére nagy nehezen lett egy fiam. Imádom de nem azért szültem, hogy majd öregen ne legyek egyedül.
2015. febr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:

igen van barátság,te azon szerencsés emberek közé tartozol,akiknek olyan kiterjedt baráti köre van,akikre mindig számithat,ugy ahogy a családtagokra,bajban,betegségben,ünnepekkor mindig.

Én azért tettem fel ezt a kérdést,mert elgondolkodtam akkor,amikor a családomban láttam példákat mostanában.


1.példa: akit már irtam,ö mondjuk ismerös,de rákos lett,és mivel nincs családja,senki nem látogatja,és szinte minden karácsonykor egyedül volt(tudom nektek én rá vagyok izgulva a karácsonyra,igen nekem ez a család ünnepe,nektek ez biztos nevetséges,de engem ez hidegen hagy)


2.példa:anyósom férje 3 éve meghalt,és a férjem az egyetlen ember,aki minden nap odamegy,segit neki elmenni boltba,mert nem tudna különben sehogyse eljutni,és támogatja anyagilag,különben már nem tudna egyedül megélni a nyugdijábol.Tehát ha nem lenne fia már az utcán lakna.


3.példa: nagyim 90 éves,nem tud már menni,a lánya viszi ugyancsak boltba,korházba,vizsgálatra,vesz neki gyógyszert ,mert nem tudná megvenni.Egyetlen öröme az unokái.

Ezek az emberek a gyerekeik nélkül már nem tudnának létezni.De mondom lehet hogy ez csak az én környezetemben van igy,és nálatok idös korban is nagy a baráti társaság,és ha 7 évesen nincs pénzük mondjuk gyogyszerre,akkor azt a haverok azonnal kifizetik.Mifelénk sajnos ilyen barátok nincsenek.Örülnék,ha lennének!!Most leirtam miért tettem fel ezt a kérdést,egyszerüen elgondolkodtam ezeket a példákat látva.

2015. febr. 14. 15:51
 25/40 A kérdező kommentje:
És igen most van párod,de ki tudja hogy 70 évesen is élni fog e még?És hát,tudom most is le leszek szólva,de én nem szivesen tölteném az ünnepeket kettesben a testvéremmel,inkább az unokáimmal,és gyerekeimmel.
2015. febr. 14. 15:54
 26/40 A kérdező kommentje:
Ja és annak aki azt irta,nagy mosollyal gondol majd vissza amikor öregkorában egyedül lesz,hogy mennyi mindent átélt,mert nem kellett gyerekre költenie:Te elgondolkodtál már azon,hogy mi lett volna,ha a szüleid is igy gondolkodtak volna,hogy akkor TE se lettél volna,és nem tudtál volna ennyi mindent "átélni"?Ugye ez meg se fordult a fejedben...
2015. febr. 14. 15:56
 27/40 anonim ***** válasza:
100%
De az én fejemben megfordult. Azt hiszed mekkora nagy dolgot mondtál, de az az igazság, hogy elég elcsépelt. Ha a szüleink így gondolkodtak volna, akkor nem lennénk, és így nem is éreznénk semmit. Ennyi. Vagy szerinted aki nem születik meg az azon sír, hogy jaj de rossz nekem?
2015. febr. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
97%
Ja és remélhetőleg mi dolgzounk majd úgy/annyit, lesz annyi eszünk, hogy öreg korunkra is meg tudjunk élni. Mert úgy látszik az összes helyzet amit leírtál, a pénzről szólt, vagyis annak hiányáról az öregeknél. Nos ez szintén kiküszöbölhető.
2015. febr. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
szerinted ez esz kerdese hogy annyi a nyugdija hogy nem tud megelni belöle?Egesz eletet vegig dolgozta 70 eves koraig.-nem ö tehet rola hogy itt ennyit keresett.Zenetanar volt.Amugy szerinted az penz kerdese,hogy valaki meglatogatja a korhazban??Meghogy karacsonykor nem egyedül van?Az is penz kerdese?Latszik hogy probaltok valamit talalni abban a mit irok,hogy ne kelljen azt mondani,igen fontos a csalad.De nem is kell az en velemenyemen lenni.CSak ne hazudjatok sajat magatoknak
2015. febr. 14. 17:47
 30/40 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező egyik kommentje: "de ki mondta hogy CSAK azért szülnek gyereket az emberek hogy legyen karácsonykor meg amugy látogató?????nem is értem,én ilyet nem irtam.én csak azt irtam hogy ez is egy fontos dolog."


Kedves Kérdező! A Kérdésed azokra az emberekre vonatkozott, akik tudatosan nem vállalnak gyereket. Olyan, mintha őket próbálnád meggyőzi, hogy az időskorukra gondolva mégis tegyék meg. De ha közülük valakit ezzel az érvvel meggyőzöl, az bizony csak a magánytól való félelme miatt vág majd bele.


A legtöbb ember millió ok miatt vállal gyereket, amiben benne vannak az ösztönök, a beállítottság és nyilván az is, hogy ne maradjon majd magára. De akiben az összes többi késztetés nincs meg, az utoljára felsorolt miatt nem fogja megváltoztatni az álláspontját..és ebben az esetben jól is teszi.


Az időskori barátságról: sok évtizedes barátság van, és sok baráti kör alakul a nyugdíjba vonulás után. Pont azért, mert már nincs kisgyerek, nincs napi meló, van idő rá.

Anyukám és apukám is kiterjedt baráti körrel rendelkezik. Van, aki régi ismerős, vannak, akik azóta kerültek be, hogy nyugdíjasok lettek, vannak köztük gyermektelenek. Összejárnak, segítenek egymásnak, ha valaki beteg, látogatják a kórházban,kaját visznek egymásnak.

Nos, a szüleimnek van 2 gyereke, én és a tesóm. Mindketten jó 60 km-re lakunk. Erős a kapcsolat, gyakran találkozunk, de még gyakrabban hallom, hogy itt voltunk, ott voltunk, ez beteg, az beteg, ez volt nálunk, az volt nálunk. Mi kirepültünk, a barátok, akik hasonló korúak, meg ott vannak kéznél.

Előfordul, hogy nem szólnak, ha nagyobb meló van, megoldják kalákában. De nem is hagynak ott csapot-papot, ha hívjuk őket, ha olyan programjuk van, akkor nemet mondanak.

Pedig szeretnek minket, de én úgy látom, felneveletek, közben iszonyat sokat dolgoztak, az életük erről a két dologról szólt. Most legalább másra is van idejük.

Mindezt ne úgy fordítsd, hogy carnék rá, ha segítségre lenne szükségük, mert ez a bejegyzés pusztán az időkori barátságról szól.


Ja, azt fontosnak tartom elmondani, hogy 5 gyerekem van, míg a húgomnak egy sincs. Egyikünk sem aggódik a jövő miatt.

2015. febr. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!