Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyám megőrült mióta megtudta...

Anyám megőrült mióta megtudta milyen nevet akarunk a lányunknak. Hogy állítsam le szerintetek?

Figyelt kérdés

Tudom, én anyám nekem kéne legjobban tudnom, hol a kikapcsoló gombja, de már nem bírok vele. Amikor a lakótelepen sétálunk és odajön egy szomszéd, vagy lakó még őket is letámadja, hogy most mondja meg, nem szörnyű ez a név? Úgy hogy ott állok mellette! Szegény szomszéd meg látszik rajta, hogy most nem tudja mit szóljon ehhez... Tisztára kivagyok, 5ezerszer elmondtam neki, hogy neki is volt sansza 3szor nevet adni a gyerekeinek (hárman vagyunk testvérek), most én döntök, mert ez az én gyerekem.

Volt valaki hasonló helyzetben? Megőrjít, már kellemetlen helyzetbe hoz mások előtt is :(


2015. máj. 28. 10:42
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha most lehetne pontozni a kérdezőt is én 100%ot adnék az első bekezdésedért kedves kérdező. Végre valaki aki jól megfogalmazta, nem léteznek rossz, meg hülye nevek csak állandóan bíráló emberek.

Én ritkítanám anyukáddal a találkozást, és ha kérdezi miért teszed akkor megmondanám neki, hogy az állandó szekálásért. Akkor hátha rádöbbenne, hogy ezzel csak azt éri el, hogy elveszíthet téged, és visszavenne magából.

2015. máj. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:

Itt Judit anyukája. Kifejtem:

nálunk az volt a dráma, hogy anyósomnak a Judit névről egy negyvenes nő jut az eszébe.

(hát minden reményem, hogy a lányom lesz negyvenes nő is).

Mondjuk én magamnak komoly kritériumokat állítottam névválasztás terén.

Max három szótag

Lehetőleg ne legyen benne dupla mássalhangzó. Ha van, az ne legyen nyelvtörős. Jó példa a Franciska. Túl pattogós a fülemnek.

Legyen becézhető.

Ne legyen becézett. (semmi cske, cska az anyakönyvezett név végén)

DE! Ezek az én dilijeim. Az unokámat így nevezi az anyja ahogy akarja. HuszonX év múlva úgyis más lesz a divat. Más lesz szép.

(Amúgy nem tudom adható-e, de ha mit ad isten, bebolondulok és újra szülök, ráadásul harmadik kislányt, Hesztia lesz lehet. Szép, folyékony név, jól esik kimondani)

2015. máj. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
49%
Mondd meg, hogy vagy leáll most már tényleg ezzel a baromsággal, vagy nincs unokázás.
2015. jún. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!