Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg akkora bűn, ha az...

Tényleg akkora bűn, ha az ember enni ad a gyereknek a boltban?

Figyelt kérdés

Mindenképp elítéled az illetőt ismeretlenül is? Nincs felmentő körülmény?

1-3 éves gyerekre gondolok.


2015. márc. 4. 13:12
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó! A két dolog nem ugyanaz, hogy egy max. 4-5 éves kap-e egy fél kiflit vagy egy 10 éves beleeszim a chipsbe és visszarakja.
2015. márc. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy jó, amit csinálok, mert értem, hogy nem az. De talán nem akkora bűn, ahogy néhányan beállítják. Persze, igyekszem leszoktatni róla, én is csak max egy kisgyereknek nézem el, aki még nem igazán tudja, hogy mikor van 5 perc múlva. Felnőttként mi természetesen nem eszünk a boltban.


Azzal viszont egyetértek, hogy tegyünk különbséget egy kétéves rágcsálása és egy 10 éves szándékos "rongálása" között.


Egyébként itt mindenkinek minden körülmény között sikerül betartani az elveit és a gyerek is úgy viselkedik, ahogy az meg van írva?

2015. márc. 4. 16:07
 43/58 anonim ***** válasza:
97%
Nem tagadom mi is voltunk már úgy hogy egy pogit megehetett az auchanban, mert tényleg éhes volt. De ott elég sok időt töltöttünk. Egy cba-ban pl igazán kibírhatja azt a pár percet. Szabályokat fel lehet állítani ebben a korban is. Vagy úgy fog felnőni hogy neki mindig mindent szabad?
2015. márc. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
89%

Az enyém most 3 éves, pici baba kora óta járunk együtt vásárolni, nem csak az ilyen "beszaladok a boltba valamiért" hanem a nagybevásárlásokra is visszük. SOSE etettem olyannal, ami nem a miénk. Ellenben kis zacskó keksz, vagy szeletelt gyümölcs egy dobozkában, üveg tea vagy gyümölcslé mindig van nálunk, ha nagyon éhes vagy szomjas lenne abból kap. Sose hisztizett még azért, hogy valami boltit nem kaphat meg azonnal. Pedig mindig választhat magának valamit, és azt végig foghatja a kezében. Viszont mindig elmondjuk neki, hogy azt csak akkor szabad kibontani, ha már kifizettük. ÉS csodák csodája, képes megérteni. (ok, elismerem, egyszer úgy másfél éves korában mire a kasszához értünk kicsomagolta és megette a fél kindertojást, de ez egyszeri eset volt)


De amúgy kérdező, hogy gondolod ezt. Ma még szabad neki az áruházban nem kifizetett terméket megenni, de holnaptól már nem? Vagy fokozatosan szoktatod le, és minden nap egy harapással kevesebbet ehet belőle? Komolyan nem értem, hogy hogy gondolod ezt a "most még kicsi de ha majd nagyobb lesz" dolgot.


(off. ami még a halálom: áll a kasszánál sorban, kibontja, megeszi. Hogy a fenébe nem bírja ki azt a 10 másodpercet, amíg sorra kerül?)

2015. márc. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
49%
Az esetek 99%-ában nálunk sincs evészet bevásárlás alatt és nem is értek vele egyet, ettől függetlenül nem ítélek el senkit. Az 1% az, mikor nem figyeltünk és jól elszaladt az idő, az uzsonnát meg elfelejtettük. Adtam egy fél kiflit a 15 hónaposomnak, természetesen kifizettük a kasszánál utána. Nem tudom emiatt rossz embernek érezni magam.
2015. márc. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
96%

Nyilván egy anya sem tökéletes. Személy szerint nekem is vannak dolgaim, amikben lehetnék hatékonyabb, de sajnos minden erőfeszítésem ellenére sem sikerül. Nem vagyok elég ügyes. Ez a boltban evés viszont pont nem ilyen dolog. Ez csak döntés kérdése. Vannak dolgok, amiket nem a véletlen vagy a gyerek alakít, hanem kizárólag mi magunk.


Egyébként én is úgy gondolom hogy igazából te ezt érzed jónak - szíved joga - viszont így tényleg felesleges volt a kérdés. Nem vagyunk egyformák, de ezt eddig is tudtad.

2015. márc. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 A kérdező kommentje:

Lényegében minden döntés kérdése, hogy engedsz-e vagy sem. Egyes dolgokban könnyebb, másokban nehezebb.

Gondolom, az, akinek a gyereke bármikor bármit megeszik, ebben a kérdésben könnyebb helyzetben van. Sajnos nálunk nem úgy megy, hogy leültetem enni, aztán indulunk, amikor én úgy gondolom. Az egyik percben még nem akar enni, negyedóra múlva meg esetleg éhes. Nem egyszerű eset.


Valószínűleg mindenki abból enged többet, amivel probléma van.

2015. márc. 4. 18:39
 48/58 anonim ***** válasza:
83%
Bűnnek nem bűn, csak eléggé suttyó, proli dolog. Nem értem, miért nem lehet vásárlás előtt megetetni a gyereket, vagy vinni pár szem kekszet, ha ennyire nem bírja ki. Ha meg konkrétan az kell a gyereknek, ami a boltban van, akkor ez szimpla hiszti, annak meg jobb esetben nem enged az ember.
2015. márc. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
83%

Most közben látom, hogy kekszet nem akarsz adni, csak perecet (nem értem a különbséget, egyik sem az a hű de egészséges kaja, bár szerintem a keksz még mindig változatosabb, elég sokféle létezik). Ha ti kimondottan a perecért mentek, akkor miért nem veszed meg ovi előtt? Vagy miért nem mentek be egy pékségbe, ott nem kell a már kiválasztott termékkel sorba állni, hanem eleve akkor kapjátok meg, amikor sorra kerültök.

Mondjuk egy ovistól szerintem igazán elvárható, hogy kibírjon tíz percet, amíg megkapja a kajáját. És igen, ha tíz percig "hápog", akkor tíz percig "hápog", és akkor mi van? El lehet neki mondani minden alkalommal, hogy először ki kell fizetni, utána lehet csak megenni. Egy óvodás ennyit meg kell, hogy értsen. Hidd el, pár alkalom után tudná a rendet és nem kérné a boltban a perecet, csak miután már kifizettétek.

2015. márc. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 A kérdező kommentje:

Kétévesről van szó, ahogy korábban írtam, de rendben, akkor elfogadom, hogy nem szabad neki adni. Bár suttyónak még eddig nem neveztek.


Hogy miért nem lehet előtte megetetni, már leírtam párszor, nem ismétlem meg magam. Ha érdekel, olvasd vissza.

Ez a fajta perec meg csak ebben a boltban van. Nem megyünk naponta, csak néha, mert tényleg finom.

2015. márc. 4. 19:10
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!