Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogy reagáltok, ha egy 1...

Ti hogy reagáltok, ha egy 1 év körüli kisbaba hozzá akar érni nagyobb 3-4 év körüli gyereketekhez? És ha Tiétek a baba akkor megakadályozzátok, hogy így "ismerkedjen"?

Figyelt kérdés

A kisfiam 11 hónapos, nagyon kis nyitott, ismerkedős baba, mindenkivel barátkozik, mosolyog idegen felnőttekkel, gyerekekkel, általában mindenki kedvesen reagál, visszamosolyog, stb.

Ha nagyobb gyerek felé nyújtja a kezét, akkor oda szoktam figyelni, hogy nehogy hirtelenül belekapjon a szemébe, vagy megcsípje, stb. mert kis hebrencs még, de normális határig hagyom. Általában ez abban kimerül, hogy mosolyognak egymásra, esetleg megfogják egymás kezét.

Ma egy nő, úgy kapta el onnan legalább 4 év körüli lányát, aki felé nyúlt a babám (nem ért hozzá, és nem hevesen, csak nyújtotta a kezét), mintha legalábbis fertőző lenne, vagy bántani akarta volna. Közben engem úgy nézett, mintha legalábbis valami nagyon veszélyes és fájdalmat okozó dolgot hagytam volna a gyerekemnek. Oké, van ilyen is, nem lehet mindenki kedves csak azért mert lát egy kisbabát.

De elgondolkoztam, hogy nem kéne hagynom, hogy így ismerkedjen más gyerekekkel, babákkal? Rá kéne szólni?

Ti rászóltok ilyenért a babátokra?

Megjegyzem, nyilván ha mondjuk járványos időszak van, vagy nincs olyan időszak, de ő beteg, akkor egyértelmű hogy nem hagyom.


2015. júl. 12. 19:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nem csinálok ebből túl nagy ügyet. Azt én sem szeretem, ha vadidegen felnőtt simogatni és taperolni akarja a gyerekemet, de más gyerekekkel eddig még nem volt gond. 1 évesem van, étteremben pl. többször előfordult már, hogy más gyerekekkel haverkodott. Múltkor egy anyuka cipelte a kisfiát és kiszúrták egymást az enyémmel, aki az etetőszékbe kapaszkodva lépdelt. Jött anyuka és megkérdezte, hogy pár pillanatra odajöhetnek-e. Váltottunk pár szót (mennyi idősek, mi a nevük stb.), a lurkók próbálták simogatni egymást, nevetgéltek és ennyi. Áruházban ilyen azért nem történik, ott kimerül a dolog abban, hogy általában a gyerekek jól megbámulják egymást.
2015. júl. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Fugyelj, szerintem te sem örülnél, ha más beleszólna a nevelési elveidbe. Ha a másik anyuka nem akarja, hogy a te gyereked megfogja az övét, akkor ehhez minden joga megvan. Ő nem akarja és kész, hiába magyarázod te, hogy szerinted nincs vele semmi baj. Ő gyereke, ő dönti el amíg kicsi. A te gyereked csinál olyat ami kicsit szokatlanabb (legalábbis én nem szoktam túl gyakran idegen kisbabákkal találkozni, akik meg akarnak fogni a cukrászdában meg ilyesmi helyeken), akkor vállald azt is, hogy nem mindenkinek fog tetszeni.
2015. júl. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

lehet kicsit elbeszéltünk egymás mellett. azt értem, hogy valaki felé nyújtja a kezét, de én konkrétan arra voltam kíváncsi, hogy ennek a kivitelezése a te segítségeddel történik-e. tehát álltok a sorban, a gyerkőc az öledben, nyújtja a mögöttetek álló kisgyerek felé a kezét, akkor te odahajolsz vele, hogy elérje vagy eleve eléri :)


mindegy amúgy, tényleg nem kötekedni akartam, lehet tényleg félreérthetően kérdeztem :)

2015. júl. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
19%
12:Pedig sok egy éves baba ilyen...egyáltalán nem furcsa a kérdező gyereke...Mondjuk a 4 évestől inkább féltem a lányomat, pláne, ha ilyen antiszoc módon van nevelve...
2015. júl. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

én odafigyelek, hogy óvatos érintés legyen, nehogy hajába kapaszkodjon, vagy belekapjon a másik szemébe, vagy hasonló, de nagyon ügyes, finoman érint és csak egy pillantra


más, nagyobb, pl 1,5 - 2 éves gyerek, meg csapkodja a kisebbet...

2015. júl. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Közben engem úgy nézett, mintha legalábbis valami nagyon veszélyes és fájdalmat okozó dolgot hagytam volna a gyerekemnek. "


erről jut eszembe, ezt a szúrós tekintetet én is megkaptam, amikor lépcsőn kellett felcipenem a babakocsit a boltba és kicsit szerencsétlenkedtem, enyhén idegesített, hogy ABC és babakocsisokra, v akár mozgássérültekre nincsenek tekintettel...erre mit látok? egy nő bámul a járdáról, mint aki meg tudna folytani, hogy mit csinálok én egy gyermekkel, összehúzott, szemek , szájak, nekem címezve...

2015. júl. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
40%
Lehet, hogy neked fel sem tűnt, de esetleg a babád, aki már nem is annyra baba, kicsit erőteljesebb mozdulatot tett a másik gyerek felé vagy mondjuk épp a szeme vagy egy frissen szerzett seb felé kapott. Másképp nem tudom elképzelni, mi oka lett volna az anyának odébbrántani a sajátját.
2015. júl. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
70%
Engem mondjuk nem zavart volna, de míg a fiam kisebb volt, de sokszor még ma is (6.5 éves) elhúzódott az ilyen közvetlenebb gyerekek elől. Nem szerette soha, ha idegenek hozzányúlnak, neki ez tolakodóan hat. Ezért én mindig kedvesen megkértem anyukát, vagy a gyereket, ha már értette, hogy ne tegyék, mert a fiam nem szereti. Nem volt ebből soha gond.
2015. júl. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nem tudhatod mi volt a másik gyerekkel. Lehet autista aki nem bírja elviselni az érintést, bőgőrohamot kap tőle.

Szerintem barátkozni a játszótéren/játszóházban kell, oda direkt azért viszik a gyerekeket.

Boltban vagy egyéb helyen nem kell erőltetni,egy kedves, barátságos jó gyereknek is lehet rossz napja amikor nem kíváncsi a másik gyerekre.

Na meg én azért se engedném oda a 11 hónaposom akárkihez, mert ismeretségi körben van egy nagytesó aki mindig meg akarja folytani a picit, ha anyuka fél percre magukra hagyja őket, arra jön vissza hogy fogja a fejére a párnát... Nem lehet soha egyedül hagyni őket. Na egy ilyen nagy tesó vajon h reagálhat egy kisbabára?

2015. okt. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!