Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 15eves leszek 2honap mulva es...

Zsofiamonika kérdése:

15eves leszek 2honap mulva es 4honapos terhes vagyok. Most lehet kerelmezni hogy paromhoz koltozzek? Felnott es munkahelye s lakasa van. Kerlek neirjatok olyanokat h felelotlenseg. Sajat dontes mert csaladi hatterem anyukammal ezt kovetelte.

Figyelt kérdés
lehet e kervenyezni hogy hozzakoltozzek? felek hogy anyukam lelok a lepcson ajar mi es elveszitem a picit.
2015. febr. 15. 17:50
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Mi szeretnenk igy! mi szeretnenk a picit! en nem kioktatast kerek eleg sokmindent ateltem a koromhoz kepest! senki nemismer de mindenki aztirja mit nemkerdeztem! valaki ha netan a kerdesemre valaszolna ugy hogy biztos benne ertelme lenne. de csak oktatnak! koszonom abbol nemkerek!
2015. febr. 15. 18:58
 22/38 anonim ***** válasza:
58%
Én vagyok aki " normálisan" írt :) Figyelj..nem tudom, h pontosan mi folyik a családodban, de mindenképp a gyámügyre kell menni ott mindent elfognak neked mondani, a pároddal menj.. Esetleg ha van olyan rokon nagynéni, nagybácsi aki alátudja támasztani a dolgokat akkor ő is! Itt nem fognak neked segíteni a Gyakorin ezt hidd el, csak bántó kommenteket.. Szóval mindenkèpp gyámügy!!
2015. febr. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

Sokan válaszoltak a kérdésedre, TE vagy az aki nem hajlandó meghallani a válaszokat!


NEM, továbbra sem költözhetsz a barátodhoz! SEMMILYEN körülmények között nem engedélyezi a gyámügy, hogy 16 éves korod előtt vele élj! Akkor se, ha terhes vagy!


Ha nem hiszed, keresd fel a lakóhelyed szerint illetékes gyámhivatalt (egyébként is ezt kell tenned)!

Itt megtalálod:

[link] - alul kiválasztod a megyét

2015. febr. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
79%

Írhatnám azt is, hogy nem ez az egyetlen módja lett volna a menekülésnek anyád közeléből, de ez már mindegy, inkább azt írom, hogy mit tegyél.

Tudni kell, hogy a szülő nem korlátlan ura a gyerekének. Fogjátok kézen egymást a pasiddal, menjetek be a Gyámügyre. Nyugi, nekik sem érdekük, hogy téged intézetbe csukjanak.

Eleve a párodnak apasági nyilatkozatot kell tennie, ezt pedig kiskorú esetében a gyámügynél kell intézni.

itt tudjátok azt is megoldani, hogy a fiúhoz költözhess. Valószínűleg ezt megelőzi egy környezettanulmány, pszichológus, de ha a fiú, mint nagykorú, kereső személy felelősséget vállal érted, engedni szokták.


Az meg tévedés, hogy anyukád lesz a baba gyámja. Ha a párod apasági nyilatkozatot tesz, akkor értelemszerűen ő lesz a gyám, és pl. a kórházból az ő aláírásával hozhatod ki a babát, nem kell a szülőké.


Mindezeket úgy írom, hogy több ilyen esetet segítettem végig a gyakorlatban.

2015. febr. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
"lelok a lepcson ajar mi" Ez mi???
2015. febr. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%
Írta valaki, hogy itt nem tudnak segíteni. Gyermekjóléti családgondozóként írtam, amit írtam, azt hiszem, picikét csak értek a dolgokhoz...
2015. febr. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Közeli hozzátartozódhoz költözhetsz a gyámügy engedélyével (ez lehet az apukád is), ha a jelenlegi gondviselődnél nem vagy jó helyen. De azt nem fogják engedélyezni, hogy a barátodhoz költözhess 15 évesen. 16 évesen, szintén a gyámügy engedélyével összeházasodhatsz majd a barátoddal, és akkor már nagykorú leszel, tehát azt csinálsz, amit akarsz gyakorlatilag, ugyanaz fog rád vonatkozni, mint egy felnőttre. De korábban nem lehet.

