Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fogadjam el a mostani helyzete...

Fogadjam el a mostani helyzetet, vagy menjek tovább?

Figyelt kérdés

Most államvizsgáztam a nyár elején, sikerült találnom egy helyet, ahol gyakornokoskodhattam. Nem igazán csináltam semmit, többet vártam az egésztől. Azt mondta a főnök, hogy lassan be kellene engem jelentenie, mint rendes dolgozó. Én ennek örülök, de úgy érzem nem nagyon értek semmihez és kell még sok idő, hogy valamihez hozzá tudjak szólni. Nem érzem jól magam ott emiatt és félek, hogy a főnök is csalódik bennem, ha idővel látja, hogy nem tudok semmit, hiszen gyakorlati tudásom nincs, az elmélet pedig nem nagyon kell. A környezet is eléggé feszélyezett és ideges. A munkatársak sokat panaszkodnak. A főnök sajnos sokmindenről nem tud, arról sem, hogy nem tanítottak nekem semmit a gyakorlati idő alatt. Próbáltam beszélni vele, de nem igazán lehet, mert nem hallgat meg.

Sajnos a nyelvvizsgám még hátra van, azt nem sikerült letennem.

Becsüljem meg ezt, ami most van, ilyen körülmények között, vagy álljak tovább és keressek valami más munkát (pl. gyári munka)?



2013. aug. 20. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A 20-as évek óta nem volt ekkora munkanélküliség és te most halál komolyan azt kérdezed, hogy visszautasíts-e egy állásajánlaotot, amit "puszira" kaptál a szakmádban úgy, hogy még egy nyomvadt nyelvvizsgát sem tudtál összekaparni a diplomádhoz? Te hogy a francba végezted el az egyetemet ennyi realitásérzékkel?
2013. aug. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy mi a munkaerőpiaci helyzet. Az utóbbi hónapokban egymilliárd álláshirdetést végignéztem. Szóval van realitásom a dologhoz.

Nem azért kérdezem, mert ha otthagynám, akkor dúskálnék az állásajánlatokban. Épp a kockázat, az amit nem tudom, hogy érdemes-e bevállalni. Ez egy olyan állás, ami valóban szakbába vágna, de határozott idejű és kevesebb bérért, mint a már ott dolgozó pár ember. Inkább lejáratni nem szeretném magam és kihúzni a gyufát azzal, hogy mindent csak kérdezgetek és önállóan nem tudok dolgozni.

2013. aug. 20. 16:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyári munka? Azt meg minek?! Marha szépen mutatna az önéletrajzodban... maradj a fenekeden és próbálj meg minél többet tanulni a melóról, ha kell a főnök füle hallatára kérj meg másokat, hogy mutassák meg/magyarázzák el, mit hogyan kell csinálni. Ha nem segítenek, hát járj a nyakukra.
2013. aug. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A tudásod miatt ne aggódj! A főnök pontosan tudja, hogy egy gyakornoki munka alatt mennyi ragad maximum az emberre. Nyilván beszélt a kollégáiddal, és alkalmasnak tartanak arra, hogy jobban beletanulj az ottani dolgokba. Gyakorlati tudást meg mindenki a munkahelyén szerez, nem az iskolában. Ha elmész gyári munkára, onnan sosem jutsz tovább, itt viszont lehetőséged van fejlődni. Ahogy nő a tapasztalatod, gyakorlatod, elmúlik majd a szorongásod is, és jobban fogod magad érezni. Ha meg annak ellenére is nyomaszt a légkör, sokkal nagyobb eséllyel kapsz másik munkát, ha a saját szakmádon belül már van állásod, mintha az utcáról vagy gyári szalagmunkáról mennél. Pályázgathatsz úgy is, hogy közben dolgozol itt.
2013. aug. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát pont ez az, hogy 10 km-re jársz a való élettől. Az egyetemet befejezted, mégis, hogy akarsz szakmádba vágó tapasztalatot szerezni?! A gyárban, a szalag mellett csirkepucolás közben?! Ott aztán gondolom komoly szakmai tapasztalatokra teszel majd szert (vagy inkább még azt is elfelejted, amit tudtál eddig).


A kezdők élete ilyen. Ha nem tud valamit, kérdez. Aki elfogadható tempóban tanul azt meg fogják tartani - aki meg nem az alkalmatlan és majd kirúgják. Neked veszteni valód végképp nincs...

2013. aug. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben, értem és köszönöm a biztatást.
2013. aug. 20. 16:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen becsüld meg ami van. Nagyon fontos hogy minél hamarabb legyen munkád 1-2 évig. Mert utána ha jelentkezel valahova, azt látják majd hogy diplomás, munkatapasztalattal rendelkező vagy!

2013. aug. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, de rettenetesen nehéz. Nem nyavajogni akarok, de az elmúlt napokban eléggé sokszor éreztették velem, hogy felesleges vagyok és hogy miért alkalmaz a főnök olyan embereket, akik semmit sem csinálnak. Én csinálnék, de nem partner benne senki,hogy elinduljak. Látom, hogy csak kínlódás neki, hogy velem is kell foglalkozniuk, így most már eljutottam oda, hogy nem is kérek segítséget és csak ülök a feladatomon.
2013. aug. 22. 15:33
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha ezt csinálod akkor ki is fognak rúgni.


Battyogj be a főnökhöz és kérj segítséget ha kell, mondd, hogy nem akarsz sározni senkit, de nem tudna-e áthelyezni más kollégák közé, mert a mostaniak nem akarnak segíteni a batanulásban.

2013. aug. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!