Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekes anyukák, jár így az...

Gyermekes anyukák, jár így az első házasok kedvezménye?

Figyelt kérdés
Párommal van egy közös gyermekünk (több gyermekünk nincs, csak egy), másfél éves. Hallottam az első házasok kedvezményére, mindegyikünknek első házassága lenne, járna vajon így az adókedvezmény? A gyakorlatra lennék kíváncsi, mert a neten 2féle információ kering, hogy jár és nem jár.
2015. márc. 27. 17:42
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Én azt gondolom, hogy jól mondta a könyvelő ismerős, egyikünk igénybe veszi a családit, másikunk meg ezt.
2015. márc. 27. 20:58
 12/19 anonim ***** válasza:
Az a link annyit jelent hogy ha jar csaladi adokezdezmeny akkor jar a házasság utan is. De.. Ha lesz még egy magzat mondjuk 8 hónap után akkor már nagyobb csaladi adokezvezmenyre van jogosultság es csak addig jar a házasság utáni.
2015. márc. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Na én is így gondoltam, azért örülök, hogy többen így értelmezzük, már csak abban bízom, hogy a gyakorlatban is így van.
2015. márc. 27. 21:05
 14/19 anonim ***** válasza:
40%

Szövegértelmezés...

Tényleg kacifántosan van fogalmazva.

Szóval mint írtam nem zárja ki a kedvezményt a családi kedvezmény. Példámhoz visszatérve: attól, hogy a férj igénybe vesz családi kedvezményt, attól még a feleség lehet jogosult, és kaphat házas kedvezményt (amit megoszthatnak).


Nem értem, mit jöttök a tesóval. Azt írja pontosan, hogy "utoljára az a hónap, amelyet követően a magánszemély magzatra vagy gyermekre tekintettel családi kedvezményre válik jogosulttá." Tehát attól hogy a férjed veszi igénybe, te is jogosult vagy rá! Tehát friss házasra nem!


Kifejezetten így mondta a tanár nekünk, hogy ugyanaz nem lehet jogosult a két kedvezményre. (és a könyvelők is néha mellébeszélnek).


De ha elszámolja a könyvelő, és a NAV-nak nem tűnik fel, akkor hajrá! Vedd igénybe nyugodtan. Csak tudd, hogy jogosulatlanul teszed!

2015. márc. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Engem ezek után már csak a gyakorlat érdekelne..
2015. márc. 27. 21:36
 16/19 anonim ***** válasza:
46%
Tényleg ennyire kell az az 5ezer forint? Mert ha jogosulatlanul veszed igénybe, és rájönnek, nemhogy visszafizettetik, hanem még meg is büntetnek!
2015. márc. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Kedves 1-es! A tanár is mondhatta rosszul, főleg ha akkor még friss volt a törvény. Amit bemásoltál sem mond ellent annak, hogy jár egyszerre a kettő:

"utoljára az a hónap, amelyet követően a magánszemély magzatra vagy gyermekre (ide nem értve a nevelt gyermeket) tekintettel családi kedvezményre válik jogosulttá." A kérdezőre ez nem vonatkozik, hiszen ő nem válik jogosulttá a családi kedvezményre, mert már most jogosult. A jogi szövegeket néha nehéz értelmezni.

Viszont valaki bemásolta a NAV hivatalos magyarázatát, annak érdemes hinni, ők is azt írják, hogy jár egyszerre a kettő.

2015. márc. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Szerintem direkt van ez így megfogalmazva, hogy ne legyen olyan egyértelmű..

Nekem kell az a 120 ezer forint, ha van rá lehetőség, akkor hogyne!

2015. márc. 27. 21:45
 19/19 A kérdező kommentje:
Beszéltem a könyvelő ismerősömmel, bement az apehba és megkérdezte az ott dolgozó ismerősétől és azt mondták, hogy egyik fél veszi igénybe a családit, másik a házasok adókedvezményét és így megoldható meglévő közös gyerek esetén is.
2015. márc. 28. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!