Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyám megőrült mióta megtudta...

Anyám megőrült mióta megtudta milyen nevet akarunk a lányunknak. Hogy állítsam le szerintetek?

Figyelt kérdés

Tudom, én anyám nekem kéne legjobban tudnom, hol a kikapcsoló gombja, de már nem bírok vele. Amikor a lakótelepen sétálunk és odajön egy szomszéd, vagy lakó még őket is letámadja, hogy most mondja meg, nem szörnyű ez a név? Úgy hogy ott állok mellette! Szegény szomszéd meg látszik rajta, hogy most nem tudja mit szóljon ehhez... Tisztára kivagyok, 5ezerszer elmondtam neki, hogy neki is volt sansza 3szor nevet adni a gyerekeinek (hárman vagyunk testvérek), most én döntök, mert ez az én gyerekem.

Volt valaki hasonló helyzetben? Megőrjít, már kellemetlen helyzetbe hoz mások előtt is :(


2015. máj. 28. 10:42
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%

Amikor anyám terhes volt velem, az anyósa teljesen kiakadt, hogy nem Mária leszek (ő Mária). De ha már nem Mária, akkor miért nem anyám nevét kapom.

Anyám minden alkalommal teljes nyugalommal közölte, hogy az a lesz a nevem, amit ők választottak. Mindenféle magyarázat, győzködés és kommentár nélkül.


Bár szegény mamám egész a haláláig anyám nevén szólított, a születésem után megbékélt a választott nevemmel - csak megszokni nem tudta. Én meg gyerekként egyszerűen hozzászoktam, hogy tök más néven hív, mint amin mindenki más :)

2015. máj. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
100%

Azért ledöbbenek itt egyes válaszolón. Miért lenne gáz a név? Azért mert anyukája azt gondolja?

Amúgy meg nagyon gázul viselkedik. Letámadni ezzel az ismerősöket?! Lehet azt akarja elérni, hogyha többektől is azt hallod, hogy csúnya, akkor meggondolod magad, de ez így akkor is durva! Szerintem is próbáld meg, hogy szünetelteted a találkozgatásaitokat, hátha akkor észbe kap, hogy fogja vissza magát.

2015. máj. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
100%

Most mindenkinek fúrja az oladlát, milyen név lehet ez :)


Nem szép, hogy anyukád másokkal beszéli ezt meg, vagy hogy nem tud leszállni a témáról.


De azzal sem értek egyet, hogy elég, ha a szülőknek tetszik a választott név. Mert nem a szülők fogják viselni, nem őket fogják állandóan kérdezgetni, hogy miféle név ez ("jaaaj de szép neved van kislány" - kevésbé őszinte mosollyal...), nem nekik kell 60 éven keresztül betűzni a nevüket minden ügyintézőnek, nem őket fogják csúfolni, nem ők fogják kellemetlenül érezni magukat, amiért kilógnak a sorból (ugyanis a gyerekek nem szeretnek kilógni a sorból, csak a felnőttek egy része).


Szóval csak azt akarom mondani, érdemes megfontolni igenis az emberek reakcióját is. Én is nehezen állnám meg, ha mondjuk egy 50 éves nő Szabó Pompóniaként mutatkozna be, és akkor most mindenki nézzen magába egészen őszintén, hányotoknak derült fel az arca ettől a névtől, akarnátok-e, hogy a gyerek ezeket a reakciókat lássa folyton és szégyellje a nevét....

2015. máj. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:

az is szempont volt a válaszadásnál, hogy férjem csak félig magyar és az apukája miután szétmentek a szülei azóta külföldön él, szerettük volna, ha ő is könnyen ki tudja mondani, mert járni szoktunk ki hozzá.

anyám erre is csak annyit mondott, hogy hát de a férjem is magyarországon nőtt fel, magyarul beszél, akkor mit foglalkozunk az apóssal.. néha komolyan annyira rosszindulatú. igen, amúgy valaki pedzegette, valószínűleg azt hiszi, hogy a szomszéd is azt mondja, hogy tényleg szörnyű akkor rá hallgatni fogok, de nem a szomszéd, meg ő fogja eldönteni a gyerekünk nevét, ezt nem akarja megérteni...

a név amúgy nem titok, Héra lesz, csak azért nem tartottam fontosnak leírni, mert nem ez volt a kérdés.

2015. máj. 28. 11:16
 15/43 anonim ***** válasza:
97%

9es vagyok...

A mi kislànyunk (Karzai Zille lesz tudom hogy furcsa, ritka de mi nam làtjuk olyan szürnyűnek!

2015. máj. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon is szèp nev!! Egyszer csak megbèkèl vala...
2015. máj. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%
A Héráért szerintem nem jár a szekálás (függetlenül attól, hogy nekem tetszik-e), mert nem az a csúfolódásra provokáló kategória, mint a példámban említett Pompónia :D Így ha belegondolsz, tényleg nem mindegy, mi is az a név, amire anyud így reagál.
2015. máj. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan állítsd le: beszélgessél vele, hogy ez szerinted tök gáz, hogy idegeneket uszít rád gyakorlatilag, és hogy jobb lesz, ha elfogadja, hogy így fogják hívni a kislányt, és megbarátkozik vele, mert ez lesz a neve. Vajon ő mit szólna hozzá, ha fűnek-fának mondogatnád, hogy amit ő tesz vagy gondol, bármi is az, az mennyire gáz már?? Esetleg becenéven gondolkodtatok? Hátha van olyan becézés, ami mindkettőtök számára elfogadható.
2015. máj. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
65%

Hát ez k u r v a jó név. Különleges, de nem túl vad, mint pl az Orália... (mindenkinekem a közösülés jut róla eszébe)

Hülye kérdés, de a papa görög? Vagy ott él?

Engem Franciskának hívnak. Na EZ kiszúrás a gyerekkel!

2015. máj. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:
18-as tudod hányszor ültem már le vele beszélgetni erről? mindig tök korrekt voltam, kedvesen álltam hozzá (ellentétben vele, aki csak ingerülten a magáét fújta). a Hérát becézni nem nagyon lehet, bár "aranyomnak" meg "kicsikémnek" felőlem hívhatja :) arra gondoltam hátha valaki járt hasonlóan, és volt olyan érv amit én még nem hoztam fel és értett belőle a másik fél.
2015. máj. 28. 11:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!