Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek nincs gyereke? Lehet...

Kinek nincs gyereke? Lehet boldogan élni nélküle?

Figyelt kérdés
2015. júl. 24. 15:01
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
83%
Én csak az egyik kedvenc idézetemmel tudok erre válaszolni:"Házasság,gyerek,saját otthon...Társadalmi elvárások.De vajon tényleg mi akarjuk ezeket a dolgokat,vagy csak belénk nevelték,hogy akarjuk?" Szóval igen,lehet gyerek nélkül is boldog,teljes az élet.
2015. júl. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim válasza:
74%
Nekem nincs. 11 éve vagyunk együtt a férjemmel, és nem is tervezünk gyereket. 30 felé közeledve évekig frusztrált a dolog...nem tudtam eldönteni akarok-e egyáltalán gyereket vagy sem..feladatom-e az anyaság vagy sem... Kettős érzések voltak/vannak bennem. Ahogy elmúltam 30, már egyre kevesebb késztetést érzek a babázásra. Sosem vágytam rá túlzottan..de azért halványan pislákolt bennem a dolog. Azt hiszem most már végérvényesen eldöntöttük, nekünk nem kell gyerek. Jól megvagyunk így. Egyikünk sem szereti a változást. Egy baba meg aztán baromi nagy változás az ember életében. Szóval igen, lehet boldogan élni gyerek nélkül is! 31/nő
2015. júl. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim válasza:
65%

"nagyobb boldogság nincs az életben ,mint egy gyermek"


--azért tedd hozzá, hogy számodra! Más meg a háta közepére sem kívánja, olyan nehéz ezt megérteni?

2015. júl. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
36%
23-as nem kell semmit hozzátenni - itt mindenki azt írja, ahogy "számára"
2015. júl. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim válasza:
94%
24. Nem igazán, olvasd el a kommentjét, úgy írta, mintha ez valami általános érvényű igazság lenne.
2015. júl. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
63%
Nekem onszantambol nincs. Nem kell, sosem akartam, nem lesz. En igy nagyon boldoog vagyok, az lenne a problema ha lenne. Nem tudom, hogy elnek akkor ennyire szabadon, fuggetlenul, mindenfele kotottseg nelkul. Akkor nem utazgathatnek kedvemre es jarhatnek oda ahova akarok. Nekem nagy teher lenne. Szamomra az a boldogsag ha nincs es most tudom, hogy le leszek pontozva. Nm ezert irtam, csak, hogy kifejtsem, nem a gyerek az elet ertelme szamomra es ettol meg normalis, felelossegtudatos ember vagyok, aki ugyanolyan ertekes tagja lehet a tarsadalomnak, mint az aki utodot vallal, csakeppen mi mas dolgot adunk a vilagnak.
2015. júl. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
79%

Egy gyerek nagyon sok örömöt, és bánatot tud okozni. Mikor azt hisszük, vége a lázadó kamaszkorszaknak, akkor jönnek a szerelmi csalódások, munkahelyi gondok, és sorolhatnám.

Egy szülő élete végéig izgul a gyerekéért, még akkor is, ha az már jóval túl van a 30. életévén.

Lehet boldogan élni gyerek nélkül. De gondtalanabbul is, az nagyon biztos!!

Ha valaki meg azért szül, hogy öreg napjaira ne maradjon egyedül, az nagyon téved. A fiatalok már nem maradnak falun a szülőkkel, sőt, talán még az országban sem.

Ez olyan fusztráló, akinek nincs gyereke, hogyha valaki ecseteli, milyen rossz nélküle. Mint amikor nekem mondják, milyen cuki, édi az unokájuk. Honnan tudjam? Nekem nincs.

De nem is kell, hogy egy gyerekes szülőnek ne legyen más célja az életben, mint a gyerek. Mert bizony, kirepül, és a mindent feláldozó (mártír) szülő ott marad egyedül, célok, hobbi, társ, barátok nélkül.

Van élet gyerek nélkül is.

2015. júl. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
88%

Nekem speciel most nincs gyerekem, jelen pillanatban nem is vágyom rá, és boldog vagyok (26 éves vagyok). Nyilván az kérdés, hogy később megjön-e hozzá a kedvem, mert azt nem merem kijelenteni, hogy soha nem lesz gyerekem.


Ettől függetlenül azt mondom, embertől függ, hogy lehet-e vki gyerek nélkül boldog. Van, akinek sosem jön meg az anyai, apai ösztöne, és nekik nem kell ahhoz gyereket nevelniük, hogy teljes életet éljenek. Mindenkinek más okoz boldogságot. Nem hiszem, hogy van olyan, IGAZI boldogság... az ember tudja, érzi, vagy maradéktalanul boldog, vagy nem (most nem a pillanatnyi örömről beszélek meg a tudatmódosító szerekről). Ilyen értelemben meg semmi olyan nincs, ami igazibbá tudna tenni egy boldogságot a másiknál.

Annak a nagyon intelligens kérdezőnek, meg úgy a fajtájának, aki azzal érvel, hogy na de ha nincs gyereked, ki fog gondozni időskorodban... na, aki ezért vállal gyereket, az egy önző alak. Értelmes szülő nem várja el a gyerekétől, mert önzetlenül hozta a világra.


Viszont ha vkiben már feléledt az anyai ösztön, akkor sztem nem tud maradéktalanul boldog lenni gyerek nélkül. Max. ha olyan a munkája, amelyben gyerekekkel foglalkozhat, pl. óvónő, de sztem akkor sem tud maradéktalanul boldog lenni.

2015. júl. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
73%

off de mindig ez a jaj nem lesz kihez szólni meg ki nyitja rád az ajtót duma. nos lehet hogy a gyereked szarni fog a fejedre és nem fogja rádnyitni az ajtót!

azért szülni, hogy ne maradj öregkorodra egyedül butaság és önzőség%

2015. júl. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
70%

26vagyok párom dettó és jelenleg fogalmam sincs akarok e vagy sem. persze megy a nyomás, hogy szülni kell, mit ér az élet gyerek nélkül... meg a rokonok is nyomják a szöveget de amikor látom a még mindig kövér kialvatlan undok anyucikat akkor elmegy a kedvem, persze FB-n csak a cuki képeket látni, de ez több. én most még önző vagyok (talán) és fontosabb az utazás, a szabadiő egyebek. lehet változik, lehet nem. de nekem ne mondja azt valaki hogy szülnöm kell mert méhem van és jaj mi lesz velem 80 évesen? a gyerekes is ott ül majd mellettem az öregek otthonában és lehet magányosabb lesz mint én.


nem lehet tudni

2015. júl. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!