Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hiába fogom fel ésszel, hogy...

Hiába fogom fel ésszel, hogy nem a gyerekem hibája, mégis haragszom rá. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Azért ebbe a kategóriába írom, mert itt több válaszra számítok.


Hat éves, nagycsoportos.

Elváltunk az anyjával, ő neveli, nálam kéthetente hétvégén és szünetekben van.

Mindkét oldalon van új kapcsolat, de agyerek jól kijön szerencsére a feleségemmel, és az anyja pasijával is.

Nálunk jön a baba, próbáljuk erre felkészíteni a lányomat, de nem túl sok sikerrel.

Rengeteg gond van vele, de ezek nagy része már a feleségem terhessége előtt is adott volt, csak most még hozzáadódik egy jó adag testvérféltékenység is.


Kezdődött azzal, hogy nemrég hiperaktivitás és figyelemzavar gyanújával nevelési tanácsadóba küldték. Most pedig az óvónő azzal hívott fel engem és az exemet, hogy a gyerek nagyon agresszív, minősíthetetlenül viselkedik, ráadásul megfenyegette az egyik csoporttársát, hogy megöli.(!)

Nem tudtuk kiszedni a gyerekből, hogy mégis mi volt az oka annak, hogy ilyet mondott. De nagyon ijesztő, hogy ilyen indulatok vannak benne. Azt hajtogatta, hogy ő nem akar kistestvért, mert fél hogy akkor már őt nem fogom szeretni. Persze a testvérféltékenység az oké hogy természetes, de ha ilyen agresszív tünetekkel párosul, ott már nagyon nagy gond van.


És az a legnagyobb gond, hogy bár eddig is sokszor voltam dühös, de ez a düh soha nem a gyereknek szólt, hanem a helyzetnek, az elrontott nevelésének, amiben mindketten hibásak vagyunk az anyjával, stb.

De most konkrétan már a lányomra is dühös vagyok, elegem van az állandó problémákból, és hiába tudom, hogy nem ő tehet erről, mégis nagyon haragszom rá.


Természetesen hordjuk terápiára, pszichológushoz, sportolni (ezt már régóta), és mindenhová, ahol esetleg segíteni tudnak. De a haragom nem csillapodik, már rosszul vagyok a félelemtől, hogy mi lesz pár hét múlva, ha megszületik a baba.


Volt valaki hasonló helyzetben? Hogyan viszonyuljak normálisan a gyerekhez? Mert a jelenlétében szörnyen feszült leszek, és ő ezt megérzi.



2015. febr. 25. 08:30
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:

"Hoppá! Akkor most éppen mégsem apuka vagy, hanem annak új asszonykája? Hmmm....

Én a gyerek anyjának a helyében kérném a bíróságon a láthatás újraszabályozását, és ellened távol tartást.

Azért bízz benne, hogy a te gyereked ne utálja majd így senki. HP"


Ezt már megint honnan vetted? Takarodj már a hülyeségeddel meg az üldözési mániáddal légy szíves.

2015. febr. 25. 13:47
 32/33 anonim ***** válasza:
94%

Figyelj ,szerintem neked van üldözési mániád.Az én meglátásom szerint is valóban a feleség vagy,mert csak egy nő képes gyereket nem szeretni,az én meglátásom szerint egy apa és lánya(ha normális apa)elválaszthatatlanok,egy apa nem tud olyat mondani a lányáról hogy nem tudja szeretni!

De szerintem ebben sok lányos anyuka megtud erősíteni a férjével kapcsolatban.

Lásd be :Te beteg vagy és segítségre van szükséged!

Elolvastam a régebbi kérdéseidet is,hidd el nekem egy férfinak eszébe nem jutna feljönni ide és ilyen kérdést kiírni.

Egy unatkozó nő,lelki nyomorék nőszemély vagy.Ilyet kitalálni meg egyenesen undorító.És amennyiben részben igaz a történet ha a kislányt nem is szereted,bár ő semmiről nem tehet,annyival azért tisztelhetnéd a párodat,hogy legalább elfogadod a helyzetet.Mikor összeálltál vele akkor is tudtad,hogy van egy lánya,és ez örökké tart majd.egyszerűen nem értelek

2015. febr. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
93%

" már a lányomra is dühös vagyok, elegem van az állandó problémákból, és hiába tudom, hogy nem ő tehet erről, mégis nagyon haragszom rá."


Ő is pont ezt érzi a kistesó iránt. Nahát, micsoda véletlen. Véletlen?

2015. febr. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!