Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hányan és mennyi pénzből...

Ti hányan és mennyi pénzből éltek egy hónapban? Hány évesek a gyerekek? És kijöttök a pénzetekből? Sikerül valamicskét félretenni vagy csak éppen hogy elég?

Figyelt kérdés
2015. márc. 11. 20:47
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Sziasztok.3 gyerek+ mi a férjemmel.párom kap 420 + Cafeteria.+ gyes meg a családi pótlék.félre is tudunk tenni mindháromnak havi 15.ezret külön külön Fundamentára.Kocsi hitelmentes.Lakás hitel havi 70.000.mi nem panaszkodunk.


Nyíregyháziak vagyunk :)

2015. márc. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
62%

Off: Le vagyok dobbenve milyen nagy fizetesek vannak Magyarorszagon... Nem irigykedesbol irom, vagy rosszindulatbol :)

Mi erdelyiek vagyunk, mindketten minosegellenorok. A ferjem harom valtasban dolgozik, en mar kijottem szules elottire. A fizetesunk brutto 420 euro koruli, netto neki 400 es 500 korul forog, ez fugg attol, hogy hogyan esik a valtas, en csak nappali valtasban dolgoztam, kb 350-380 eurot kerestem. Van egy lakashitelunk ami 150 euro, a rezsi telen 100, nyaron kb 40 euro(futes+viz), telefonberlet 50 euro, net+tv 10, ovoda nagylanynak 1,7-1,8 euro/nap, villanyszamla kb 12 euro... van egy autonk, kb 25-35 euroert teszunk bele benzint. + ferjem cigizik(nem cseszegetem hogy szokjon le, probalta magatol, de nem jott neki ossze... ez van...) az kb 40-50 euro. Ugy 200-250 euronyi penzunk marad havonta, de valahogy minden honapban kozbejon valami(most peldaul a kocsira a biztositas kb 75-80 euro)...

Nehezkesen elunk, anyosek sokat segitenek. Mig dolgoztam jobb volt, tuloraztam, de most hogy itthon vagyok usznak az etkezesi utalvanyaim is.... Azt elfelejtette. Az etkezesi utalvany kb 2,1 euro erteku. 20-22 nap alatt azert az jo kis osszeg, plane ha ketten vagyunk... Sokszor nem csak etelt vettunk belole, hanem pl ruhat, tisztitoszert, stb.

A lanyunk negy eves. Szerettunk volna mindenkepp meg egy gyereket, ezert belevagtunk a babaprojektbe juniusban. Bar nem szamitottunk ra hogy ilyen hamar osszejon, rogton allapotos maradtam. Aggodok erosen a megelhetesunkert, sokszor felek... Nem banom a babat, masfel het mulva szulok, de pl gyerekules meg sehol a nagynak(a pici orokoli a lanyom uleset), es babaruha is keves maradt a nagylanytol, az is olyan kevesnek tunik... aztan abba bele sem merek gondolni mi lesz ha nem lesz eleg tejem... Kisagyat is kell vegyunk, mert ami a lanyome az a szuleimnel van, abban alszik meg mikor naluk van...

Szoval eleg xar, de minden jo lesz :-) Amig van munkahelyunk(es az itteni viszonyokhoz kepest nagyon jonak szamit a fizetes), s van mibol fizetni azt ami muszaj es van mit enni... addig nem panaszkodom...

Nyaralasrol amugy szo sem lehet. Elmegyunk furdobe nyaron, voltunk satorozni tavaly elott, neha megengedunk magunknak egy-egy egynapos kiruccanast a kozeli hegyekbe... S kb ennyi.

Mint irtam anyosomek sokat segitenek. Pl vettek a nagynak egy biciklit tavaly, ezt mi nem tudtuk volna megengedni magunknak. A szulest is ok alljak(programozott csaszar, maganklinikan-az orvos allamin volt, februarban felmondott a korhazban, s szerzodest kotott egy maganklinikaval - felvazolta a helyzetet, szulhetek itt vele kb 750 euroert, vagy szerez nekem o egy dokit az allami korhazba(ahol orvosbacsik s asszisztensek, apolok zsebebe kb 400-450 euro ment volna)... Anyos mivel szimpatikus volt neki a nogyogyaszom es a klinika is(tenyleg amugy egy csupasziv ember a nogyogyasz, es a klinika is nagyon baratsagos), mondta, hogy allja o a szulest). Szoval nalunk igy all a helyzet...

Amugy persze nem euro a fizetoeszkoz, hanem lej, de atszamolva kb igy jonne ki.

Bocsi ha untatlak, hanyingerem van, nem tudok aludni :)) Minden jot!

