Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, van aki ilyen helyzet...

Anyukák, van aki ilyen helyzetben volt/van?

Figyelt kérdés
A férjem ma mond fel a munkahelyén, mert napi 4 órát volt csak itthon, én meg már kikészültem. Jelentkezett egy gyárba, ha sikeülne akkor jóval többet lenne itthon. Szerdán megy tesztet írni. Addig azért voltam depis, mert így nincs családi életünk, mert egyedül neveltem szinte a gyerkeket. Most meg azért stresszelek, hogy mi van pár hét kiesik a munkából és nem lesz fizetése... Nagyon reménykedem de mégis azért ez egy nagy lépés. Volt valaki ilyen helyzetbe? Hogy vészeltétek át?
2015. máj. 4. 14:42
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
91%
De, 4 órát van itthon, amit együtt tölthetünk. Az éjszaka mindegy, úgyis alszik az ember. A gyári munka tudod milyen? Az én férjem egy multinál van (HR-es) és meséli időnként, milyen rabszolgamunka folyik ott. Mindegy, én kívánom, hogy minden jól süljön el nálatok, de gyerek mellett ilyet biztos nem léptem volna meg.
2015. máj. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
De, számit sz éjszaka is, legalábbis nekem. Én 7 éve minden éjszakát egyedül töltök. Szerinted?
2015. máj. 4. 14:59
 13/29 anonim ***** válasza:
71%
Elhiszem, hogy nagyon nehéz. De belegondoltál a gyárban a 12 órázásokba, a netto kb. 100.000-es fizetésbe, abba, hogy ott is van éjszakai műszak (persze ha nem irodai munkáról beszélünk, de a teszt alapján nem hiszem). Az én férjem is 5 napból kb háromszor 8 körül ér haza, nem is találkozik a fiunkkal, de valamiből meg kell élni (mondjuk ő jól keres, tehát valamit valamiért). Megértem, hogy váltani akartok, de bele a semmibe, azt nem.
2015. máj. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Máshogy nem lehet megoldani. Megbeszéltük és azt egyikünk sem akarja hogy vagy ő vagy pedig én maghaljunk. Márpedig ennek az lenne a vége. Az hogy nem érted ezt nem az én gondom. Én bármit megadnék azért, hogy reggeltől estig dolgozzon és éjjel itthon legyen.
2015. máj. 4. 15:12
 15/29 anonim ***** válasza:
94%
Nézd, az pedig nem az én gondom, hogy gyerek mellett ezt így megléptétek. Nem bántottalak, csak rá akartam világítani, hogy egy gyárban nem igen lesz jobb. Szép napot.
2015. máj. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2015. máj. 4. 15:19
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudtátok volna megoldani, hogy előbb te keresel munkát, és miután találtál a férjed meg felmond, így azért bevétel is van, kevésbé stresszes a dolog. Vagy, ha már felmondott te is kerehetnél mellette intenzíven állást, hátha téged hamarabb felvesznek.
2015. máj. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Engem bármikor felvesznek, itt a faluba van egy gyár, de ez csak havi 50 ezer forint kb szóval erre nem lehet alapozni. Ez a lakáshitel összege.

És ameddig itt dolgozik, addig nemtudok én elmenni, mert így nem lenne ki elvigye a gyerekeket. Szóval majd ha a férjem nem lesz élőhalott és nem alszik el az utcakövön is, én csak akkor tudok elmenni :)

2015. máj. 4. 15:48
 19/29 anonim ***** válasza:
54%

Gyár és gyár között is van különbség, szóval nem kéne a válaszadóknak okoskodni. Főleg, akinek a HR-es férje élménybeszámolója a mérvadó. Én dolgoztam gyárban, ki lehet fogni olyan részleget, ami semmivel sem macerásabb, mint irodában csücsülni.

Sőt, én diszpécserként jóval stresszesebb vagyok most néha, mint amikor gyárban forrasztottam.

2015. máj. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Sokkal többet lenne itthon, kiszámoltuk. Ráadásul havi hetet nem aludna itthon éjjel, ami nekem már nagy szó :)
2015. máj. 4. 16:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!