Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénzre kellett mennem,...

Táppénzre kellett mennem, tudok munkát vállalni?

Figyelt kérdés
A terhességem elejétől táppénzre kellett mennem, (vérzés, görcsölés)most már a 14. hetet betöltöttem, sokkal jobban vagyok, de sajnos a munkahelyemre nem tudok visszamenni, a körülmények miatt (éjszaka, füst, klíma, 12 órázás, magassarkú stb..) A táppénzt még nem utalták, és így nem tudom fizetni a havi kiadásokat. Milyen munkát vállalhatok? Lehet egyáltalán a másik munka mellett???
2008. okt. 20. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy táppénz mellett nem nem lehet dolgozni. De az OEP honlapján tuti utána tudsz nézni.

www.oep.hu

2008. okt. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Táppénzt pontosan azért adják,hogy a kiesett béredet pótolják( még ha ez a pénz nem is sok). NEM vállalhatsz máshol munkát. Ugyanúgy ahogy TGYÁS és GYED ideje alatt sem. Mindenképpen hívd fel a munkáltatód és járj utána annak miért nem kaptad még meg a pénzedet. Főleg ha leadtad náluk a táppénzes papírod., Azzal ha az oepnek viszed szerintem csak bekavarsz. Majd a munkahelyed továbbítja. S pontosan azért vagy táppénzen ad 1 mert olyanok a munkakörülményeid, hogy ott kismamaként nem dolgozhatsz, ad 2 veszélyeztetett terhes vagy.

A munkáltatódnak még van egy lehetősége, de ezért nagyon kell harcolj. Olyan munkakört kell biztosítania neked és beosztást ahol dolgozhatsz kismamaként. Akkor ha van ilyenre lehetőség és az orvosod is visszaenged mehetsz ismét dolgozni.

2008. okt. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. Azt tudom, hogy a táppénz azért van mert a kiesett bért pótolják, csak kiváncsi lettem volna, hogy mások hogy tudják megoldani... A Céghez visszavennének, csak sajnos nincs lehetőség, hogy másik helyre tegyenek át. (vendéglátás)


köszi mégegyszer.

2008. okt. 20. 08:57
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nehéz helyzet tudom. Én azért kényszerültem táppénzre mert ki akartak rúgni. Kb. 2,5hónap után kaptam először táppénzt! Sajna sem az oep, sem a munkahelyed nem kérdezi meg miből élsz addig, a csekkek meg csak tornyosulnak. Alapkérdés, hogy a munkáltatód tb kifizetőhely-e. Először ezt kérdezd meg, mert ha igen akkor tőlük kapod a táppénzed! Ha nem kifizetőhely, akkor majd az oep küldi. Ezt is meg lehet gyorsítani! 288-5150, 288-5384 ezeken a számokon meg tudod kérdezni az oeptől, hogy beküldték-e a papírjaidat, és ha igen kb. mikor kapsz táppénzt! (Készítsd elő a taj számodat, azt kérni fogják!) Ha nem kifizetőhely a melőhelyed jobban jársz, ha te küldöd be az eredeti táppénzes igazolást (amit 2 hetente kapsz a dokitól) az oepnek elsőbbségivel , és csak a másolatot küldöd a cégednek. Ez nem bekavarás, teljesen szabályos, viszont gyorsabb! Ha így döntesz, tájékoztasd erről a munkahelyedet is és akkor nincs gond.

Ha postán kapod a táppénzt, az még további 4-5napos csúszást jelent! Ha van bankszámlád kérd az oeptól átutalással! Ehhez is csak egy levelet kell írni nekik amiben leírod a bankszámlaszámodat.

Hát röviden ennyi. Ami a munkát illeti természetesen hivatalosan nem dolgozhatsz amíg táppénzes állományban vagy, és később sem, kivéve a gyes alatt. Ha szerencséd van találsz valahol esetleg ismerősnél kisegítő, vagy irodai munkát, persze feketén, de ez nagyon nehéz. Nekem sajna nem sikerült, pedig jó lett volna, nehéz volt nagyon az elmúlt 8 hónap. Remélem tudtam segíteni!

34hetes pocis

2008. okt. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnos az első táppénzre mindig sokat kell várni (nekem majdnem 3 hónapot), holott az oep honlapja szerint 30, nagyon indokolt esetben 45 nap a határidő, de ezt persze nem tartják be. Viszont ha az első után a második, harmadik stb. táppénzedre is több mint 1 hónapot kell várnod, akkor érdemes megbeszélned a munkahelyeddel, hogy a táppénzes papírodat lefénymásolják, az eredetit pedig beviszed az oep-nek (már ha ez megoldható és nincs túl messze neked). Én amióta így csinálom, példátlanul gyorsan utalják a pénzemet! :) Amúgy nem tudom miért van ez, 4 évvel ezelőtt az előző terhességemnél gond nélkül, havonta egyszer minden hónap 15-ig megkaptam 4 hetit táppénzt úgy, hogy a munkahelyemre elég volt havonta egyszer leadni 2 papírt, ők elküldték az ország másik végébe (mert ott volt a munkahelyem székhelye), onnan visszapostázták Pestre az oep-nek (de nem ám postafordultával, hanem jó ráérősen), én pedig időben megkaptam a pénzem, még az elsőre se kellett hónapokat várni.

Munkát igazából nem vállalhatsz táppénz mellett, hacsak nincs olyan családtak, barát vagy ismerős, akinek pl. otthonról, net segítségével "bedolgozhatsz", a pénzt meg zsebbe kapod.

2008. okt. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!