Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hiába fogom fel ésszel, hogy...

Hiába fogom fel ésszel, hogy nem a gyerekem hibája, mégis haragszom rá. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Azért ebbe a kategóriába írom, mert itt több válaszra számítok.


Hat éves, nagycsoportos.

Elváltunk az anyjával, ő neveli, nálam kéthetente hétvégén és szünetekben van.

Mindkét oldalon van új kapcsolat, de agyerek jól kijön szerencsére a feleségemmel, és az anyja pasijával is.

Nálunk jön a baba, próbáljuk erre felkészíteni a lányomat, de nem túl sok sikerrel.

Rengeteg gond van vele, de ezek nagy része már a feleségem terhessége előtt is adott volt, csak most még hozzáadódik egy jó adag testvérféltékenység is.


Kezdődött azzal, hogy nemrég hiperaktivitás és figyelemzavar gyanújával nevelési tanácsadóba küldték. Most pedig az óvónő azzal hívott fel engem és az exemet, hogy a gyerek nagyon agresszív, minősíthetetlenül viselkedik, ráadásul megfenyegette az egyik csoporttársát, hogy megöli.(!)

Nem tudtuk kiszedni a gyerekből, hogy mégis mi volt az oka annak, hogy ilyet mondott. De nagyon ijesztő, hogy ilyen indulatok vannak benne. Azt hajtogatta, hogy ő nem akar kistestvért, mert fél hogy akkor már őt nem fogom szeretni. Persze a testvérféltékenység az oké hogy természetes, de ha ilyen agresszív tünetekkel párosul, ott már nagyon nagy gond van.


És az a legnagyobb gond, hogy bár eddig is sokszor voltam dühös, de ez a düh soha nem a gyereknek szólt, hanem a helyzetnek, az elrontott nevelésének, amiben mindketten hibásak vagyunk az anyjával, stb.

De most konkrétan már a lányomra is dühös vagyok, elegem van az állandó problémákból, és hiába tudom, hogy nem ő tehet erről, mégis nagyon haragszom rá.


Természetesen hordjuk terápiára, pszichológushoz, sportolni (ezt már régóta), és mindenhová, ahol esetleg segíteni tudnak. De a haragom nem csillapodik, már rosszul vagyok a félelemtől, hogy mi lesz pár hét múlva, ha megszületik a baba.


Volt valaki hasonló helyzetben? Hogyan viszonyuljak normálisan a gyerekhez? Mert a jelenlétében szörnyen feszült leszek, és ő ezt megérzi.



2015. febr. 25. 08:30
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
58%
11: És akkor most te bosszúból mindenkit lepontoztál? :D
2015. febr. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
95%

Igaza van a 79%-os válaszolónak, ez a nő beteg, nem szabadna a kisgyerek közelébe engedni. A kérdéseiről is azt gondolja, hogy ha 100x írja ki, csak cserélgeti a szerepeket, mindig másik oldalról, akkor nem ugrik be a válaszolóknak, akik ebben a témában olvasgatnak, hogy hetente találkoznak ugyanazzal. Még hü.yének is néz mindenkit.

Másik válaszolónak pedig abban adnék én igazat, hogy mostanában tényleg túl van sok esetben pátyolgatva a gyerekek lelke, de ez az eset nem az. Mondjuk mellette megjegyezném, hogy régen is tettek tönkre gyerekeket lelkileg, akikből emiatt lettek problémás felnőttek, csak akkor nem foglalkoztak vele. Most meg sok esetben a ló túlsó oldalára esnek.

De ez a kérdező nem ép agyilag az biztos, akinek ekkora ellenség egy éves kisgyerek, hogy lassan gyilkosnak is titulálná. Brrrrr....

2015. febr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

jav: akinek ekkora ellenség egy 5 éves gyerek.


22. Ez szokása :)

2015. febr. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
94%

Na, most meg radíroztat :)

Menj orvoshoz kedves kérdező, nagy szükséged lenne rá.

2015. febr. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
90%
Én azért nem hiszem el, hogy igaz a kérdés (vagy az írja, akiről szól), mert egy szülő ilyet soha, semmilyen körülmények között nem mond, hogy "nem képes feltétel nélkül szeretni a saját gyerekét". Se anya, se apa.
2015. febr. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
46%
óó dehogynem amikor már 600 probléma van vele és csak visszabeszél, nem tisztel és semmibe veszi mindazt amit érte tettél ha nem is állandóan,de egy rövid pillanatig nem tudod szeretni a gyerekedet
2015. febr. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Ide jövök tanácsot kérni, erre egy csomóan nekem esnek, hogy pszichopata vagyok, ráadásul nő, mert "egy férfi nem fogalmaz így".

Azután meg azt kapom, hogy egy szülő nem mond ilyet. Már ne is haragudjatok, de ne döntsétek el helyettem, hogy hogy érzek. Nem mindenki egyforma, és én márpedig így érzek, mi lenne ha nem tudnátok még ezt is jobban nálam? Elég nagy a probléma így is, a lehurrogás abszolút nem segít.

2015. febr. 25. 12:30
 28/33 anonim ***** válasza:
A gyerekből nem kell semmit kiszedni, egyértelmű, hogy mi a baja: össze van zavarodva. Kettévált a kis élete, és ráadásul testvére születik, akit nem az anyukája hordoz a hasában. Ez még egy felnőttnek is sok, nemhogy egy 6 éves óvodás gyereknek. A gyerekre ne vetíts, mert nem tehet semmiről. Rengeteg türelem, szeretet segít csak és érdemes lenne fokozatosan belevinni az új helyzetbe. Először csak kevés időt töltsön az új család körében, majd fokozatosan egyre többet. Nem tudom, miféle pszichológusnál jártatok, de nem úgy tűnik, mint aki a helyzet magaslatán van.
2015. febr. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

"A gyerekre ne vetíts, mert nem tehet semmiről. Rengeteg türelem, szeretet segít csak"


Igen, mindenki ezt mondja. Csak azt nem mondja meg senki, hogy HOGYAN legyen több türelmem, ha egyszer nincsen és HOGYAN szeressem, ha egyszer úgy érzem, hogy nem tudom szeretni.

2015. febr. 25. 13:17
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Hoppá! Akkor most éppen mégsem apuka vagy, hanem annak új asszonykája? Hmmm....

Én a gyerek anyjának a helyében kérném a bíróságon a láthatás újraszabályozását, és ellened távol tartást.

Azért bízz benne, hogy a te gyereked ne utálja majd így senki. HP

2015. febr. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!