Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyám megőrült mióta megtudta...

Anyám megőrült mióta megtudta milyen nevet akarunk a lányunknak. Hogy állítsam le szerintetek?

Figyelt kérdés

Tudom, én anyám nekem kéne legjobban tudnom, hol a kikapcsoló gombja, de már nem bírok vele. Amikor a lakótelepen sétálunk és odajön egy szomszéd, vagy lakó még őket is letámadja, hogy most mondja meg, nem szörnyű ez a név? Úgy hogy ott állok mellette! Szegény szomszéd meg látszik rajta, hogy most nem tudja mit szóljon ehhez... Tisztára kivagyok, 5ezerszer elmondtam neki, hogy neki is volt sansza 3szor nevet adni a gyerekeinek (hárman vagyunk testvérek), most én döntök, mert ez az én gyerekem.

Volt valaki hasonló helyzetben? Megőrjít, már kellemetlen helyzetbe hoz mások előtt is :(


2015. máj. 28. 10:42
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
19-es, igen ezért kerestünk görög eredetű neveket, mert após görög :) és szerencsére ez a név magyarul is egyszerű, nagyszerű és baromira tetszik kb mindenkinek anyámon kívül..
2015. máj. 28. 11:37
 22/43 anonim ***** válasza:
100%
nekem tetszik a Héra név!
2015. máj. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon akarsz, adhatsz ultimátumot, de nem sokat ér.

Tudod mi a legbosszantóbb: ha duplájára emeled a leszaromtabletta dózisodat. ;)

Franciska

2015. máj. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:
már arra is gondoltam, hogy azt mondom neki, hogy jó akkor Margit lesz a neve és a születéséig ebben a hitben hagyom, de ez túl kegyetlen lenne, erre azért nem vagyok képes. pedig amikor már mások előtt szívat ez forog a fejemben..
2015. máj. 28. 11:54
 25/43 anonim ***** válasza:
100%

Anyósomék saját lányuk gyereke nevén is le voltak döbbenve: Bella. Após nem bírta kimondani helyesen, mindig más neveket mondott -szerintem direkt rájátszva-, mint pl. Bea vagy Betti.

A Héra teljesen átlagos hangzású, semmi extra nincs benne, még azt is mondanám sokkal szebb a mostani top neveknél. Max még most nincs annyi belőle. A Kíra pl. mennyivel gyakoribb, és mégis egy kutyának, macskának adnék ilyen nevet.

2015. máj. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%

A mi lányunk Léna. Nálunk após volt borzalmas. Senki nem tudott rá hatni, mondhattunk bármit. Mindig szégyenkezve mesélte mindenkinek, hogy mi lesz a gyerek neve és, hogy ő majd Nórikának hívja. Nem tudom honnan jött neki.


Egyszer kiakadtam és családi ebédnél nyomatékosan elmondtam, hogy 2 névben gondolkozunk és már nem vagyok biztos a Lénában. Felcsillant a szeme, de nem sokáig tartott a lelkesedése, mikor megtudta, hogy a másik név az Izaura lenne. Persze csak szívattam. Mondtam mindent, papa, hát hívhatja Izának, vagy Zaurának, hát nem csodás!?


Máris megbékélt a Lénával, azóta sem hallottuk, hogy gúnyosan mondaná, vagy Nórikázna. Sőt, még azzal sem jött, hogy lehet gúnyolódni a névvel, pedig lehetne...

Szegény papó, ha tudná... Olívia van most a pocakban. De tuti szülés után tudja meg.


Szép nagyon a Héra. :)

2015. máj. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%

Idősebbekben talán a Héra gázkazán miatt verheti ki a biztosítékot, de szerintem a fiatalabbak már nem is ismerik.

De végülis bármilyen görög név jelentéstartalommal bír, szóval nehéz választani. Ismerek kövér Helénát, hajszálvékony, gyenge Herkulest is, hát nekik se egy főnyeremény. Meg ugye ott van Hercule Poirot is, bár ő fiktív személy.

Hérát, ha tetszik, merném végülis adni, mert neki nincs klasszikus meghatározó jellegű külseje a görög mitológiában és lány létére nem nagy a valószínűsége hogy fűtésszerelő lesz.

2015. máj. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:
az hogy valami terméknek van ilyen neve azon butaság gondolkozni, mert ma már egy csomó minden női nevekkel van ellátva. Emese ásványvíz, láttam már Adrienn mosogatószert, Szilvia papírtörlő... ez mind normális női nevek amiket ezrek viselnek, nincs semmi benne, hogy egy terméket is így hívnak..
2015. máj. 28. 12:43
 29/43 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is tetszik szép név, nem értem miért kell ezen kiakadni. Bár elsőre a margarin és a falfesték ugrott be róla.
2015. máj. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
50%
Az én kislányom Mika lesz, nálunk is úgy van, hogy senkinek nem tetszik de elengedem a fülem mellett
2015. máj. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!