Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretem a babám, de úgy...

Szeretem a babám, de úgy érzem miatta kerültem csapdába. Hogy fogadjam el a helyzetet?

Figyelt kérdés
Az apjával rövid ideig jártunk, mikor rájöttem, hogy nem szeretem annyira, hogy a jövőmet vele képzeljem el, szakítottunk. Szakításunk után tudtam meg, hogy terhes vagyok. Fölkerestem, elmondtam mi a helyzet, mert így tartottam helyesnek. Ő továbbra is szerelmes volt belém, így rábeszélt, hogy jöjjünk újra össze, legyünk egy család. Én amúgy is meg voltam rémülve, hogy egyedül leszek egy babával, pedig még fiatal vagyok, az egyetemet se fejeztem be. Megszületett a babám, akit tényleg nagyon szeretek, rengeteg örömöt okoz nekem. De közben folyton azt érzem vele kapcsolatban, hogy miatta ragadtam benne egy kapcsolatban, amiben nem vagyok boldog. Mégis felelős vagyok a babámért, hogy jó családi háttérben nőjön fel, ezt pedig megkaphatja így. Az apja nagyon szeret engem és őt is, mindent megtesz értünk és tényleg csodálatos apa és férj lenne. Csak én nem vagyok szerelmes belé és talán fiatal vagyok ahhoz, hogy elfogadjam, hogy nekem az életben már nem lesz olyan párkapcsolatom, amiben tényleg szeretem a párom. Pedig szeretem őt is, de kb. mint egy nagyon közeli barátot. Ragaszkodok is hozzá, de pl. a szex már egyre nehezebben megy vele. Mindenki más szerint meg kell becsülnöm ezt a férfit és örüljek, hogy ilyen jó apja van a lányomnak és nagyon boldog család leszünk. Nekem mégis a hatalmas szeretet mellett olyan érzésem van a babámmal kapcsolatban, hogy ő tehet erről a helyzetről. Pedig az eszemmel tudom, hogy ő a legártatlanabb az egész történetben. Hogy fogadjam el a dolgokat?
2015. júl. 23. 18:23
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Remélem beleillik ebbe a kategóriába, nem tudtam, pontosan hova kéne kiírnom.
2015. júl. 23. 18:23
 2/14 anonim ***** válasza:
46%

Gondolj arra, hogy a nagy szerelem és a boldogság csupán illúzió, és rövid ideig tart.

Örülj, hogy jó férjed van és a gyereknek jó apja.

2015. júl. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
18%

Most erre mit mondjak??

Eleg fiatal vagy sajnos a gyerekneveleshez is.

Had ne keljen raggoznom hogy miert nen védekeztek stb...

Elobb utóbb ha jon a szerelem ezt az apukát) elfogod hagyni a szerelem miatt.

Most jo mert ott van melletted es a gyerek mellet amit okosan kihasznalsz,csóri pasit sajnalom mivel megvannak számolva a napja hogy meddig lehet veletek.


Bar a pasit sem ertem,es teged sem,szakítottal vele mert nem szereted akkor miert tartottad meg a gyereket?miert szaladtal azzonal vissza hozza?? Egybol szetelmet valottal vagy mi hogy a pasi vissza fogadot?pasi helyében vissza se fogadtalak volna... Itt latszik neki se sok esze van!!

2015. júl. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én a következőket gondolnám át a helyedben:

-miért nem szereted a párodat

-mi változott, hogy már nem szereted úgy mint korábban?

-Mi segíthetne azon, hogy ez változzon?

-Mit változtatnál rajta?

-Mi az amitől úgy érzed mást jobban tudnál szeretni?

-Esetleg hiányzik, hogy más férfiakat is "kipróbálj"?

-Úgy érzed nem élted ki magad?


Ezeket próbáld minél pontosabban megválaszolni elsősorban saját magadnak. Azért azt fontos lenne figyelembe venned, hogy jó férj és jó apa nem terem minden bokorban, szóval nem érdemes elszalasztani. Emiatt én elsősorban próbálnám helyrehozni a kapcsolatot.

