Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ismertek olyat/hallottatok...

Ismertek olyat/hallottatok olyat hogy egy kismama táppénzen volt ok nélkül és emiatt elvesztette a juttatásokat? Vagy ez csak városi legenda és ilyen nincs?

Figyelt kérdés
2015. júl. 27. 11:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
mármint milyen juttatásokat? és hogyan lehetne táppénzen ok nélkül?
2015. júl. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Táppénz, gyed, ilyesmi.


Mindnekitől megkérdezi a doki, hogy kiírja-e táppénzre, ő meg rábólint. Vagy azt mondja hogy fáradt, émelyeg, görcsölget stb és akkor is kiírják.

2015. júl. 27. 12:00
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem városi legenda. Könyvelőirodában foglalkoztam bér és munkaügyekkel, két éve volt olyan cégvezető, aki OEP felülvizsgálatot kért, és kiderült, hogy nem áll fen az a dg, amivel tp-re vették a kismamát. Tp visszatérítésre kötelezték, igazolatlan távollétnek minősült a hiányzása, ezért felmondtak neki. Perelt, és a terhessége ellenére első fokon a munkáltató nyerte is a pert. Azóta nem követem.
2015. júl. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Táppénz esetén, ha pl. az alkalmazott nyaralos, bulizós, sportolós képeket tölt fel FB-ra (vagy egyszerűen csak meglátják valahol), akkor joggal merül fel a főnökében a csalás gondolata. Ilyenkor kérnek OEP felülvizsgálatot és történik az, amit előttem leírtak.
2015. júl. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

És igen, terhesség alatt is létezik rendkívüli felmondás, aminek a feltétele az, hogy alaposan alátámasztható indoka legyen a munkáltatónak.

A táppénzcsalás ilyen.

2015. júl. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Pl. ha kismama mondjuk elmegy táppénz alatt nyaralni az ország másik végébe, ott történik vele valami, kórházba kerül, a rendszerben egyből kiderül, hogy épp táppénzen van...

Miután volt egy 200 km-re lévő kórházban elég nehéz megmagyarázni, hogy mit is keresett ott, amikor a diagnózisa szerint otthon kéne feküdnie.

OEPnek elég erre néha egy keresést lefuttatni, pillanatok alatt kiderülhet, az ujjukat se kell megmozdítani érte.

Ilyet olvastam többet is, de személyesen nem ismerek.

De azt is el tudom képzelni, hogy valaki elmegy táppénzre, aztán közben fekete munkát végez, megbüntetik és kiderül h ja akkor a táppénzt se jogosan vette fel,hisz munkaképes volt.

GYES-t meg ilyesmit nem veszti amúgy el szülés után, de az addig kapott táppénzt mind vissza kell fizetnie. Illetve ha kirúgják akkor ugye a CSÁD meg GYED összege is kérdéses lesz, meglesz-e az elég munkaviszonya így.

2015. júl. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%
Aki ilyen ostoba, az meg is érdemli, hogy elvegyenek tőle mindent. A fenti extrém eseteket kivéve azonban az OEP a maga szakállára nem fog vizsgálódni, egyébként előző vetélés, stb. is elég indok lehet a táppénzre, nem kell szükségképpen ténylegesen rosszul lennie vagy a jelen terhességében is fenyegetettnek lennie. DE aki táppénzen van, az tényleg ne menjen nyaralni, stb.
2015. júl. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

De mondjuk végülis bármilyen hivatalos dolog ami igazolja hogy nem épp veszélyeztetett terhesként volt otthon, lehet, h elég.

Pl. 200 km-re megbírságolják valamiért, vagy van a nevére szóló repülőjegy Görögországba, esetleg beiratkozik egy kemény fizikai erőt igénylő tanfolyamra stb....

Kérdés, hogy ezt ki és mennyire ellenőrzi, de szerintem ha valaki jelenti (pl. fenti példában, amikor a főnök sejtette,h nincs is semmi baja, csak nem akar dolgozni) akkor utánanéznek.

2015. júl. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%

Én is sajnos táppénzen voltam elég sokat a terhességem alatt.

Miért? Mert a munkaköröm (autóbuszvezető,napi 14 órás munkahelyen töltött idővel heti 5 napon át) nem tette lehetővé,hogy tovább dolgozzam.Nem én kértem,a kollektív szerződés miatt van így.

Másik munkakört pedig nem ajánlottak fel,pedig volt ezen kívül is végzettségem és jeleztem is,hogy elvállalnék mást.

Már tudom,hogy nem biztos,hogy így jól járt el a munkáltató,de akkor még nem tudtam...

Szóval: a bérem 60%át kaptam kb.Ezen kívül nem járt cafateria,ami mondjuk járt egy tartós táppénzen lévő(több hónapja) másik kollégámnak ugyanabban a munkakörben.

Nekem ez több tízezre kiesést jelentett sajnos,bár amikor terveztük a babát,számoltunk ezzel.


Jó lett volna babatervezéskor váltani munkahelyet és akkor végig dolgozhattam volna valószínűleg,de az meg a munkáltató szempontjából nem lett volna korrekt ugye...

Gyed jár ugyanúgy,tényleg csak a terhesség alatt jártam kicsit rosszabbul.

2015. júl. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%

De azt is el tudom képzelni, hogy valaki elmegy táppénzre, aztán közben fekete munkát végez, megbüntetik és kiderül h ja akkor a táppénzt se jogosan vette fel,hisz munkaképes volt


Ez nem így van, a táppénz alatt lehet legláisan dolgozni. A keresőképtelenséget jogviszonyonként kell elbírálni, és lehet valaki az egyik munkájában keresőképtelen, a másikban pedig keresőképes.

2015. júl. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!