Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretem a babám, de úgy...

Szeretem a babám, de úgy érzem miatta kerültem csapdába. Hogy fogadjam el a helyzetet?

Figyelt kérdés
Az apjával rövid ideig jártunk, mikor rájöttem, hogy nem szeretem annyira, hogy a jövőmet vele képzeljem el, szakítottunk. Szakításunk után tudtam meg, hogy terhes vagyok. Fölkerestem, elmondtam mi a helyzet, mert így tartottam helyesnek. Ő továbbra is szerelmes volt belém, így rábeszélt, hogy jöjjünk újra össze, legyünk egy család. Én amúgy is meg voltam rémülve, hogy egyedül leszek egy babával, pedig még fiatal vagyok, az egyetemet se fejeztem be. Megszületett a babám, akit tényleg nagyon szeretek, rengeteg örömöt okoz nekem. De közben folyton azt érzem vele kapcsolatban, hogy miatta ragadtam benne egy kapcsolatban, amiben nem vagyok boldog. Mégis felelős vagyok a babámért, hogy jó családi háttérben nőjön fel, ezt pedig megkaphatja így. Az apja nagyon szeret engem és őt is, mindent megtesz értünk és tényleg csodálatos apa és férj lenne. Csak én nem vagyok szerelmes belé és talán fiatal vagyok ahhoz, hogy elfogadjam, hogy nekem az életben már nem lesz olyan párkapcsolatom, amiben tényleg szeretem a párom. Pedig szeretem őt is, de kb. mint egy nagyon közeli barátot. Ragaszkodok is hozzá, de pl. a szex már egyre nehezebben megy vele. Mindenki más szerint meg kell becsülnöm ezt a férfit és örüljek, hogy ilyen jó apja van a lányomnak és nagyon boldog család leszünk. Nekem mégis a hatalmas szeretet mellett olyan érzésem van a babámmal kapcsolatban, hogy ő tehet erről a helyzetről. Pedig az eszemmel tudom, hogy ő a legártatlanabb az egész történetben. Hogy fogadjam el a dolgokat?
2015. júl. 23. 18:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
90%

Na most aztán kapsz tüzet vizet!

Szeretted valaha a párodat? A tisztelet megvan felé. Ez jó!

Itt mi nem fogunk tudni segíteni. De adj neki egy esélyt. Állj elé mondd el, hogy nem érzep iránta úgy ahogy kéne..ezt tudja ő is csak homokba dugja a fejét. Aztán ajánld fel neki hogy menjetek el párterápiára. Én ezt az egy megoldást látom. Ha ez nem segít elmondhatod, hogy megtettél mindent értetek! Sok sikert!

2015. júl. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem is értem, hogy lehet olyan embernek szülni akit nem szeretsz. Na de ezt már elszúrtad. A legtisztább amit tehetsz, őszintén megmondani hogy nem szereted mint férfit. Aztán keresel munkát, meg kapod a gyerektartást és megpróbálsz felnőtt emberként élni. A gyerek iránt meg nem érezhetsz negatív érzéseket,nem ő tehet arról, hogy úgy vállaltad a pasival, hogy nem szeretted.
2015. júl. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Ez tipikusan az az eset, amikor nem táncolja ki valaki magát, mielőtt gyermeket, családot vállalna. Ebben a helyzetben már első a gyerek, aztán te. Ha szeretsz kockáztatni, akkor vágj bele, nézd meg hogyan fogadják a világban a fiatal gyermekes anyukát. Van, aki elfogadna így, de lehet, hogy rosszabb mint a lányod APUKája....de amíg nem próbálod ki, addig mi itt hiába osztjuk az észt. Az apukával meg beszéld meg...te most nyíltan szeretnél belemenni az életbe...kipróbálni másokat (nemcsak a szex végett, hanem mert nem élted még ki magad.Aztán tartsd nyitva a szemed. APUVAl mindig is kapcsolatban fogsz maradni, mert már nem tudod a biológiát megváltoztatni, bár a történelmet igen.Csak nehogy akadjon APUNAK is egy szemrevaló, aki csak őt szeretni. SOk szerencsét!Amúgy teljesen normális a problémád...meg akarsz felelni-magadnak felelj meg, mert az a boldogság átadódik a lányodnak is.*-*
2015. júl. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Julie S ***** válasza:
100%

Ha a helyedben lennék, én biztosan megpróbálnám megszeretni a gyerekem apját. Kicsit igyekeznék olyan irányba dicsérni, amit én vonzónak tartok benne, hátha ráerősít azokra a tulajdonságaira, amiken látja, hogy tetszenek nekem. Végül is a vonzalom, a kötődés, az az együtt töltött idővel és testi kapcsolattal alakul ki. Ha nem megy a szex, nem kell erőltetni, de az ölelés, az érintések fontosak.


Ha folyton azon kattogsz, hogy muszájból vagy vele, akkor tuti, hogy előbb-utóbb elhagyod. Ha nem akarod megbontani a "kényszer-családot", akkor azon agyalj inkább, hogy min kéne változtatnotok, hogy vonzóbbnak találd a gyereked apját. Ha rendes és valaha érdemesnek találtad arra, hogy járj és lefeküdj vele, akkor annyira rossz nem lehet. Ráadásul ő szeret téged. Szerintem beszéljétek ezt át és kérd meg, hogy hódítson meg újból. Talán sikerül. :)


Ja és nem a babád tehet a helyzetről, hanem te magad. Neki az nem lesz jó, ha kényszerből élsz együtt az apjával. Így milyen példát lát majd a "normális" családra?! Ha valóban meg tudsz békélni a helyzettel, akkor oké, ha nem, akkor lépned kell.

2015. júl. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!