Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ha a pap...

Ti mit tennétek ha a pap olyasmiről beszélne a beszélne a keresztelőn, ami nem csak hogy nem odaillő téma, se ráadásul az elveitekkel ellentétes?

Figyelt kérdés
2015. febr. 22. 14:58
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
51%

"ha nem vagy katolikus mi a fenenek kereszteled meg a gyereked?

Hogy fogod katolikus hit szerint istenben nevelni?"


A tudatlanságod szinte már sértő az összes többi keresztyén felekezet számára. Hallottál már olyanról, hogy mondjuk valaki református, evangélikus, stb?

2015. febr. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
83%

Ott kereszteltesz ahova templomba jarsz ez logikus.

Tehat reformatus sajat gyulijeben

Pap az katolikus az tobbi lelkesz pastor vezeto stb

2015. febr. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
18%

Én többek közt ezért sem járok templomba. Ugyan heteroszexuális vagyok, de attól még az ilyenfajta megkülönböztetés tökéletesen ellenkezik az én elveimmel is. Szerintem kb. a konfirmációmon voltam utoljára önszántamból templomban, amikor teljesen megbotránkozva hallgattam végig, hogy a lelkész milyen borzasztóan becsmérlő és lenéző stílusban beszél más vallásokról. Nekem ez már 12 évesen sem fért bele. Utána már csak akkor voltam templomban, amikor "muszáj" volt, középiskolásként (egy évig egyházi gimnáziumba jártam, mert ott volt a legjobb a nyelvoktatás), ahol diákmisén a pap volt olyan kedves és felvilágosított minket arról, hogy Isten melyik párttal van, mindenki más pedig tulajdonképpen nyugodtan fölfordulhat.

Nem gondolom, hogy alapvetően minden egyházi személy ilyen, viszont ahol az ilyen viselkedés simán mehet, sőt, az utóbbi papból később országos viszonylatban elég magas rangú egyházi vezető lett, abban a "társasában" NEKEM semmi keresnivalóm nincs.

2015. febr. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

Ne is jarj hiszen aki a pap miatt jar rossz okbol jar oda

Inkabb olvasd el mit ir az ige a kozossegekrol a gyulekezetbe jarasrol hajra nyisd ki most mar van modern forditas is

2015. febr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudom ugyan, hogy mi rosszat írtam, de szerintem elég egyértelmű voltam, amikor leírtam, hogy miért nem járok. Nem xy pap miatt, hanem mert nekem semmi szükségem egy olyan közösségre, ahol az ilyen viselkedés elfogadott.
2015. febr. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

Szerencsere csak katolikus kozosseg van es abbol is vaak egy.

Kisebb PL punkosdi evangelist egyhazak masok peobalkozz ott

AZ Ige irja kelk a kozosseg

2015. febr. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
13%

Ezeket a dolgokat nem egy helyen tapasztaltam. Mint írtam, az egyik eset pont a konfirmációmkor történt (ebből elég egyértelmű, hogy nem vagyok katolikus, szerintem), a másik, amit említettem, egy katolikus gimnázium diákmiséjén. Ezeken kívül is vannak negatív tapasztalataim, amik pont azt támasztják alá, ezekben a közösségekben sok olyan megnyilvánulás teljesen elfogadott, ami nekem viszont egyáltalán nem fér bele.

Közösség az kell, persze, de nekem ILYEN közösség nem kell. Ezt meghagyom azoknak, akiknek ez tetszik.

2015. febr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
9%
Látom, bármit írok, az valakiben azonnal kiváltja a piroskéz-nyomogató reflexet. Mondjuk bigott vallásosoktól nem is vártam mást :D
2015. febr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:

Pedig utolsó, engem megérintettek a szavaid.

Továbbra is olvasom a bibliát a nagylányomnak, és egy olyan istenről mesélek neki, aki szeret, elfogad, és megbocsát.

Hogy másnak is válaszoljak: bánjam meg, hogy szerettem valakit? Miért?

Az én véleményem az, hogy életünk egyik legszebb csodája, hogy szeretünk és elfogadunk valakit, aki viszontszeret és elfogad. Csak azt lehet megbánni, ami bűn. De a szerelemben szerintem semmilyen bűn nincs.

Ki tudja, talán küszöbön aáll egy újabb reformáció.

2015. febr. 25. 10:01
 40/40 anonim ***** válasza:
86%

Helytelenül gondolkodsz, kérdező!


A papnak joga van degenerált betegnek nevezni a homoszexuálisokat. A degenerált csak annyit jelent, hogy elfajzott. És az egyneműek közötti kapcsolat fajtalankodást jelent a Biblia szerint. Tehát ő pontosan fejezte ki magát.

Keresztelőn pont, hogy aktuális téma lehet ez, hiszen párhuzamba állítja a két dolgot a pap, a férfi-nő kapcsolat gyümölcsét, a degeneráltakéval szemben. Ezzel csak dicséri a pap azokat, akik normálisak, tehát heteroszexuálisak.


Amúgy pedig, ha gyóntál volna a papnak, valószínűleg rád való tekintettel nem említett volna ilyet. A te hibád, hogy nem mondtad el neki a beállítottságodat.

A papi szolgáltatásokat nemcsak akkor kell igénybe venni, ha valami előnyösnek vélt dolgot akarsz kicsikarni az egyháztól, úgymint a szép esküvői ceremónia, vagy a gyerek megkereszteltetése.

Nem méltatlankodnod kéne, hanem alázatosnak lenni,főleg, hogy nem teljesítetted azokat a kötelezettségeidet, amit a hívőknek be kéne tartaniuk.

2015. márc. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!