Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyám megőrült mióta megtudta...

Anyám megőrült mióta megtudta milyen nevet akarunk a lányunknak. Hogy állítsam le szerintetek?

Figyelt kérdés

Tudom, én anyám nekem kéne legjobban tudnom, hol a kikapcsoló gombja, de már nem bírok vele. Amikor a lakótelepen sétálunk és odajön egy szomszéd, vagy lakó még őket is letámadja, hogy most mondja meg, nem szörnyű ez a név? Úgy hogy ott állok mellette! Szegény szomszéd meg látszik rajta, hogy most nem tudja mit szóljon ehhez... Tisztára kivagyok, 5ezerszer elmondtam neki, hogy neki is volt sansza 3szor nevet adni a gyerekeinek (hárman vagyunk testvérek), most én döntök, mert ez az én gyerekem.

Volt valaki hasonló helyzetben? Megőrjít, már kellemetlen helyzetbe hoz mások előtt is :(


2015. máj. 28. 10:42
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%

ÉN is voltam hasonló helyzetben, 2x is. Elengedtem a fülem mellett a kárálásokat. Megmondtam, hogy nem érdekel mások véleménye, Ők a mi gyerekeink, mi választjuk ki a nevüket.

Születésük után nagyon gyorsan megszokták és megszerették mind a két kislány nevét, pár hónap múlva már egyáltalán nem számított az Ő szemükben sem különlegesnek.

2015. máj. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
56%

De a Szilviámak meg Adriennek semmi köze a papírtörlőhöz meg ásványvízhez.

Héra viszont mint a családi tűzhely őrzője nem véletlen lett a kazán neve. Én nem vagyok túl jártas a görög mitológiában, erre az általános iskolás tankönyvből emlékszek. Csak szerettem volna felhívni a figyelmed, hogy a gyereked neve sokszor el fog hangzani a suliban, amikor erről tanulnak és Héra nem igazán volt pozitív, bár az indítéka érthető, hisz Zeusz csalta. Szóval én mindenképp mesélnék erről neki, ne ott érje váratlanul, hogy mi a Héra mélyebb jelentéstartalma.

Amúgy az én nevem sokkal durvábban csúfolható, nem rosszindulatból mondtam ezt, írtam is, h ennek ellenére adnám, ha tetszik.

Hasonló eset: Delila nevet is nemrég hallottam. Először fura volt, mert ugye csak a történetből ismertem, de mostmár eszembe se jut ha meglátom az illetőt. Egy nagyon kedves ember.

2015. máj. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%

El kell hogy keserítselek sehogy nem fogsz tudni rá hatni. Anyám ugyan ilyen volt, amikor találkoztunk mindig ezt hallgattam, biztos hogy Adél lesz, de miért nem Johanna, vagy Anna? Mindig elmondtam hogy igen biztos. Nekünk ez tetszik. Egyik fülén be másikon ki. Mondhattam szépen, csúnyán.

Amiben reménykedhetsz, hogy talán megbékél ha megszületett.

Anyám ezzel csak azt érte el hogy a második gyerek nevéről nem fog tudni.

És Adél lett a kislányom, érdekes már nem zavarja.

2015. máj. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%
Valoban semmi gond nincs ezzel a névvel,remélem idővel anyukád megbékél vele.
2015. máj. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
86%

Hesztia (latinul Vesta) volt a családi tűzhely őrzője a görög mitológiában.

Szóval a Héra reklámmal nagyon mellélőttek. Héra a házasság istennője.

Erre kifejezetten azért emlékszem, mert anyukám nagyon leveszekedett velem egy beadandó irodalomleckén.

2015. máj. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 kloetta ***** válasza:
100%
Olyan nevet adtok ami nektek tetszik, ne érekelje senki se. A ti életetek, a ti gyereketek. Majd elfogadja egyszer, ha nem akkor megszokja, így járt.
2015. máj. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:

#32es, rosszul tudod..


"Héra a görög mitológiában Zeusz főisten testvére és felesége, a házasságot és a születést védelmező istennő. Neve feltehetőleg „oltalmazót”, „úrnőt” jelent."

2015. máj. 28. 14:05
 38/43 anonim ***** válasza:
97%

"Az én kislányom Mika lesz, nálunk is úgy van, hogy senkinek nem tetszik de elengedem a fülem mellett"


Biztos, hogy nem fogja a lányos ezt a nevet viselni, mivel a bejegyzett, adható nevek listáján természetesen a fiúk közt szerepel, mivel ez FÉRFINÉV.

A női között nincs és nem is lesz, mivel Magyarországon nem léteznek uniszex nevek.

2015. máj. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretem a Héra nevet! :) Határozott, elegáns, nőies. Mondjuk az én két kedvenc nevem a Médea és a Niobé (függője vagyok a görög irodalomnak, mitológiának), de a negatív hátterük miatt természetesen nem adnám őket.
2015. máj. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:

én sosem értettem ezt a név mizérát.

ez túl különleges, az túl öreges, ez túl magyarkodó, az egy gyilkos uralkodó neve volt, ez túl romás, ez most fiú vagy lány név, az túl hosszú, ezt nem lehet becézni, az túl tömegnév, ez túl ritka stb stb. magyarán akinek nem tetszik mindig fog tudni indokot mondani miért sz*r az a név. egészen addig amíg végre fel nem fogja az ember, hogy mindenkinek joga van elnevezni úgy a gyerekét ahogy szeretné. ha Eperkének akkor Eperkének, ha Dzsesszikának akkor Dzsesszikának.


az én nevem Erzsébet, a nővérem Gizella, az öcsém meg György. mind a hárman utáljuk a nevünket, engem meg nővéremet sokat szekáltak az öreges nevünk miatt, öcsémet csak azért nem, mert volt annyi esze, hogy kitalált egy becenevet aminek nincs köze az eredeti nevéhez. mindez azért mert anyámnak mániája hogy csak az a jó név, ami minimum 100 éves. de beletörődtünk mind a hárman, anya így szeretett volna hívni minket, hát így éljük le az életünk. ezért esik rosszul, hogy most is még ő akarja megmondani, pedig a pocakomban már az ÉN lányom van..

2015. máj. 28. 15:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!