Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek is rosszul esne, ha...

Nektek is rosszul esne, ha nem kaptatok volna egy szál virágot se anyák napjára?

Figyelt kérdés
Két gyerekem van,2 és fél éves és 5 hónaposak. Csütörtökön elment a férjem a naggyal családi banzájra,elutaztak 300 km-re. Én inkább itthon maradtam a picivel,mert nem akartam 30 ember között kínlódni vele. Ma 11-kor értek haza a fiúk és a páromnak eszébe sem jutott,hogy a fiammal elmenjenek egy szál virágért,vagy készítsenek nekem valami apróságot. Nem az ajándékra vagy a virágra vágytam volna,hanem hogy eszébe jusson,hogy ezeket a dolgokat neki kell megmutatnia a gyerek(ek)nek... A haverjának ma van a szülinapja és oda elviharzott egy ajándékkal. Szerintetek?!
2015. máj. 3. 20:41
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
34%

De most annak mi értelme van, hogy kisírjátok/kiköveteleitek/kikényszerítitek az ajándékot, köszöntést? Nem jobb lesz, ha majd a gyerek magától köszönt fel, nem azért, mert apuka, mondta, apuka vett virágot?


Apuka vegyen virágot az anyukájának, a gyerek meg majd köszönt ovis korától minden évben. miért kell kiakadni, ha az egyéves nem köszönt fel?

2015. máj. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
30%
Nem, nem esne rosszul. A gyerek kell hogy megajandekozzon, nem az apja. Majd ha közösségbe megy a gyereked, ott csinálnak valamit a nevelovel
2015. máj. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
50%
Nekem ez a második anyák napja. 14 hónapos a lányom. Tavaly nem, de ma megjegyeztem a férjemnek, hogy örültem volna egy annyinak, hogy boldog anyák napját. Erre azt mondta, hogy engem majd a gyerekemnek kell köszöntenie. :-(
2015. máj. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
71%
A férjünk tett anyává bennünket, csúnyán kifejezve. Az anyaság egy olyan dolog, aminek ünneplését, köszöntését szerintem nem a közösségbe kerüléskor kell elkezdeni. Sőt, ezerszer inkább családilag ünnepelendő, mint oviban, suliban, facebook-on stb.
2015. máj. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
Engem a férjem felköszöntött, a 14 évesem végig balhézta az egész napot. Ritka szarul esett, ráadásu még névnapom is van.
2015. máj. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
43%

nekem nem esne rosszul. a fiam 9hós. igaz a férjem reggel ölében a fiúnkkal jött és a odasúgta hogy boldog anyák napját, a fiam erre meg jött felém tátott szájjal mint akit meg akar puszilni, természetesen nem ez volt a célja, de nagyon jól jött ki :) de nem kaptam virágot. majd jövőre, lassan 2 éves lesz akkor, ha az apja közre működésével is de biztos vagyok benne hogy nem felejtik el.


ez a "kikönyörgött" felköszöntés meg nagyon gáz szerintem. nem lelném benne az örömömet.

2015. máj. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
81%

Én is úgy gondolom, hogy ilyenkor helyénvaló lenne, ha apuka elmenne (gyerekkel, vagy gyerek nélkül) legalább egy szál virágért, és odaadná a gyerek kezébe, hogy adja át anyának, mert ma van anyák napja. Ez szerintem hozzá tartozik a szocializációhoz.

Mondjuk mi apák napján a férjemet is fel szoktuk köszönteni, igaz, nem virággal, hanem csokival. De nálunk az is ugyanolyan fontos, mint az anyák napja, és nem is tartanám igazságosnak, hogy őt nem köszönti fel a gyerek. Pláne, hogy az apák napját egyáltalán nem szokták megtartani az ovikban, iskolákban.

De ez természetesen nem azt jelenti, hogy személy szerint ÉN köszöntöm fel a férjemet apák napján, ahogy anyák napján sem ő köszönt fel engem, hanem a gyerek teszi ezt meg, szükség szerinti szülői segítséggel.

2015. máj. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
55%

Szomorú, hogy ki kell könyörögni. Nem lenne nagy dolog egy szál virággal a gyerek kezében odaállni az anyuka elé.


Nálunk az a szokás, hogy én is adok anyósomnak, férjem anyunak, sőt a dédimamáknak is.

2015. máj. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
76%

"Nem, nem esne rosszul. A gyerek kell hogy megajandekozzon, nem az apja. Majd ha közösségbe megy a gyereked, ott csinálnak valamit a nevelovel"

Szomorúnak találom ezt a hozzáállást, eszerint nevelés tekintetében több várható el egy idegen nőtől, hogy az irántam való szeretet kifejezésére illetve az anyák napja hagyományára tanítsa a gyermekemet, mint a saját férjemtől, aki történetesen a gyerekem apja, és akinek voltam olyan "kedves", és kihordtam a gyerekét, adott esetben hónapokig rókáztam miatta, aztán esetleg egy brutális szülésélményt is átéltem, végül pedig hónapokon keresztül éjszakáztam, hogy a drága gyermek minden igényét kielégítsem. Azért azt gondolom, anyák napján minimum egy köszönöm belefér, pici gyerek esetén pedig ELSŐSORBAN az apa részéről elvárható lenne a gesztus!

És igen, rosszul esne, és igen, szóvá tenném, mert ez a minimum.

2015. máj. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Sokan megakadtak a virágnál,pedig nem eköré épült az iromány. Nem kellett volna semmi,egy fickának is örültem volna a fiamtól. Szerintem az ilyen "ünnepeken" igenis a férjnek/apának kell megmutatnia a gyereknek,hogy mit illik. Gondolom magától nem köszöntené fel a kicsi a szülinapján sem az embert,mégis jól esik apának,ha a gyerektől kap

valamit,még ha azt nem is ő csinálta. Elfogadom,hogy van,akinek ez nem esne rosszul,de nekem igenis fáj. Kihordtam,megszültem két gyereket,testemet és kényelmemet áldoztam.

Nem kényszerített senki,én vállaltam,tudom. Vállaltam,hogy éjszakázok velük,hogy lemondok szinte mindenről értük. És ezzel nem vagyok egyedül. Minden édesanya megérdemel egy őszinte,hálás "köszönömöt",vagy csak egy puszit. Mi is megünnepeltük az apák napját,de azért egy anya mégiscsak ANYA.

2015. máj. 3. 23:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!