Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mostani, jövendőbeli anyukák,...

Mostani, jövendőbeli anyukák, a ti gyerekkorotok milyen volt, voltatok nagyszülőknél, rokonoknál, a gyereketek szokott nagyszülőknél/rokonoknál lenni?

Figyelt kérdés

Olvasgattam egy-két kérdést, és tényleg nem értem, hogy ez az általános, hogy féltjük a gyereket, anyukán kívül más hozzá se érhet minimum 3 éves koráig, apukával se merjük hagyni, nagyszülők meg végképp szóba se jöhetnek, mert csak az anyjával lehet, senki mással...

Mi simán voltunk mamánál is, vigyázott ránk, soha nem volt ebből ilyen kardinális kérdés, hogy úristen ott merjem-e hagyni a gyereket. Vagy itt mindenkinek ilyen megbízhatatlan rokonsága van. :)


2015. febr. 23. 20:18
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
43%
Persze 73%-os, minden szép és jó és tökéletes a nagyik nélkül is...Nem akarod megérteni, amit írok már többedmagammal. Bizonyára megvan az okod erre, mint mindenkinek, aki ennyire elutasító ezzel a témával kapcsolatban.
2015. febr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
37%
Leírtam a véleményem, szerintem te kombinálod túl már... De miért nem, miért nem, csak ezt hajtogatod. Anyu itt lakik 300 méterre, az anyós 3 km-re. Szerinted nem találkoznak az unokákkal? Jó lenne más véleményét is elfogadni, nem?
2015. febr. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Nálunk mindkét részről van nagymama részemről nagypapa is. Közel is lakunk, és nagyon sokat vagyunk náluk, én szüleimnél és anyósomnál is. 3gyerekem van, a gyerkőcök imádják mindhárom nagyszülőjüket és az unokatesójukat is, mert tesómnak is 3kissráca van, és velük is sokszor találkozunk vagy anyukáméknál, vagy ők jönnek-mi megyünk. Az hogy a mamáéknál vagyunk, nem azt jeleni, hogy odapasszojuk a gyerekeket, nem is azt, hogy nem bírunk velük.

Egyszerűen így éljük a családi életet. Nekem segítség, ha ott tudom hagyni nálunk valamelyik gyereket, ha valami dolgom van, nekik nagy öröm az unokákkal lenni. De én is segítek mindenben, amiben tudok nekik. Szóval nem ingyen bébiszitter nálunk egyik mama sem. MOst pl anyósomat műtötték, én főzök neki, hordom az ebédet. Sosem kérte, én sem érzem emiatt szentnek magam - ez olyan, hogy mikor én voltam kórházban ő is és anyukám is ugyanezt tette, akkor ők főztek. Nálunk így működik a család.

Sosem gondolkodok azon, hogy most mit miért teszek vagy nem teszek velük-értük-nekik... De szerintem ők sem.

Szeretjük egymás- ez a lényeg. Szeretetből megyünk hozzájuk, hagyjuk ott a gyerekeket, segítünk egymásnak. Nemutolsó sorban, anyósom és anyukám is jönnek, hogy viszik a gyerkőcöket, mert szeretnek velük lenni. Fiatalon tartják a nagyszülőket az unokák.


Ja- és gyerekkoromban mi is sokat voltunk mindkét nagyszülőnknél amig éltek. Nagyon szerettünk náluk lenni!

2015. febr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Nagyon szerettem volna akár az anyukámmal akár az anyósommal hagyni a gyerekeket,de egyrészt egyik sem vállalta,másrészt az anyukámmal veszélyes is lett volna.

Engem rendszeresen értek balesetek,amiket véletlenül éltem túl,és az anyukám egyáltalán nem tanult belőlük.Nem kockáztathattam se gyógyszermérgezést,se füstmérgezést.Büszkén hirdette,hogy neki semmi tanulnivalója nincs senkitől,ő mindent tud gyerekgondozásban magától.

Még idősebb gyerekkel is rajtakaptam,hogy megegyezés ellenére adott ételt,veszélyes helyen "játszott velük.

Még,ha velük voltam is,a gyerekekre csak rátette a biztonsági övet bekapcsolás nélkül,hogy elég az úgy,nem kell bajlódni vele.De a sajátját bekapcsolta,mert ő felnőtt.

2015. márc. 11. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!