Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ismertek olyat/hallottatok...

Ismertek olyat/hallottatok olyat hogy egy kismama táppénzen volt ok nélkül és emiatt elvesztette a juttatásokat? Vagy ez csak városi legenda és ilyen nincs?

Figyelt kérdés
2015. júl. 27. 11:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én ma voltam orvosnál és szóltam, hogy nincs nálam tappenz javaslat, mert a dokim szabin van/ugye veszelyeztetteket kéthetente vizsgálni kellene/, és a doki azt mondta havi egyszer szokott kimenni az ellenőr, de ne aggódjak, igazából az első papír a legfontosabb, és hogy amúgy sem szokott genyozni az ellenőr. Nyilván egy eset nem az összes, de azért nem kell mindjárt betojni egy ellenorzestol.
2015. júl. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
11%

Hát azért... Nem mindenkinek kell feküdni, aki táppénzen van. Van, akit a stresszes munkahely miatt vesznek táppénzre, mást azért, mert fertőzésveszélynek van kitéve (egészségügy, oktatás, szociális szféra), pedig amúgy fizikailag teljesen munkaképes lenne. Na nehogy már, hogy ilyenkor ne mehessen el nyaralni.


Egyébként nálunk volt már hasonló ügy miatt balhé, igaz, ott nem kismamáról volt szó. Az egyik alkalmazott a törött lábával volt táppénzen, és ez alatt kitett pár házibulis képet a Facebook-ra, amit a főnök is látott. Ebből egy elég szép kis balhé lett, de nem tudom, mi lett a vége, mert az illető végül elment egy másik munkahelyre. De őszintén szólva szerintem nem volt jogos, hogy elkezdtek vele szarakodni, dolgozni valóban nem tudott törött lábbal, de a haverjaival egy kanapén üldögélve piázgatni miért ne lehetne gipszben?

2015. júl. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

12: attól függ milyen munkák vannak nálatok.

Nálunk pl. kéztörés esetén be kell jönni és a jó kézzel felvenni a telefonokat. Attól hogy el van törve a keze, még tud telón bájologni az ügyfelekkel. De persze nincs mindenhol ilyen lehetőség, gondolom.

Szerintem főnöködnek amúgy az nem tetszett, hogy valószínűleg szed fájdalomcsillapítót és arra iszik az illető.

2015. júl. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Mondjuk gipszelesre nem igazán szoktak gyógyszert szedni, kivéve ha szilankos és többször műtöttèk. Nekem volt eltorve kezem, de bogyot nem kaptam rá.

Ez is érdekes, ha én táppénzen vagyok és nekiálllok mosogatni, akkor már csalok? Nyilván ezt nem ellenőrzi senki, de ilyen alapon az is csaló. Mert mi az hogy nem dolgozik, de otthon főz mos takarít? Az meg ugye kicsit megeroltetobb, mint az Adrián napozgatni. Én sem értem a logikát. Ha táppénzen vagyok tehát az lenne a dolgom h semmit se csinálok? Mert ha igen, jöhet az utólagos visszatérítés? Én amúgy nem is készülök nyaralni, de nem a tp miatt, hanem ha vmi történik velünk pont akkor, akkor meg se tudom oldani, mondjuk 1000 kmre az orvosomtol.

2015. júl. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Egyébként az is tp csalás, ha valakit a veszélyes munkaköre miatt vesznek keresőképtelen állományba, az illető ugyanis nem keresőképtelen... csak ebben az esetben a kezelőorvost és a munkáltatót vonják felelősségre.
2015. júl. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!