Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek nincs gyereke? Lehet...

Kinek nincs gyereke? Lehet boldogan élni nélküle?

Figyelt kérdés
2015. júl. 24. 15:01
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
39%

Én nem akartam gyereket, ezt mindig is hangoztattam. Aztán mikor a 3-szor lettem terhes (2 abortusz után), nem mertem vállalni, hogy elvetessem, mert féltem, mi van, ha később akarok és mégsem lesz. 26 éves voltam. Ugyan boldog voltam gyerek nélkül és nem tudom magamtól mikor döntöttem volna úgy, hogy legyen, de nem bántam meg sőt.


És higgyétek el, persze, hogy igaz, hogy akinek nincs gyereke (és nem is akart) boldog, mert nem tudja milyen lenne gyerekkel. Akinek van az tudja, hogy milyen az élet gyerekkel és gyerek nélkül milyen lenne. Sivárabb.

És nem lepontozni kell ezeket a véleményeket, hanem csak elfogadni. Igen lehet boldog gyerek nélkül az ember, mert nincs összehasonlítási alapja!

2015. júl. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim válasza:
Én úgy gondolom az,hogy a gyerek hogy viszonyul a szüleihez többnyire nevelés kérdése.Nem minden nő való anyának igaz,azért kényszerből nem kell gyereket vállalni.Sokan akik ide írtak főképp 30as korosztály így még könnyen beszélnek.Valószínű gyerekkoruk sem volt valami fényes egy részüknek másik meg csak pusztán kényelemből választja ezt az utat.Én sem szeretnék 3-4 gyereket mert tudom, hogy nem birnám viszont egyet mindenképp.Én is láttam már sok elviselhetetlen hisztis gyereket utcán itt-ott,meg panaszkodó szülőket és mondtam is magamba,hogy én ebből köszönöm nem kérek.Azért mert manapság az a módi ha a gyerek el van kényéezteve,nincs rendesen fegyelmezve aztán meg szülő csodálkozik mikor otrombán beszél vele, leégeti a viselkedésével vagy legrosszabb esetbe fittyet hány még arra is mondván "de hát gyerek még nézzük el neki".Nálunk nem ilyen neveltetésben fog részesülni ezt már szögeztük.
2015. júl. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim válasza:
100%
31. Két abortusz, grat, grat, taps, a felelősségteljes védekezés meg smafu???
2015. júl. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
29%
Azért érdekes milyen sok ennél a kérdésnél a gyermektelen, gyereket nem akaró válaszadó. A válaszadók több mint a fele biztos az. Akkor megis mit keresnek ebbe a kategóriába? Ha én pl nem akarok háziállatot tartani, mondjuk macskát, mert utalnam ha állandóan macskaszoros lenne a kanapém, akkor nem nézegetnem a GYIK állatok/macskák kategóriáját, mert nem érdekel kinek mi a véleménye a macskatartásról. Nem, nem hasonlítom a gyereket egy macskahoz, de írhattam volna az ezoteriat vagy fogyókúrát, amit ugyancsak nem nézeget az ember ha egyáltalán nem érdekli.
2015. júl. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
34-es,ha esetleg elolvasnád,ez a kérdés a gyerekteleneknek szól.Engem rohadtul nem a kategória érdekel,főoldalon kiírja az aktuális kérdést,válaszolok,ha a téma olyan,de magamtól nem megyek bele a kategóriába.Gondolom még pár ezren így csinálják.
2015. júl. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 Költőnő? ***** válasza:
családi topik volt eredetileg okoska....
2015. júl. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim válasza:
60%

34. A főoldalon láttam kiírva a kérdést, és pont hogy a gyermektelenekhez szól, ha jobban megnézed, szóval nem értem a pampogásod!

Mégha azzal jönnél, hogy a gyerekesek minek jönnek ide, még lenne is alapja a böfögésednek...

2015. júl. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
Azt nem tudtam hogy eredetileg családi topik volt, amikor elolvastam mar itt volt a gyerektémába.
2015. júl. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
100%

Ennyit a teóriádról.


Néha elképzelem, milyen lenne gyerekkel, és nem tetszik.

Van, aki elképzeli, és nagyon is tetszik neki.


Az, akinek lesz gyereke, nem önfeláldozó, mert saját döntése volt a gyerek. Ha valamit vállalsz, nem jár azért jutalom, mert viseled a következményeit.


Azt pedig végképp nem értem, miért mondják sokan azt, hogy a gyerek olyan felelősség, amit vállalni KELL. Mintha a gyerekvállalás azt bizonyítaná, hogy te vagy az abszolút felelősségteljes.


Pedig nézzetek körül. Tényleg szép lenne, ha csak a legfelelősségteljesebb emberek vállalnának gyerekeket, de ez nem így van. Olyanoknak is lehet gyereke, akikre egy hörcsögöt sem bíznék.


Azt pedig nem értem, miért lenézendő az, ha valaki ismeri a korlátait.

Ha az ítélkező emberek szaporodnak, gyűlölet fog folyni mindenhonnan, mire öregek otthonába kerülünk. És nem a gyerekeitek fognak ott ülni veletek, hanem én leszek a lakótársatok, és szarrá fogjuk szórakozni magunkat.

2015. júl. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 Költőnő? ***** válasza:
79%

spec azt sem értem, mi lepontozandó van abban a véranyáktól meg vérapáktól ha vki gyermektelenül is boldog... A kérdés nem úgy szólt, lehet-e boldogan élni nélküle? A válasz az, h igenis lehet. És persze lehet magyarázgatni jobbról balról, h istenem jajj jajj miért. Egy felnőtt ember el tudja dönteni h miért. Sokkal nagyobb hibának gondolom, ha vki agyatlanul majd csak lesz vmi alapon vág bele. Anélkül h érett lenne rá.

Tessék ez például 20 évesen szült leírása alapján de kb minden sorából süt az elégedetlenség, az irigység: "

Csak én gondolom úgy, hogy kizsákmányolják a testvéremet?

Bátyám barátnője sokkal fiatalabb mint ő. Kb 3 éve vannak együtt. A csaj minden tekintetben az ellentétem, egyszerűen semmivel sem értek egyet amit csinál. Egyetemista, ha jól tudom nyáron fog doktorálni, tolmács-fordító. Érdekes módon, tele van pénzzel, mert folyton fitnesz, meg ilyen krém olyan krém, millió ruha, meg már harmadszor mennek kirándulni a nyáron. Gyanítom, hogy mindez a bátyám pénzéből. A csaj kb egész nap más se csinál, csak tornázik, meg gyerekotthonos gyerekekkel járkál ide oda (állatkert, játszóház, strand...stb) persze ezért pénzt nem kap. Eljár néha tolmácsolni, meg állítólag éjszaka fordít, de nem hiszem, hogy annyit fizetnének érte, hogy teljen arra a sok ruhára meg egy magyarországi, egy csehországi wellness hétvégére plusz egy mallorcai nyaralásra...az a gyanúm, a bátyám fizeti mindezt."

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__testveri-..


Íme egy "anyuka", aki szült, de kb mki élete fontosabb a sajátjénál. És még hány ilyen van Te jó ég, és ezt adják továb...

Nem tudom mivel jobbak ők nálunk, gyermekteleneknél.

2015. júl. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!