2015. júl. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Tény, hogy túl fiatalon jött a baba, ezt nem vitatom, nem voltam felkészülve rá. Most a rendes védekezést tényleg kár ragozni, ez már a múlt. Nem könyörögtem vissza hozzá magam, mikor szakítottunk, ő még mindig szeretett és mikor elmondtam, hogy terhes vagyok, ő kérte, hogy legyünk együtt, majd megoldjuk a problémánkat. Az a baj, hogy igazán nem tudom megfogalmazni, hogy mi a baj vele. Tényleg az egyik legrendesebb ember, akivel találkoztam, valamiért mégse vonzódom úgy hozzá. Együtt élni nem nehéz vele, tényleg bármiről beszélhetünk, jól megvagyunk, de pl. mikor már a szexelni "kéne" már nehezemre esik. Talán tényleg az a baj, hogy még előtte igazán nem volt senkim és csúnyán fogalmazva "kipróbálnám mással". De ezt így hogy már a babám jövője a tét, nem tehetem meg. Csak tényleg nem tudom meddig fog ez így még menni. Igazából már nem is tudom mi a kérdésem, mert ebből jól kijönni már nem lehet.
2015. júl. 23. 19:01
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
Eladtad magad. A kérdés csak az, hogy tényleg megéri-e. Speciel gyerekként én inkább választanék egy szegény, de boldog anyát, mint egy jómódú családot, ami tele van szomorúsággal. A gyerek nevében mondom, mert nekem is ilyen anyám volt, nem éri meg! Mára már tisztelni sem tudom anyámat, amiért nem hagyta ott apámat annak idején. Csak szánalmat érzek iránta, pedig már felnőtt nő vagyok én is. Sokat tanultam tőle, főleg azt, hogy milyen ne legyek soha. Tönkrement az élete, és félelemből nem változtatott rajta. Egy elpocsékolt élet.
2015. júl. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

Nem a babad miatt vagy ebben a helyzetben hanem magad miatt. Feltel attol hogy egyedul kell a kihivasokkal szembenezni, igy inkabb visszamenekultel egy olyan emberhez akit nem is szeretsz igazabol.


megis hogyan tehetne errol a gyerek? A te dontesed, senki sem kenyszeritett ra.


A helyzeted nem konnyu. A legtisztabb az lenne ha szakitanal a paroddal, es megprobalnad egyedul. De semmi sem garantalja hogy megtalalod az igazit, plane egy gyerekkel.


Donthetsz ugy is hogy mellette maradsz, es megprobalod megszeretni. Lehet hogy sikerul, de valoszinuleg nem fog. Soha nem szeretted igazan, es igazabol egyre nehezebb lesz az egesz.


De azt latnod kell: a gyerek minderrol nem tehet. nem kerte hogy a vilagra johessen, es nem kerte hogy barkivel is egyutt lakj.

2015. júl. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát kérdező kutyaszoritoban vagy. Hány éves is vagy pontosan? Kettő dolgot tehetsz:

-vagy elfogadod, hogy ő a gyerek apja és amolyan rideg házasságban élsz, azért hogy a gyereknek meglegyen az anyagi háttere, mert úgy gondolom te leginkább emiatt vagy a pasival, mivel tovább nem tanultál, dolgozni sem hiszem, hogy beálltál.

-A MÁSIK hogy szépen elbucsuzol tőle és eloadod azt, amit itt nekünk, vagy most, vagy pár év múlva.

Én értem, hogy nincs meg a szikra, csak amolyan baráti érzelem. Kár becsapnod őt, hiszen ő szeret és észre sem veszi, hogy az orránál fogva vezeted. Ennyi tisztelet járna neki.

Azt meg hagy ne kommentaljam, hogy képes voltál eddig szinte zéró erzelembol szeretkezni vele. Hát nem is tudom, a pasi helyében én úgy érezném, hogy elárultál!

2015. júl. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem csak, hogy ha már ugye lefeküdtél vele legalább egyszer, meg együtt voltatok, akkor megvolt a szexuális vonzalom, mostmeg már nincs meg?

Nekem vagy megvan egy ember felé vagy nincs. Vagy vonzónak találom vagy nem. Nem tudom ez, hogy múlhat el. Esetleg megváltozott a külseje?

2015. júl. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hat nem vagy konnyu helyzetben.nem irigyellek.

Jol erzed az eszeddel,hogy nem a baba tehet rola.

En hosszutavon nem maradnek olyan emberrel akit nem szeretek.ha van gyerek ha nincs.ahogy nagyobb lesz neki se lesz jo es nektek sem.

Kerj idot,ulj le vele beszelni errol.

Van aki tud segiteni ha elhagyod?amig talpra allsz esetleg folytatod a tanulmanyaid?

En nem itelkezem feletted,nekem ugy jott le az irasodbol,hogy te amugy nem akartal vele lenni csak rabeszelt.tehat valahol maganak koszonheti,hogy ugy vagy vele es ugy vallaltatok gyereket,hogy te nem szereted.

Siman lehetsz boldog massal attol,hogy van egy gyereked.ettol ne foszd meg magad.

Kitartas.

2015. júl. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!