Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, van aki ilyen helyzet...

Anyukák, van aki ilyen helyzetben volt/van?

Figyelt kérdés
A férjem ma mond fel a munkahelyén, mert napi 4 órát volt csak itthon, én meg már kikészültem. Jelentkezett egy gyárba, ha sikeülne akkor jóval többet lenne itthon. Szerdán megy tesztet írni. Addig azért voltam depis, mert így nincs családi életünk, mert egyedül neveltem szinte a gyerkeket. Most meg azért stresszelek, hogy mi van pár hét kiesik a munkából és nem lesz fizetése... Nagyon reménykedem de mégis azért ez egy nagy lépés. Volt valaki ilyen helyzetbe? Hogy vészeltétek át?
2015. máj. 4. 14:42
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
41%
A gyár az gyár. A HR-es férjem, aki ráadásul a melósok összes kínjával is foglalkozik, azt gondolom cseppet jobban rálát a dolgokra, mint aki éppen kifogott egy részleget, ami nem macerás (bár én ilyenről még nem hallottam). Nem okoskodok, de nehogy már a szalag melletti munkát álommelónak állítsd be (bár persze úgy tűnik, hogy van az a szint, ahol az). Ez a gyár, amúgy a legnagyobb itthon és még jól is fizet a többihez képest, de még így is gáz. Egyébként munkámból adódóan én is beszéltem már nem egy emberrel és a gyárban dolgozóktól jót még nem hallottam sajnos. Ettől még a Kérdező férjének beválhat, de ne higgye senki, hogy jó.
2015. máj. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
A mostani munkahelyéhez képest jó. Most 10-12 órákat dolgozik, és nem csak ücsörög hanem közben kilómétereket megy, csipi a tésztát, adja a kenyeret. Nem kis meló. De igazából nem erre irányult a kérdést, csak ez nem jutott el senki agyáig. Én csak szerettem volna beszélgetni olyannal, aki volt már ilyen helyzetben... Erre meg nekem ugranak. De milyen érdekes, amikor máskor írtam ki ide kérdést, hogy nem tudok kimozdulni sehova, akkor rögtön nekem lett szegezve hogy keressen másik munkahlyeet....
2015. máj. 4. 18:17
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Én emlékszem rád, és igen, én is írtam ,hogy a férjednek új munkahely kellene, mert ez így nem normális. Nincs baj azzal sem, hogy gyárba megy dolgozni, tényleg többet lesztek úgy együtt, mint amennyit most vagytok, nem értem, miért kell ezt néhány embernek lehurrognia.


Viszont azt meg te értsd meg, hogy olyan nincs, hogy valaki addig nem kereshet új munkát, amíg a régi helyén fel nem mond. Egyszer (egy-két éve talán) már írt valaki ezen az oldalon ilyesmit, még az is lehet, hogy pont te, mert sok mindenben egyezik a tiéddel az illető helyzete, és már akkor is írtam, hogy ez nem így van, de mivel a munkahelyemen pont a munkaügyessel vagy közös irodában, másnap azért megkérdeztem tőle, biztos, ami biztos, és megerősítette, hogy ilyen nincs. Mondjuk ezzel amúgy is tisztában voltam, de azért megkérdeztem. Hát hiszen eleve honnan kellene azt tudnia az új munkaadónak, hogy xy egy másik cég alkalmazásában áll jelenleg? Persze azt nyilván megbeszélik, hogy mikor tud kezdeni, de akkor már arról van szó, hogy felveszik, ezzel és ezzel a dátummal, amikor a régi munkahelyén már nem dolgozik. Akár úgy is, hogy pénteken még a régi helyén van, hétfőn már az új helyére megy be dolgozni.


De egyébként remélem felveszik a férjed az új munkahelyére, és rendeződik a helyzetetek.

2015. máj. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó! Nem hiszem hogy én voltam, mert az én párom 7 éve ugyanott van, úgyhogy még nincs ebbe tapasztalatunk.


Ahogy írod ugy van. Viszont mivel több mint 5 hónapja dolgozik a pékségbe, ezért van felmondási ideje. Jelen esetben asszem 2 hónap. Namost ugye az oké hogy megbeszéli az új helyen, hogy ő 2 hónap mulva kezd, de mi rá a garacia, hogy tényleg megvárja? Semmmi :/ Oly sok munkanélküli van, gondolhatod hogy lesz helyette jelentkező.

Egyébként, nem olyan kilátástalan ám a helyzet, mert ha a gyárba nem is, de egy másik pékségbe tutira felvennék. És ez tényleg tuti. Csak az tényleg nem sokkal lenne jobb, mint a mostani. Ezért hajt annyira a gyárra. De jól esik hogy drukkolsz, köszi szépen. :)

2015. máj. 4. 20:28
 25/29 A kérdező kommentje:
Nem 5 hónapja hanem 5 éve dolgozik. Bocsi
2015. máj. 4. 20:37
 26/29 anonim ***** válasza:

Én is emlékszem jó pár kérdésedre, ami arra irányult, hogy nincs otthon soha a férjed, ne jutsz el a szülőire, nőgyógyászhoz, stb.


Jogosan stresszelsz!


A férjem is 10 évig volt egy üzemben, faipar,fizikai munka. Jobbra úgy váltott, hogy már a kezében volt az új munkaszerződés. Szerencsére egy napot nem volt munka nélkül.

2015. máj. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
És a felmondási időt kifizettétek vagy hogyan? Ha nem, akkor mi volt rá a biztosíték hogy megvárja az új munkaadó?
2015. máj. 4. 22:05
 28/29 anonim ***** válasza:
Nem élt ilyennel a munkáltató:) Ha hiszed, ha nem, alig akarták elengedni, annyira szerették. De volt olyan jó a viszony, hogy sok szerencsét kívánva közölték, bármikor várják vissza.
2015. máj. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor ez megint más tészta. Mert itt bizony vagy ledolgozza, vagy ki kell fizetni.
2015. máj. 4. 22:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!