Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak a gyerekorvosunk...

Mit csináljak a gyerekorvosunkkal? Szóljak neki?

Figyelt kérdés

Egy idős (65 körüli) doktornőnk van, már nekem is ő volt a gyerekorvosom annak idején. Én kicsit ducibb gyerek voltam (nem nagyon, de olyan husibb vagy hogy mondjam), amiért a doktornéni mindig beszólt valamit, egyáltalán nem kedvesen, és mindig nagyon frusztrált, utáltam hozzá járni emiatt, jobban féltem attól, hogy mit fog megint mondani, mint magától a szuritól...

Na most amiért mégis hozzá vittem a gyerekemet, annak az az oka, hogy viszonylag kisebb városban lakom, rajta kívül 3 másik orvos van, és ő számít a legjobbnak.

A kisfiam még nincs egy éves, nem kövér, hurkás mint minden baba. A doktornő pedig már most megjegyzéseket tesz, bennem pedig előjött a régi érzés, és elkezdtem attól félni, hogy őt is állandóan piszkálni fogja és benne is olyan érzéseket okoz majd mint annak idején bennem. Nem tudom hogy az én alkatomat fogja-e örökölni, de mi van ha igen? Mit csináljak? Ti rászólnátok? Vagy elvinnétek másik orvoshoz? (A háromból van még egy akit dicsérnek, csak neki eléggé messze van a rendelője.


2015. jún. 10. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
rászólhatsz, de esélyes hogy ilyen a doktornő ha már több évtizede téged is piszkált. én vinném másik dokihoz. az a legegyszerűbb...
2015. jún. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én elvinném másikhoz!

Szerintem hiába tennéd szóvá nem sokat érnél el vele.

2015. jún. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Midenképp elev máshoz vittem volna, pont azért, amit te is írsz, mert féli fog az orvostól és utálni fogja. Szerintem érdemes lenne váltani. 65 éves, ha meg változik még, nem a javára fog változni sajnos...
2015. jún. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én máshoz vinném. Nálam nem jó orvos az, aki sérteget!

Sok mindentől úgysem tudjuk megvédeni a gyerekünket, de van amitől igen, és az ilyen dokitól lehet érdemes lenne megvédeni. A lelki sérülés soha nem jó, láthatod magadon is.

2015. jún. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én udvariasan szólnék neki. Lehet, hogy nem is tudja, hogy mást mennyire bánt a kijelentése.

Főleg azt hangsúlyozd ki, hogy neked mennyire aláásta az önbizalmad gyerekkorodban és a mai napig nyomot hagyott.


Volt már más ügyben hasonló helyzetem. Az illető elnézést kért és elmondta, hogy nem szánta sértőnek, meg sem fordult a fejében, hogy másnak rosszul eshet, amit mond. Tehát építő jellegű kritikaként fogta fel.

2015. jún. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Dr. House is mindenkit sérteget, mégis jó orvos :) De azért a való életben nyilván az sem mindegy, milyen élmény a gyereknek lelkileg egy orvosnál tett látogatás. Sima torokgyulladással meg a szokásos gyerekbajokkal tuti a másik orvos is megbirkózik.
2015. jún. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!