És ezt nem kioktatásból írom, ezek tények. Szociális területen dolgozom, pont a tiniterhességekből írtam a szakdolgozatomat is, szóval eléggé benne vagyok a témában, tudom, hogy mit lehet és mit nem. Azt is sejtem, hogy milyen indíttatásaid lehettek, el nem ítéllek miatta, viszont azt tudom, hogy egy nagyon nehéz és nagyon kockázatos utat választottál arra, hogy az anyukádtól függetlenedj. Választhattál volna más megoldást is, de ez már tök mindegy, nem érdemes azon kattogni, hogy mit kellett _volna_, viszont a jelenlegi helyzetedet meg kell oldani. Mivel nem ismerem pontosan a családi hátteredet, nem is bocsátkoznék jóslatokba azzal kapcsolatban, hogy mi fog veled történni, de szerintem egyelőre inkább azt próbáld meg elintézni, hogy apukádhoz költözhess, az nagyságrendekkel esélyesebb (hiszen ugyanúgy szülőd, mint az anyukád), mint az, hogy a barátodnál lakhass. Beszélj a védőnővel, vagy ha van, akkor az iskolai ifjúságsegítővel, első körben hozzájuk fordulj. Ha nem tudnak segíteni, akkor a helyi gyermekjóléti szolgálathoz fordulj, vagy a gyámhivatalhoz. Mondd el, hogy mi a helyzet: terhes vagy, anyukádnál nem megfelelőek a körülmények, de apukádnál rendben lenne a dolog, illetve a barátod is szeretne részt vállalni a baba nevelésében.

2015. febr. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

ma 18:42

Tudod én miért ítélkezem a kérdező felett? Mert amit tett az nagy ostobaság volt. A döntéséből is látni, hogy iszonyú gyerek még.

Jó magam alkoholista szülők mellett nőttem fel. Nem csak az apám de az anyám is agresszív alkoholista volt. Előbb ütöttek, utána kérdeztek. Én még abban a korban életem (80-90 évek) amikor a gyámügy még nagyon nem foglalkozott a gyerekek helyzetével, amikor az volt a nézet, hogy minden gyereknek jár az atyai pofon ha rossz. Persze akkor még a szülőknek volt igazuk, és joguk pofozni a gyereket. Amikor 13 éves koromban a saját anyám fogta be a számat, hogy ne sikoltozzak, és közben alkoholos mámorában azt akarta bemagyarázni nekem, hogy teljesen normális dolog az, hogy az apám fogdosson, taperoljon, és meggyőződjön arról, hogy elég érett vagyok már a menstruációhoz vagy a nemi élethez, én még ekkor sem tettem azt, hogy gyorsan gyereket szüljek csakhogy otthonról elmeneküljek? Tudod mit tettem? Elmentem a rokonaimhoz, sírva kértem segítsenek. Volt rokon aki nem hitt nekem, hazazavart. De volt egy nagynéném aki elhitte amit mondtam, és megvéded, és ő neki köszönhetem, hogy ma felnőttként normális életet élek.

A kérdező ostobaságából azt hiszi, hogy ha gyereket szül jobb élete lesz. Hát nem! Inkább rosszabb lesz, mert egy kis ember életét is tönkreteszi ezzel.

Hogy ítélkeznek felette, hogy bírálják? Vállveregetést csak nem kaphat ilyen hülye döntésért.

2015. febr. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
0%

26-os! Ebben az esetben tudnád, ha már betöltötte a 14-et, akkor nem kiskorú, hanem fiatalkorú, rá már más szabályok vonatkoznak.

Én több esetben kértem segítséget a Gyermekjóléti Szolgálattól, sajnos nem mindig voltak tisztában az éppen oda vonatkozó törvényekkel. Ezért a Gyámügyhöz szoktam fordulni, ha hasonló eset miatt kérik a segítségemet.

2015. febr. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%
29, ha értenél hozzá, nem kötnél bele. A kiskorú megnevezés ugyanis teljesen helyes! Btk. szerint kiskorú, Ptk. szerint korlátozottan cselekvőképes. A fiatalkorú köznyelvi kifejezés.
2015. febr. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!