Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha gyerekekkel kapcsolatos...

Ha gyerekekkel kapcsolatos munkát vállalok, vizsgálhatnak?

Figyelt kérdés
Utánanézhetnek a pszichiátriai előéletemnek? Vagy elég az erkölcsi bizonyítvány?

2015. jún. 15. 09:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/74 anonim ***** válasza:
55%

Az egyik hozzászólásban valaki azt írta, hogy a pszichés beteg nem teljesen beszámítható.


Ez nem így van!


Előfordulhat, hogy valaki, a betegsége miatt nem beszámítható. Ez lehet tartós, és lehet, hogy néhány óra, hét stb. (amíg gyógyszerrel meg nem szüntetik a tüneteket).


Van olyan ember, aki egy ideig, vagy tartósan beteg, de folyamatosan és teljesen beszámítható.

2015. jún. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/74 anonim válasza:
Munkaalkalmassági orvosi vizsgálaton megkérdezik, hogy milyen betegségeid voltak, vannak. (utána tud nézni.) Ez alapján az orvos eldönti, hogy alkalmas vagy vagy sem. Ha nem tudja eldönteni,szakorvoshoz küldhet. Ha nem vagy alkalmas, akkor nem részletezik senki felé, hogy miért nem.
2015. jún. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/74 anonim ***** válasza:
100%

Én a gyakorlatban azt tapasztaltam, hogy jobban örül az orvos az alkalmassági vizsgálaton, ha a szakorvos (aki kezel) ad egy szakvéleményt, ami alapján ő döntést tud hozni. Tehát már azzal érkezik az ember.


Más a helyzet, ha valakit éppen nem kezelnek. (korábban volt beteg).


Úgy már jártam, hogy egy üzemorvos nem tudott döntést hozni (hány órát dolgozhatok naponta), így megkérdezte, hogy én erről mit gondolok. Átment egy másik szobába egy másik orvoshoz, tanácskoztak és végül eldöntötte a kérdést.


Más: a konkrét kérdésre (Utánanézhetnek a pszichiátriai előéletemnek? Vagy elég az erkölcsi bizonyítvány? )A válaszom az, hogy minden munkába álláskor és munkakör változásnál kötelező a foglalkozás eü. viszgálat. Ezt időnként ismételni kell. (pl. számítógéppel dolgozóknál évente). Ez minden munkakörnél érvényes.


Más kérdés, hogy van olyan munkáltató, aki (mivel ez pénzébe kerül) nem erőlteti....dolgoztam ilyen helyen is...


Az üzemorvos kiegészítő vizsgálatokat is kérhet. (munkakör függő).(pl. hepatitis szűrés, székletvizsgálat, szemészeti vizsgálat, stb.).

2015. jún. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/74 anonim ***** válasza:
100%

Kérdéses számomra, hogy a személyiségzavarral mi a helyzet. Hiszen ez ugyan diagnózis, de nem betegség.


"Bár a személyiségzavart, mint diagnózist csak 18 éves életkor felett állapíthatjuk meg, előzetes figyelmeztető jelek már gyermekkorban észlelhetők. A személyiségzavar ugyanakkor (és ez a probléma lényege!) nem betegség, hanem állapot, mely hosszú, éveken át tartó pszichoterápiás kezeléssel is csak igen nehezen befolyásolható!"


Az üzemorvos pedig azt kérdezi, hogy milyen betegségem van, milyen volt korábban...Majd a végén büntetőjogi felelősségem tudatában aláírom, hogy eltitkolt betegségem nincs....ha valakinek kizárólag személyiségzavara van, akkor kérdéses számomra hogy "jogilag" köteles e bevallani...hiszen nem betegség, személyiségzavar BNO kódra még gyógyszert sem lehet felírni...


Az én esetem annyival bonyolultabb, hogy nekem azt mondják az orvosok, hogy nincs olyan betegség kategória, amibe egyértelműen be lehetne sorolni....sőt, az sem egyértelmű, hogy személyiségzavar okozza a tüneteket v. betegség... Így, ha agyonütnének sem tudnám megmondani az üzemorvosnak, hogy mi a betegségem. Legfeljebb azt, hogy x orvos szerint ez, y szerint más, xy és xyz szerint pedig nincs olyan diag, ami egyértelműen passzolna rám...


X szerint betegségem van, Y szerint személyiségzavarom...Z szerint meg sosem volt személyiségzavarom...


Ezek után megmutathatom a személyiségtesztem, ami nem utal személyiségzavarra, sem betegségre. Tünetem mégis van...


Így adjak korrekt választ alkalmassági vizsgálaton....

2015. jún. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!