Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az olyan anyakro...

Mit gondoltok az olyan anyakrol akik miutan a gyerek betolti az 1eves kort visszamennek dolgozni?

Figyelt kérdés
2015. jún. 16. 14:26
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Általában két dolgot gondolok (ha gondolok valamit egyáltalán erről):

1. Kell a családnak a pénz.

2. Anyuka szereti a munkáját, vagy olyan munkája van, amit nem hagyhat abba évekre.


Egyébként meg szerintem ezzel az ég világon semmi gond nincs. Rengeteg országban még ennél is kevesebb időt lehet otthon maradni, az egy év meg szerintem pont ideális (mondom ezt úgy, hogy a fiammal 2 évet voltam itthon, és most várom a tesót, akivel 3-at szeretnék itthon lenni, mégis, ha szükséges lenne, akkor simán visszamennék egy éves korában dolgozni).

Arról nem is beszélve, hogy most már szerencsére egyre több családban felezik meg a gyed-et a szülők, anya van otthon egy évet, utána apa is egy évet.

2015. jún. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

15 hónaposan adtam be bölcsibe.

3 nap alatt beszokott, az 5.naptól ott aludt.

A bölcsi kapujától az ajtóig fut minden reggel.

Ott tanult meg evőeszközzel enni, pohárból inni, ebéd után aludni menni, figyelni a többi gyerekre is, hogy nem minden az övé és nem rögtön.

Ja és költözés miatt ez a második bölcsödéje ahova jár, a váltás sem okozott fennakadást, újra sem kelett szoktatni őt, rögtnö elvolt első nap.

Most várom a második gyermekünket, vele 2 éves koráig kapom majd a gyedet, de ha azt látom,hogy olyan tipus,mint a bátyja, akkor ő is menni fog 18 hónapos korába bölcsibe (márciusi kezdéssel)

Mert én úgy látom jónak, ha korán szocializálódik.

Mások véleménye nem érdekel.

2015. jún. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
96%

Az utolsóval teljes mértékben egyetértek. Nalunk is igy volt. Soha egy percig nem sirt a kislányom, imádta a bölcsit, már nagyon igényelte s gyerek tarsasagot.


nem biztos, hogy a gyereknek jot tesz, ha az anyja magahoz lancolja, es nem engedi gyerekek közé, önző módon csak a saját igényeit nezve, nem pedig azt, hogy mi a jo a gyerekenek.

2015. jún. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
28%
Csak ha feltétlen szükséges, akkor adnám be. Különben kizárt.
2015. jún. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
97%

19.válaszoló:én megértem,elhiszem,hogy sokat vártatok rá,de azzal,amit csinálsz,a gyerekkel szúrsz ki.Belőle lesz majd az anyám asszony katonája,meg a mama kedvence...nekünk 3 gyerekünk van,a 2 nagyobb nem járt bölcsibe,de a legkisebb egész egyszerűen igényelte a társaságot.Így 2 évesen bölcsibe került(mivel a nagyobbak iskola,óvoda miatt nincsenek itthon hétköznap).Ráadásul én is nyugodtabban tudtam/tudom intézni a vállalkozásom ügyeit.

Hogy a kérdésre is válaszoljak:mindenki Maga ismeri a gyerekét,a körülményeit,lehetőségit,így ebbe senki nem szólhat bele,vagy alkothat(pláne negatív)véleményt!

2015. jún. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
90%
A 25. vagyok:hasonlóan egy fentebb válaszolóhoz,a kicsi napok alatt szokott be,imád bejárni(október óta bölcsis),nagyon sok mondókát megtanult,a beszédfejlődése is felgyorsult.
2015. jún. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Semmit nem gondolok, ő dolguk. Én a fiam 7,5 hónapos korában visszamentem dolgozni, férjem meg eljött gyedre három éves koráig itthon lesz vele. Mindig is így terveztük, férjem nagyon szeretett volna itthon lenni, én nem szerettem volna három évet kihagyni a munkából.(mivel három gyereket szeretnénk, így 9 évet), és anyagilag is így jövünk ki jobban. Sokan sajnálnak, sokan a fiunkat sajnálják, sokan gyűlölettel beszélnek rólunk, főleg rólam, de nem érdekel. Aki igazán ismer minket, az látja, hogy nálunk ez működik. Mindenki boldog és kiegyensúlyozott, én nem szakadok meg a munkában,míg férjemnek rengeteget és össze-vissza kellett dolgoznia, nem volt se hétvégénk, se nyugtunk, mert sokszor kellett hirtelen bemennie és még hosszan sorolhatnám. Most nyugi van, én ledolgozom a minimumot, jönnek elém, együtt hazajövünk, játszóterezünk, este és hétvégén meg együtt vagyunk, nem maradok le semmiről, fiunk nem lök el magától, értelmes és szerintem boldog másfél éves. Nem betegedett bele, ugyanolyan mint azok a gyerekek, akikkel az anyuka van otthon. A férjemmel is szuper a viszonyunk, soha nincs vita házimunkán, ki mit csináljon, mindketten álltunk és állunk mindkét oldalon, így maximálisan bele tudjuk élni magunk a másik helyzetébe. Én és a férjem is, minden ismerősünknek bátran ajánljuk, és van is már, aki "példát" vett rólunk, és náluk is jól működik.
2015. jún. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Tesóm legnagyobb lányát is be kellett adnia 11 hósan bölcsibe, mert komoly anyagi gondjaik voltak. Nehezen élték meg, mind a kislány, mind tesóm.
2016. aug. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!