Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg akkora bűn, ha az...

Tényleg akkora bűn, ha az ember enni ad a gyereknek a boltban?

Figyelt kérdés

Mindenképp elítéled az illetőt ismeretlenül is? Nincs felmentő körülmény?

1-3 éves gyerekre gondolok.


2015. márc. 4. 13:12
1 2 3 4 5 6
 31/58 A kérdező kommentje:

Nem keltem ki magamból, nem is értem, miért mondod ezt. Sőt azt sem írtam, hogy nem lehet más véleményed. Én csak vázoltam a helyzetemet. Szíved joga, hogy úgy gondolod, hogy ez pofátlanság. Csak érdekelt volna, hogy milyen megoldások vannak az adott esetre azon kívül, hogy szegény gyerek ott nyöszörög.


Az előbbi hosszú válasz nagyon szép és jó, egyet is értek vele, csak épp az én esetemre nem alkalmazható. Nem órákig tartó plázázásról vagy lakberendezési beváráslásról beszélek. Nálam is szokott lenni keksz vagy víz, de én meg nem szeretek egyéb élelmiszert bevinni a boltba, mert szerintem meg az nem éppen követendő dolog.


Akkor marad az, hogy vagy nem megyünk boltba, vagy majd előtt megtömöm valami felesleges cuccal, hogy utána a rendes ételt már ne kérje. Vagy hápog szegényke 10 percig, amíg sorra kerülünk.


A pénztárca otthonhagyásról meg csak annyit, hogy nekem mindenhová van beszórva annyi pénz, hogy egy perecet bármikor ki tudnék fizetni. Táskában, zsebben, kocsiban. Arról pedig nem volt szó, hogy egy egész kosárnyi kaját akarok megetetni a gyerekkel.

2015. márc. 4. 14:09
 32/58 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, én voltam úgy, hogy minimális reggelink volt, szóval ugyan ettek, de nem eleget, irány a bolt(nagyobb bevásárlás is kellett), pékség részlegen nyitottunk, majd amikor mindenki választott szépen beálltam a kasszához azzal a 3db péksütivel...
2015. márc. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 A kérdező kommentje:

Ismétlem, nem 2 órás bevásárlásról van szó, direkt azért megyünk, hogy uzsonnát vegyek neki.

Sosem követelt még semmit, nem kell neki csoki meg banán meg akármi, ez a hülye perec az egyetlen, amiért odáig van. Ha meglátja, szeretné.

Én munkából jövök, nincs nálam szendvics meg túrókrém. Keksszel meg nem szeretném minden nap tömni.

De akkor majd valahogy kibírja, amíg kiérünk.


(Aztán meg jönnek azok, akik azért szólnak be, mert üvöltetem a gyereket a boltban).

2015. márc. 4. 14:15
 34/58 anonim ***** válasza:
87%

24. és 27. válaszoló vagyok, akinek a válaszát elég normálisnak tituláltad.


Én sem "szeméttel" etetem meg a gyerekemet vásárlás előtt, mint írtam, szendvics vagy műzliszelet (abból is lehet normálisat kapni!) vagy alma- ezek teljesen vállalható uzsonnák, második uzsonnák ovi utánra.

Elkészíteni pedig vagy 0 perc (mert vettél a legutóbbi vásárlás alkalmával plusz 2 db-ot és a női kézitáskádba vagy az autós tárolóba vagy a kabárzsebedben egy kis zacskóba belefér, vagy reggel el tudtad készíteni ugyanúgy, mint az ebédedet a munkahelyedre)- ne keress kifogást, mert ezek nem időigényes dolgok :)


Egyébként ma már egyedülálló édesanya vagyok, így sem megyek heti 1*-nél többet vásárolni (élelmiszert)- gondolom ti sem napi rendszerességgel jártok.

Tudom, hogy településfüggő is, de ha ennyire nem bírsz a gyermekeddel, akkor neked nem lenne esetleg megoldás:

- 1. online rendelés, házhozszállítás (tesco, groby- meg most az üzletbezárásokkal gondolom egyre több szolgáltató lesz)- nem írtad, hogy hol élsz, ezért nem biztos, hogy nálatok épp van ilyen

- 2. gyerek nélkül menni (akár ne adj Isten úgy is, hogy késő este, ha a kicsi lefeküdt aludni- ha ovis, akkor gondolom ez kb. 8 óra- a férjed vagy más családtagod otthon van, tud vigyázni az alvó gyerekre, te meg elugrasz- így mondjuk 2-3 hétre is be lehet előre vásárolni


Ne haragudj meg rám, de a kommentjeidből azt látom, hogy nem a problémamegoldásra koncentrálsz, mert az 5 perc lenne.

Ha pl. most készítenél egy kis szendvicset (egy szelet barnakenyér, bele egy kis vaj, egy szelet sajt vagy felvágott, pár kraika uborka, félbevágod, folpack) vagy ha épp a munkahelyeden vagy, akkor az oviba menet csak útbaesik egy kisbolt, ahol az első almát vagy műzliszeletet megveszed, a következőt már megteheted a következő vásárlással- ne mondd már, hogy ez olyan nagy gond.