2015. márc. 12. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem. Van meg egy 25 euros eletbiztositasom ami havi kiadas. Ez vegulis a leanynak van. Gyujtunk neki, hogy mire betolti a 19-et(leerettsegizik) legyen penze tovabbtanulasra vagy lakasra, amire akarja... de ha elpatkolok eleg szep osszeget kapnak utanam :-p... Valahogy nyugodtabban elek ezzel a biztositassal...
2015. márc. 12. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
67%

nem objektiv egy gyikes forumbol hosszutavu kovetkeztetest levonni. nyilvan aki olyan szegeny, ott talan a no is dolgozni probal baba mellett, forum helyett, vagy nem akar valaszolni mert nem akarja fitogtatni ha rosszul megy neki. akinek meg jol megy szivesen irja le, orom neki olvasni. ennyi. rz nem egy reprezentativ felmeres. egyebkent a valsagnak vege, a netto atlagkereset meg 150 ezer korul van, mas kerdes hogy a par baromi jol kereso felhuzza a rengeteg nagyon szarul keresot.

egyebkent mi 500-bol elunk, en gyeden vagyok, 96 ezerert, a parom mernok, szakmajaban kivaloan teljesit, mellesleg diploma nelkul csinalja mindezt. en ertekrsitokent inkabb le sem irom mennyit kerestem egy idobe, a lenyeg hogy nem kell kulfoldon elni es nem kell 3 diploma, eleg ha valaki tudja miben jo es szorgalmas, hogy abban a dologban a legjobb legyen.

en mindig azt mondom, ne azzal foglalkozz masoknak.milye van hanem.hogy neked hogyan lehet tobb, es ha valamit megszeretnel venni, ne sporolassal vedd meg hanem teremtsd meg ra a penzt.


le lehet pontozni ha nyers voltam. de jo szandekkal irtam.

2015. márc. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Ketten élünk az ovis kisfiammal, elvált, valóban egyedülálló szülő vagyok.

Budapesten élünk.


A fizetésem+családi pótlék+10 eFt-os adókedvezmény+cafeteria havi nettó 430 eFt. Évente kétszer prémiumot is kapok (egyéni eredményeimtől és a cég teljesítményétől függően)


Az édesapa sajnos nem fizet gyermektartást, ez tisztán az én jövedelmem (a rosszindulatúaknak írtam, hogy nem az ex lehúzásából élünk, nagyon nem :)


Nem panaszkodom, tudom, hogy az átlag felett keresek, bár a bankszektorban dolgozom a fővárosban és az átlag feletti a képesítésem és a nyelvtudásom is (és én is 35+ vagyok, így nem vagyok már egy ideje pályakezdő)

Ennek megfelelő a bérezésem, teljesen átlagos a szakmámban, a szektorban.


Saját budapesti lakásomban élünk, van tehermentes középkategóriás, középkorú az autóm is.

Normális, kényelmes életet élünk, természetesen a jövedelmemből vannak megtakarításaim (nyugdíj, egészségpénztár, lakástakarék, TBSZ számla, likvid megtakarítási számla stb.), a gyermekem magánóvodába jár, tudom finanszírozni az egészséges étkezésünket, sportolásunkat, kirándulást és van keretünk kultúrára, szórakozásra is.

Nem élünk nagylábon, de kényelmesen.

Az anyagi helyzetemet nem tabletekkel és gucci táskákkal fejezem ki :)


A munka mellett még szoktam ilyenkor adóbevallások készítésével is egy kis pluszra szert tenni, általában is figyelek arra, hogy mennyi a bevételünk-kiadásunk.

2015. márc. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Kedves erdélyi válaszoló, én vagyok a tegnap 21:22.

Én is erdélyi vagyok és mint írtam, átszámítva kb 400 ezer forintot keresünk ketten a férjemmel. Nem csak Magyarországon lehet jól keresni. Vannak itthon ismerőseim, akik nálunk sokkal jobban állnak.

2015. márc. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Nekünk 3 gyerekünk van(1 egyetemista,1 ovis,és 1 bölcsis),mindketten saját vállalkozást viszünk.Saját tehermentes ház,2 db tehermentes autó(mindkettő német,az egyik 10 éves,a másik 6 éves).A havi bevételünk változó,de mindig vannak tartalékaink.Az átlaghoz képest jól élünk.
2015. márc. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Hárman vagyunk, fél éves a gyerek. Jelenleg 300000 a fix bevételünk, de a férjemnek általában van plusz munkája, akkor többet kap. Én GYED-en vagyok.

Van lakáshitelünk, de kijövünk a pénzből, a családi pótlékot minden hónapban félretesszük, néha kicsit többet is.

2015. márc. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
24-es,én sem kötekedni akarok,de hol nettó 150 az átlag bér?? Most január 1-től a nettó minimálbér 68,775 Ft!! És iszonyat sokan minimálbéren tengődnek...Én kaptam havi 100-at úgy,hogy napi bejelentéssel voltam és hol bejelentettek,hol nem. Magam után fizettem a TB-t,az adót... Ugyanott tartottam a végére,mintha a minimálbért kapnám.
2015. márc. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Szerintem az sem mindegy ki hol él. Mi Kelet-Magyarorszàgon...itt a legkisebb a jövedelem. 4-en vagyuk 300.-eft havonta hát nem szűkölködünk de félre tenni sem tudunk. Kiváncsi lennék arra is kinek mi a munkája?

Párom éjjeliőr én elado.

Osszátok már meg velem légyszives milyen munkával lehet 2-3-4 százeft ot keresni?

2015. márc. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!