Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha gyerekekkel kapcsolatos...

Ha gyerekekkel kapcsolatos munkát vállalok, vizsgálhatnak?

Figyelt kérdés
Utánanézhetnek a pszichiátriai előéletemnek? Vagy elég az erkölcsi bizonyítvány?

2015. jún. 15. 09:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 A kérdező kommentje:
48-as: rengeteg gyilkosnak meg nem volt depressziója, viszont kék volt a szeme. Én kékszeműeket ezek után nem engednék gyerekek közelébe...
2015. jún. 15. 13:43
 52/74 anonim ***** válasza:
26%
te tényleg beteg vagy kérdező..bár ez úgyis ki fog derülni. meg kell mondanod milyen gyógyszert szedsz, és abból már tudni fogják hogy mire. nem véletlenül nem végezhetnek pszichiátriai esetek ilyen munkát. és te nagyon is az vagy. őszintén, de tényleg őszintén válaszolj már..te rábíznád ilyen emberre a gyereked? aki bármikor kattanhat? azt állítod hogy te nem..dehogy is nem..
2015. jún. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/74 A kérdező kommentje:

Igen, én rábíznám.


Az, hogy bármikor kattanhat, az nem igaz, az csak a te ostobaságod.

2015. jún. 15. 13:46
 54/74 anonim ***** válasza:
0%
oké akkor add ide majd én vigyázok a gyerekedre... csak enyhe mániás depresszióm van. gondolom az még nem gond... de tényleg nem látod át hogy valami csak lehet a dologban ha ennyi ember egyöntetűen azt válaszolja hogy ne dolgozz gyerekekkel? de persze mindenki rossz meg előítéletes, teljesen természetes hogy pszichiátriai kezeltekre bízzuk a gyerekeinket.
2015. jún. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/74 A kérdező kommentje:

Az enyhe bipoláris betegség (nem ismered a saját betegséged rendes nevét?) nem baj, ha gyógyszerrel kezelt. De az önmagában nem jár együtt erőszakossággal. Ha nálad együtt jár és emiatt veszélyes vagy, akkor nem bíznám rád.


Amúgy nem csodálkozom, rengeteg az ostoba, előítéletes ember, a nekem válaszolók többsége nem is a kérdésre válaszolt, hanem oltogatott, hogy ne akarjak már gyerekekkel foglalkozni.

2015. jún. 15. 13:52
 56/74 anonim ***** válasza:
46%
de ismerem.. a neve Bipoláris személyiségzavar, mániás depresszió, nem pedig bipoláris betegség... tisztában vagyok vele, és azzal is, hogy a rosszabb periódusaimban ingerlékeny és antiszociális vagyok, képtelen vagyok emberekkel érintkezni, de ha ez mégis elkerülhetetlen akkor igen is ilyen gondolatok is megfordulnak a fejemben.
2015. jún. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/74 A kérdező kommentje:
De te miért vetíted ki a saját entiszociális viselkedésedet vagy erőszakos gondolatidat a többi bipolárisra, vagy pláne depressziósra? Ez teljesen indokolatlan.
2015. jún. 15. 13:57
 58/74 anonim ***** válasza:
54%
de most őszintém mire vársz mit válaszoljunk? igen nagyon szeretnénk ha ilyen ember dolgozna a gyerekünkkel rögtön igazgatónak nevezzük ki mert csak ilyen lehetőségre vártunk, nála jobban senki nem alkalmas a feladatra?
2015. jún. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/74 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan mentális betegségek, melyek akutak és gyógyulnak. Ezek gyógyultával vállalható ilyen jellegű munka.

Vannak olyan krónikus mentális zavarok, melyekkel megfelelő terápia és kontroll mellett akkor végezhető ilyen munka, ha nincsen visszaesés. Ilyen pl egy enyhe, vagy közepes depressziós epizód, mely tünetmentes teljesen és a gyógyszert szeded.


A ciklikus lefolyású betegségek, mint pl mániás depresszió, skizofrénia nem alkalmasak erre a munkakörre!

Az alkalmassági vizsgálatnak nagyon fontos része az előzmények ismerete is! Minden betegségnek ugyanis van egy várható lefolyása kezelés mellett is.


Az az ember, aki igazán alkalmas gyermekekkel történő munkára, mentes a személyiségzavartól is (magyar populáció 20!! %-a)

A neurotikus jellegű zavarok (pánik, fóbia, szorongás) eset és lefolyás függőek. Egyénre szabottan kell vizsgálni.


Sajnos jelenleg magyarországon nincsen sok helyen normális alkalmassági vizsga. Nem is a kérdező esete a legnehezebb, hanem a azoknak az embereknek a szűrése, akiknek személyiségzavaruk van és senki nem tud róla.

Illetve a pszichopátia szűrése sem megoldott.


Kérdező, szóval erősen függ a pszichiátriai betegséged minőségétől, lefolyásától a felvétel. Ha pl öngyilkosság miatt feküdtél bent egy alkalommal, akkor meg kell nézni, hogy egy adott krízisre reagáltál így önmagásban, vagy személyiségzavar miatt hajlamos vagy az ún. acting outra. Ez utóbbi esetben én nem javasolnám ezt a munkakört.

2015. jún. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/74 anonim ***** válasza:
19%
már bevallotta, bipoláris személyiségzavara és depressziója van.
2015. jún. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!