Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 15eves leszek 2honap mulva es...

Zsofiamonika kérdése:

15eves leszek 2honap mulva es 4honapos terhes vagyok. Most lehet kerelmezni hogy paromhoz koltozzek? Felnott es munkahelye s lakasa van. Kerlek neirjatok olyanokat h felelotlenseg. Sajat dontes mert csaladi hatterem anyukammal ezt kovetelte.

Figyelt kérdés
lehet e kervenyezni hogy hozzakoltozzek? felek hogy anyukam lelok a lepcson ajar mi es elveszitem a picit.
2015. febr. 15. 17:50
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%
Felnőttnek tartod magad, van interneted de arra nem vagy képes, hogy utánanézz mi a teendő ebben a helyzetben, ez minden csak nem érett viselkedés. Kislányként terhes leszel, legalább az általános iskolát sikerült kijárni vagy azt sem? A gyereket meg miből tervezitek felnevelni, mert nem ingyen van? A fene nagy élettapasztalatoddal mire tanítod majd a gyereked? Szüljön 15 évesen? Mitől olyan rossz neked otthon most mAr komolyan érdekel.
2015. febr. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

30as, köszönöm :)


igen, 29es, az ilyen egyből a gyámhatóságra futkosó anyukákkal-hozzátartozókkal szoktak a 'legsegítőkészebbek' lenni. Mert feltartod a munkájukat, nem hozzájuk kell futkozni, hozzájuk a gyermekjóléti szolgálaton, iskolán, védőnő stb keresztül kerülnek az ügyek. Az ilyen fontoskodó mindentjobbantudó emberekkel szoktak lenni a legnagyobb dolgok. És megsúgom neked, környezettanulmányra akkor is egy gyerekjólétis fog kimenni, és elképzelheted, mennyire lesz segítőkész, miután őt kikerülve, kvázi a munkáját leszólva mész egy mögöttes szervhez.

2015. febr. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
50%

Nem nagyon akarok belemenni ebbe a vitába, mert értelmetlen. Megírtam a kislánynak, mit kellene tenni, ha hallgat rám, jó, ha nem, az is jó.


Viszont neked azért adnék némi magyarázatot. Olyan közegben élek, ahol a kérdező esete elég gyakori. Nem ez a szakmám (csak hasonló), de jó 10 éve sodródtam bele az önkéntes segítségnyújtás világába.

Több hasonló korú kislányt segítettem abban, hogy rendeződjön a sorsuk, de volt dolgom kiskorú megrontásával, családon belüli szexuális zaklatással is, atöbbit meg fel sem sorolom.

Elkeseredetten tapasztaltam, hogy a helyi Gyermekjóléti Szolgálat felénk cart sem ér. Tudnak a dolgokról, de nem tesznek semmit, ha meg erőlteted, akkor is csak tessék-lássék. Nem akarok nagy példákat felsorolni, a lényeg, hogy bizonyos családok gyerekeit nem tartanak érdemesnek arra, hogy foglalkozzanak velük.


Sokféle dologgal találkoztam, sok mindent kellett intéznem különböző hivataloknál. Így bár teljesen civil vagyok, van kapcsolatom a TB-nél, a MÁK-nál, ha tanács kell, hívhatom őket. Ugyanilyen kapcsolat a szomszéd város egyik gyermekjólétise. Érdemileg nem segíthet, de tanácsot mindig ad. És igen, vannak helyzetek, amikor rögtön a Gyámügy a megoldás. Ott is van olyan dolgozó, aki készséggel segít tanáccsal, sőt intézkedéssel is. Ezek az emberek ismernek, tudják, hogy csak olyan ügyet viszek oda, vagy olyat kérdezek, ami oda való. És zat is elismerik, hogy messze nem tökéletes a Gyermekjóléti Szolgálat (tisztelet a kivételnek).

2015. febr. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
elhiszem, ha találkoztál ilyennel (nehezen mondjuk), de akkor sem kell mindenkit egy kalap alá venni
2015. febr. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

Kedves hold viola, akkor nehezen hidd el:-) Erre mit mondjak? Mondom, hogy nem célom vitázni, csak éppen a 10 év tapasztalata elég negatív.

Most komolyan, neked mi a véleményed az alábbi esetről:

A kislány eleve problémás családból származik, millió gyerek, brutál nevelőapa, szegénység. Aztán 12 évesen megváltozik az iskolában. Tök jó cuccai vannak, mindig van nála csoki, és feltűnően sokat beszél egy 30 +-os pasiról. 1 év múlva az osztálytársaknak már azzal dicsekszik, hogy viszonyuk van. Amint betölti a 14-et, és már nyíltan csinálják. A pasihoz költözik.

Én akkor kerültem bele az egészbe, amikor 1-2 hónappal volt híján a 14-nek. Majdnem fél év kellett, mire beindult a gépezet, és egyáltalán kivizsgálták a dolgot. A pasit megkérdezték, tagadott, a lányt megkérdezték, tagadott. Közben a suliban mesélte a zaftos részleteket.


Szóval higgy nekem "nehezen", nem zavar. Nem hiszem, hogy valaha hátráltattam a gyermekvédelmi szervek munkáját, viszont sok kisgyerek, és tini anyuka sorsán sikerült javítanom. De mint civil, gondolom értéktelen vagyok a szemedben, főleg mivel nem tartom túl sokra a gyermekvédelemet.

2015. febr. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
35%

átfutottam a válaszokat és nem találtam a jogi részét, ami eléggé meglep!

a barátod ezek szerint megrontott? mert még 15 se vagy és már terhes. ellene minden bizonnyal eljárás fog indulni és ha beigazolódik, hogy megrontott akkor vagy börtön vagy felfüggesztett. 16 éves korod alatt egyébként sem engedélyezik, de ennek fényében 18 éves korodig kizártnak tartom!

ha ez tényleg ilyen menekülő húzás volt részedről akkor a lehető legrosszabb döntést hoztad! általában ilyen esetben az anyai nagymama kapja meg a baba gyámságát (is), így hát még inkább ottragadsz

2015. febr. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
utolsó, amit írsz, régebben volt, mára (sajnos) lejjebb vitték az életkort, olvass utána
2015. febr. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim válasza:
44%

Szia!Először is olvasd végig.14 éves de terhes,tönkre teszed a saját életedet.Egy 21 éves fiúnak szerinted mire kell egy 14 éves lány?!Erre!Ugye ezt te sem gondoltad komolyan?7 év korkülönbség van.Neked tanulnod kell.És szerinted tartós lesz a kapcsolat?Nem.Te most ha nem engedélyezik amire egyébként kb. 10% esélyed van a 100-ból akkor anyukádnak csináltad azt a gyereket.Ő fogja eltartani mindent neki kell csinálni vele, mert te 14 éves!!!Ilyen idős korodban nem egy igazi babával(sajátoddal) kéne játszanod,hanem egy barbieval! :)

Tudod megértem, hogy anyukád nem szeret,ilyen viselkedés mellett én sem szeretném a gyerekemet

.Nem normális dolog 14 évesen teherbe esni.De ezzel is csak a te szegénységi bizonyítványodat írtad alá! :)

2015. jún. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!