Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek nincs gyereke? Lehet...

Kinek nincs gyereke? Lehet boldogan élni nélküle?

Figyelt kérdés
2015. júl. 24. 15:01
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
83%

Nekem nincs, két vetélésen vagyok túl. Későn mentem férjhez (39), és szeretnénk gyereket. Szóval reménykedünk és csüggedünk felváltva.

Szeretem a férjemet, és alapvetően megvan minden okom a boldogságra.

Ám (mint a legtöbb ember) gyakran nem vagyok az, pedig biztos lehetnék.

És ha nem tartanék korban ott, ahol (és ami egyébként hihetetlen, hogy így száguld az idő!), akkor nem is stresszelnék ezen annyira - mert ha valami nagyon bosszant, az az, hogy ezen kell aggódnom.

40/N

2015. júl. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
65%

10-es: azért nem hiszem el, amit a hozzád hasonlók mondanak, mert ha neked tényleg öröm lenne a gyerek, nem azzal bizonyítanád, hogy másoknak milyen rossz.


Attól, hogy a gyereked él, te a föld alatt leszel. És lám, lám, az önös érdekek, a halhatatlanság utáni mohó vágy.

2015. júl. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
76%
Nekunk a ferjemmel nincs es nem es akarunk. Tokeletesen boldogok vagyunk. :)
2015. júl. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
25%
12!Egy fiam és egy lányom van,nagyobb boldogság nincs az életben ,mint egy gyermek.Majd ha megöregszel és nem lesz aki ,megkérdezze hogy apa anya miben segíthetek?Akkor tudod meg ,hogy mit veszítettél.Vagy nem tudod megkérdezni senkitőlazt ,hogy fiam lányom mond mi bánt?
2015. júl. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
58%

Nekem nincs, és teljesen boldog vagyok. Mondjuk én érdekes módon már egész kiskoromtól tudtam, hogy nem is akarok majd gyereket, szóval nálam ez nem újkeletű dolog, és nem is próbálkoztam sosem.


Gyerek nélkül is lehet teljes életet élni annak, akinek más a fontos. (Munka, utazás, barátok, család...)


30/N

2015. júl. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
54%

7: próbálj meg, ha ketten vagytok a fiaddal: teljesen jelen lenni. Ne a múltra gondolj, ne búsulj. A gyerekek nagyszerűen tudnak teljese odaadással a jelenben lenni -ezt meg kell tanulnunk tőlük, mert az évek folyamán ez a képességünk elhomályosul. Pedig fontos: "ha nem lesztek olyanok, mint a gyermekek".... Itt és most: csak ez van igazán. És akkor nem is fog fájni.

*

"Mikor nincs egyetlen rohadt kölyköd se" - a hatos nagyon boldogtalan, persze "elvan", de ilyet csak olyan mond, aki nagyon boldogtalan. Jobbulást hatos, találd meg a boldogságot.

2015. júl. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
63%

"nagyobb boldogság nincs az életben ,mint egy gyermek"


Bírom az ilyen embereket, akik kinyilatkoztatják az egyetlen és örökérvényű igazságot...

Kedves Hozzászóló, netán te valami próféta lennél...? :D

2015. júl. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
79%

Én szeretnék ,de nem jön össze. Szóval abban maradtam magammal ,hogy ha nem jön akkor is boldog leszek.

Ha van úgy is jó, hogy szarospelenkázok, majd infantilis módjára dedózok pár évet, de az is jó, hogy nincs csíkom a hasamon és a seggemen és akkor fekszem amikor akarok és akkor kelek amikor akarok. Eldöntöttem, hogy nem fogok kikészülni azért mert nem akar megfoganni. A férjemmel is megbeszéltük, hogy ha össze jön úgy is jó, de ha nem akkor meg elutazunk a világ végére.

2015. júl. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
41%
Hát persze 16, igazad van. Most is alig bírok írni a könnyektől nagy boldogtalanságomban. =D De végül is egy anonim fórumon nem kell semmit elhinni, meg nekem se kell semmit bizonygatni. Ha neked attól jobb, hogy így gondolod, akkor egészségedre.
2015. júl. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim válasza:
22%
Tudod mi a gyermekekkel évekig tartó küszködés,idegeskedés,aggódás,lemondás jutalma? Az unoka barátom,az unoka! Én se hittem el,tiltakoztam ellene,de ez az egyik legnagyobb jó az életben ami történhetett velem,az unokám! És ez bizony gyerek nélkül nem megy!:)
2015. júl. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!