Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg akkora bűn, ha az...

Tényleg akkora bűn, ha az ember enni ad a gyereknek a boltban?

Figyelt kérdés

Mindenképp elítéled az illetőt ismeretlenül is? Nincs felmentő körülmény?

1-3 éves gyerekre gondolok.


2015. márc. 4. 13:12
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
88%

Nem bűn, csak illetlenség és nevelés kérdése. Családban nálunk is van, aki ad, mi nem szoktunk, ettől természetesen nem szeretem kevésbé azt a családtagot, ő másképp csinálja. Nem ítélkezem, de én nem teszem.

Mondjuk nálunk nem is nevelési módszer az étellel való jutalmazás, nyugtatás.

2015. márc. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
49%
Ja. és egyébként ha már jogászkodunk, igaz, hogy amíg nem fizettük ki, addig nem a miénk, de a pénztárig nem feltételezheti senki, hogy nem fizetjük ki. A biztiőr is csak a pénztártól való távozás után feltételezheti, hogy loptunk e vagy sem.
2015. márc. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 A kérdező kommentje:

Szóval ti visztek be ételt a boltba? Előtte megmutatjátok, hogy én hoztam egy kiflicsücsköt, mert ezt fogja majszolni a gyerek? Ha odaadod neki, honnan látják mások, hogy ezt te hoztad vagy a boltból van?


Egyébként szerintetek egy másfél éves gyerek valóban azt a következtetést fogja levonni ebből, hogy szabad lopni?


Mi van abban az esetben, ha a gyerek rossz evő? Nekem volt már többször olyan időszak, hogy napokig alig lehetett valamit beletáplálni, erre a boltban meglát egy kiflit, végre hajlandó lenne megenni, erre mondjam neki, hogy nem, nem eheted meg?

Egyébként olyasmit én sem adnék oda neki, amit ki kell bontani, és teljes egészében megeszi. De egy kifli csücskétől mi baja lesz bárkinek?


Pl ovi után elmegyünk a boltba, megveszem neki a kedvenc perecét. Azt hagyom utoljára, de most üvöltessem perceken át, amíg kifizetjük, mert már éhes, ahelyett, hogy egy két centis darabot letörök belőle? Ettől már erkölcsileg rossz ember leszek, aki lop és rosszra tanítja a gyerekét?

2015. márc. 4. 13:39
 14/58 anonim ***** válasza:
41%
Ha enni ad a gyerekének azt nem. Ha olyasmit etet meg a gyerekével, ami nem az övé, azt igen. (attól, hogy beraktad a kocsiba, amit tologatsz, attól még az áruház tulajdona)
2015. márc. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
92%

Nem, nem a boltba visszük az ételt, hanem előtte etetjük meg. Akár a kocsiban is elrágcsálhatja az a kiflit. De mondjuk mi bölcsi után megyünk, ott meg uzsonnázik.

Egyébként nálam pont ez a lényeg,hogy megpróbálom neki elmagyarázni, és megértetni vele,hogy kb. 5 perc múlva megeheti, addig ne sírjon, ne hisztizzen. Ezzel tanítom többek között egy kis türelemre a gyereket.

2015. márc. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
44%

Csináld és neveld úgy a gyermeked, ahogy te szeretnéd. Mindenki másképp gondolkodik, senki sem egyforma.

Ebből nem hiszem, hogy "problémát" kellene csinálni vagy ezzel foglalkozni.

Ha zavar, hogy mit gondolnak rólad az adott pillanatban, amikor odaadod a gyereknek a perecet a boltban, akkor nyelj egyet és ne foglalkozz vele. Küzd le magadban a dolgokat. Nem kell minden apróságon "kiakadni" vagy felhúzni magad.

2015. márc. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
90%
Meg úgy vesszük, mi különbség van a kifli megy mondjuk egy zacskó chips között? Ha nincs kifizetve, akkor lényegtelen az értéke.
2015. márc. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ez a kifliztetés a legundorítóbb. Még egy anyukát sem láttam, hogy feltakarítaná, amit a kis éhenkórásza szétmorzsált.
2015. márc. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
78%

9 - es, ezért igazán nem kell kikelned magadból. Tény, hogy ameddig nem fizetted ki, a bolt tulajdona. Te más tulajdonát kérdés / kérés nélkül használod, mondván majd úgyis kifizeted? Ez olyan mintha valakinek szó nélkül elvinnéd és összetörnéd a kocsiját, de hát nem gond, mert majd kifizeted. Ez azért nem így működik. Önmagában már más tulajdonának az engedély nélküli használata is törvénysértő. Senki sem tolvajoz, de ha egyszer emiatt elővesznek ott helyben (jogosan), akkor ne legyél felháborodva.


Az meg a dolog másik oldala, hogy az ilyen emberek szokták az üres csokis / üdítős / chipses, stb. zacskókat, üvegeket bedobni a sorok közé. Mert hát kifizetik, ugye? Szerintem sokan elsumákolják ha tehetik. Az meg már egyértelműen lopás.

2015. márc. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
41%
Igen, egy nagyáruházban a 3 szem morzsa a legnagyobb kosz, amit láthatsz. Igazad van, felháborító. Azt meg megnézem, mikor valaki egy 1,5 évesnek a türelem fogalmát próbálja elmagyarázni. Bár biztos zseni a gyerek..
2015. márc. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!