Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az olyan szülőkr...

Mit gondoltok az olyan szülőkről, akik "furán" nevezik el a gyerekeiket? Több lent

Figyelt kérdés

Gondolok arra, mikor valaki úgy nevezi el a gyermekét, hogy Táltos, vagy Eszmeralda.. De sokszor ha felnyitom a naptáramat, akkor is megrökönyödök egyes nevektől.. Vlagyimir, Klementina... És még sorolhatnám.

Ne ítéljetek el, de én ezeket a gyerekeket nagyon sajnálom. Egy barátnőm óvónő, és ott is megfordul egy-két érdekes név... Az ilyen szülő nem gondol bele abba, hogy egyszer az a gyerek felnő, és ciki lesz pl. a Táltos név egy 16 éves fiúnak?


2015. júl. 22. 11:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sajnos nem gondol bele. Mindenkinek meg van a maga keresztje az életére, egy Táltosnak jó eséllyel a neve egy ilyen dolog lesz.
2015. júl. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem szűklátókörű gondolkodás az, hogy csak a megszokott nevek nem cikik. Persze vannak szerencsétlen nevek, pl. egy sorozatszereplő neve, de meggyőződésem, hogy 10 év múlva kutya se fog emlékezni Esmeraldára. A Táltos meg igazán különleges név, lehet, hogy a viselője örülni fog, hogy ő ebben különleges.
2015. júl. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
igen, abban igazad van, hogy nézőpont kérdése. :)
2015. júl. 22. 12:01
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

nagyon szubjektív, hogy ki milyen nevet érez tehernek, nálam pl. a TÁltos pont nem veri ki a biztosítékot, míg más nevek igen, de azok meg másoknak elfogadhatóak. Most őrület van a nevek termén, ennek előnye, hogy ezek a gyerekek így nőnek fel, ezeket a furcsa, különleges, nagyon heterogén eredetű neveket szokják meg, és nekik sokkal kevésbé furcsák, mint nekünk.


egyébként minden azon múlik, hogy illik-e a név a személyiséghez (amit azért a szülőszobán még nem nagyon lehet tudni), hogyan tudja az illető viselni a különleges nevét. Ha zavarja, ha szégyenkezik miatta, kizárólag becenéven lehet emiatt szólítani, akkor nagyobb eséllyel fogják mások is cikizni, míg ha szereti és büszke a nevére, emelt fővel mutatkozik be, akkor mások is így fognak hozzáállni.


Más a helyzet azokkal a nevekkel, amik kizárólag kisgyereknek állnak jól, felnőttnek már nem, pl. Eperke, stb. Ez kiszúrás lehet, mert azért egy komoly foglalkozást űző felnőtt nőt teljesen elkomolytalaníthat. Képzeljetek el pl. egy Eperke keresztnevű vizsgálóbírót.....

2015. júl. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

Azt gondolom csupán, hogy az ő dolguk. Bennem ugyanilyen megrökönyödést kelt, amikor vki megint Hannának vagy Lilikének nevezi el a gyerekét, nyilván ez privát vélemény, nem szoktam hangoztatni.

Egyszer halottam egy kisfiút, akit Dariusznak hívtak, a húgát meg Kirának. Azt mondtam magamban te jó ég ennek de hülye egy anyja lehet.

Meg egyszer volt nálunk egy pasas, bemutatkozott és emlékszem 5x kérdeztem vissza sűrűn bocsánatot kérve, hogy tulajdonképpen mi is a neve? ?! A vezetékneve a keresztnevével együtt olyan kacifantos volt, hogy meg sem próbáltam többé kimondani. És nem külföldi volt. Nos azóta se tudnám felidezni azt a nevet. Mit mondjak, ez tuti rossz választás volt, és van olyan név, amit felnőttként tuti megvaltoztatnek!

2015. júl. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Az èn fiam Dárius, a nővèrei Kitti, Kiara, Nauszika. Nem kiszúrásból kapták, ès imádják a neveiket.

Nálam a brazil szappanopera nevek verik ki a biztosítèkot.

De alapvetően azt vallom, hogy mindenki úgy nevezi el a gyerekèt, ahogy akarja. Max a gyerek majd megváltoztatja. Nekem ha a gyerek pár èv múlva azt mondja, hogy ő meg akarja változtatni, segítek neki.

2015. júl. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A nevünk a személyiségünkhöz olyan szorosan hozzátartozik, hogy egyáltalán nem ildomos eleve ú

gy gondolkodni, hogy ha majd nem tetszik a gyereknek,akkor megváltoztatja. extrém esetben persze van ilyen, de nem jó.

2015. júl. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A mi kisfiunk Zotmund. Mindenki azt mondja, hogy hogy kicsesztünk vele. A gyerkőc még nem panaszkodott, lehet, hogy majd később szól érte, de szerintem meg lehet szokni. Nekem pl. hagyományos nevem van, nagyon sokan mondják, hogy milyen szép, én mégsem szeretem.
2015. júl. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Utolsó:Zotmund?!Ne haragudj,de jót nevettem....3 gyerekes
2015. júl. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A 9. vagyok:tényleg ne haragudj,de nagyon vicces.Tudom,tudom,hogy magyar katona,meg vitéz,meg Búvár Kund,de akkor is nevetséges.
2015. júl. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!