Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák. Hogy reagálnátok a...

Anyukák. Hogy reagálnátok a boltosnéninek? Egy kicsit már idegesít.

Figyelt kérdés
Tehát, a fijaim nagyon rá vannak pár hete kattanra egy bizonyos fajta cukorkára, ami a pénztárnál egy kicsi dobozkában van kihelyezve darabonként. Majdnem minden nap megyek a boltba, veszek is néhány darabot mindig. Na most a probléma az, hogy a kedves boltosnéni (40 év körül) mindigy megjegyzést tesz. "hú látom szeretik a fiuk" "hú látom most ez a manő" és hasonló beszólások. Mostmár egy kicsit kezd idegesíteni. Mit mondjak neki, hogy végre ne kommentálja a bavásárlásaimat? Kicsi falu, szóval sajnos már boltba nemtudok menni.
2015. márc. 19. 21:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
ezt az is lehet pont hogy jóindulatból mondja, kedveskedni szeretne..Nemde?
2015. márc. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Persze. De minden egyes vásárlásnál?
2015. márc. 19. 21:12
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom csak probal beszelgetni kicsit. Nem hinnem h rossz indulatbol mondja. Mosolyogj egyet es kesz ha nincs kedved beszelgetni. Ilyen egyszeru. Ezert eszembe se lenne boltot valtani. Miert nehez annyit mondani h hat ez van, most ezt szeretik, ikyenek a gyerekek, mindig van vmi slager, lehet jovoheten a milkat hordod, vagy a paulat. Most csak egy psr peldat irtam, nem tudom miket szoktal venni. Miert veszed ezt ennyire zokon?
2015. márc. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

mond azt, hogy igen, most ez a menő...


nem értelek :) én Bp-en élek, de egy boltba járok már évek óta, látásból már ismernek a kasszások is, a csemegepultos csajok és a hentespultos srácok is. ők is mindig mondanak 1-1 hasonló dolgot, én kifejezetten kedves tartom, ezért is járok oda, mert megismernek, kedvesek, tudják mit hogy és szólnak pár figyelmes szót a gyerekemmel kapcsolatban is! pl. egy időben vittem a dörmi mackót, mert gyerkőc rákattant, kb. 2 hétig minden nap vettem egyet. aztán hetekkel később szólt a pénztáros, hogy most akció, ha még szeretjük akkor nyugodtan szaladjak vissza érte... :) nekem jól esett és a ti boltos nénitekben is a leírás alapján nem a beszólást látom, hanem a figyelmességet, hogy érdeklődik :)

2015. márc. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kedves akar lenni, és egy kis kommunikációt kezdeni. Esetleg reagálhatnál valamit kedvesen te is. Pl: "Igen most ezt imádják, én nem vagyok oda tőle, de egy-egy szemet azért engedélyezek" és egy mosoly. Csodákra képes. Nem értem mi bajod van ezzel. Nem falun nőttél fel, hogy fennakadsz ezen?
2015. márc. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Szoktunk beszélgetni, nem is ezzel van a baj. De mi jó abban hogy kifigurázza hogy én cukrot veszek. Ráadásul mindenki füle hallatára. Már ott tartok hogy izzadva megyek boltba, mert húúú de ciki cukrot venni. Beszélgessen inkább a sonkárol vagy a párizsirol. Az idős nénik meg úgy néznek rám mint a véres késre, merthogy az én gyerekeim cukrot zabálnak MÁRMEGINT :(
2015. márc. 19. 21:16
 7/25 A kérdező kommentje:
El is mondtam neki hogy most erre vannak rácuppanva. De minden nap elkell mondanom?
2015. márc. 19. 21:16
 8/25 A kérdező kommentje:
Emberek annyira félreértettetek... nem az a baj hogy mondja, hanem az hogy minden egyes nap.
2015. márc. 19. 21:18
 9/25 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem túlreagálod.
2015. márc. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beképzeled ezt az egészet, csak beszélgetni próbál...
2015. márc. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!