Én megtisztelem a környezetemet is, a bolti dolgozókat is, hogy nem ott eszünk és hisztizünk rendszeresen- bevallom, anyaként én is megdöbbenek magamban néha mit lerendeznek a boltokban, de nem az én gondom.

Én azt vallom, hogy ha a gyereknél a jutalmazás is túrórudi, meg a "jajj csak maradj nyugton, nesze egy kifki/akármi", akkor később sem érdemes csodálkozni azon, hogy ő is beáll azon felnőttek sorába, akik impulzusszerűen vásárolnak/nem tudnak kulturáltan viselkedni vásárlás közben.

Kövezzetek meg érte, de nekem nem tartozik továbbra sem a kulturált, elegáns vásárláshoz az ennivalóba való beletördelés, morzsázás, teleszájjal beszélés, koszos kézzel, állva evés.

Senkinek nem az élete múlik rajta, ne csináljunk már úgy, mintha egy ovis nem bírna ki simán 1-2 órát élelmiszer nélkül! :)

2015. márc. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
78%

...egyébként nem opció az hetente pl. 1-2-3 alkalommal, hogy otthon sütött pogácsát/muffint akármit viszel neki mire mész érte az oviba?

(előző este megcsinálod, nem időigényes dolgok ezek sem és akkor te is tudsz vinni magaddal munkába uzsonnára)

A muffint is lehet teljes kiőrlésű lisztből vagy gyümölccsel felturbózni, így még csak azt sem lehet rá mondani, hogy egészségtelen vagy "szemét" lenne.

2015. márc. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod azért mentek, hogy uzsonnát vegyetek a gyereknek. Ha az óvodás gyereked üvölt, mert nem bírja ki azt az 1-2 percet (boltmérettől függően), amíg az uzsonnánakvelót leveszed a polcról és kifizeted a kasszánál, akkor ott a nevelésben rontottál el valamit, de nagyon.
2015. márc. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, még mindig nem teljesen világos, amiről beszélek. Nem a heti bevásárlásról van szó, azt el tudom intézni nélküle is.

Tudom, mindig felhozok valamit, de a fiam nem sok mindent eszik meg. Almát most egyáltalán nem hajlandó (épp ezért is éhes ovi után, mert gyümölcs van uzsonnára). Illetve ez nekünk egy kis közös program, hogy elmegyünk uzsonnát venni. Szoktunk menni pékségbe is, ott más, mert le tudunk ülni, és rögtön oda tudom neki adni. A boltban ez nem megoldható, de akkor majd kibírja valahogy.

Előtte már nem szeretnék boltba menni, mert akkor még később érek oda érte.


Csak az érdekelt, hogy egyesek miért támadják ezt a dolgot olyan vehemenciával, mintha kirabolnánk az üzletet.

Azt természetesen én sem támogatom, aki össze-vissza eszik, aztán visszarakja a csomagolást. És megint csak természetesen én magam nem szoktam enni a boltban, nem tőlem látja.

2015. márc. 4. 14:33
 38/58 anonim ***** válasza:
19%
Én szoktam adni a gyereknek. Nem akkor, ha 5 percre beszaladunk a boltba, hanem amikor heti bevásárlás van és nincs oviban. A lánykám mindig éhes, hiába megyünk evés után. Mindig kifizettem ami megevett. Gondolom akik fel vannak háborodva, azok arra is háborognak, ha felnőttek megesznek közben ezt-azt. Nem fogja ezt csinálni 10 évesen és ez legyen a legnagyobb bajom, hogy idegen emberek megjegyzést tesznek - amit még nem kaptunk - vagy papolnak.
2015. márc. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
100%

Speciel, de. Azt sem tudom megérteni, ill. azt meg főképp, ha egy felnőtt nem tud annyira parancsolni magának, hogy kibírjon kaja nélkül egy vásárlást.


Kérdező! Te most feltettél egy kérdést, de igazából nem voltál kíváncsi szerintem, hiszen te úgy látod,hogy amit te csinálsz a jó. Más meg esetleg kifejtette,hogy nem így látja, ő nem tenné. Amit pedig javasoltak, azt nem igazán fogadod el. Nincs ezzel gond, máshogy látjuk a dolgokat, máshogy neveljük a gyerekeinket.

2015. márc. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
100%

ezek szerint a kiflit megeszi. akkor munkából érte menet vegyél neki és egye meg a vásárlás előtt. a másik opció, hogy hisztizik azalatt a 10 perc alatt. azért, mert megszokta, hogy megeheti a vásárlás alatt, de néhány alkalom után valószínűleg megtanulná, hogy előbb kifizetitek.

a boltban evést még elnézik egy 1-2 éves gyereknek, de előbb-utóbb le kell róla szoktatni. láttam már kb 10 éves gyereket, hogy visszatette a chipset, miután evett belőle.

2015. márc. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!