Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A menyem nem akar cumit adni...

A menyem nem akar cumit adni az unokámnak. Hogyan győzzem meg az előnyeiről?

Figyelt kérdés
2015. aug. 1. 23:44
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

Ha adna neki cumit nem lenne egyfolytában kézben, meg nem kellene annyit szoptatni, nagyon sokat szoptatja, nem 3 óránként. Tudna a háztartással meg a fiammal többet foglalkozni.

Persze akkor a cumit is tisztítani kellene, meg éjjel menni visszaadni neki, így egyszerűbb, hogy odateszi maga mellé és szoptatja, de hosszú távon ez nem lesz így jó.

Én még nem is hallottam olyat, hogy egy kisbabának nem adnak cumit.

2015. aug. 2. 08:05
 12/39 anonim ***** válasza:
56%
Nem? Kapaszkodj : én sem adtam az enyémnek. Sőt, a környezetemben senki. Mellesleg mi közöd hozzá?
2015. aug. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
83%
Igen,sok minden változott az utóbbi 30 évben. Ezeket a dolgokat hívják igény szerinti szoptatásnak és kötődő nevelésnek. Érdemes róla olvasgatnia kicsit, mert nagyon jó dolog. A fia pedig felnőtt ember. El tudja fogadni, ha egy újszülött mellett kevesebb figyelem jut rá. Majd összeszoknak. A menye édesanya lett. Több tiszteletet kéne mutatnia iránta, főleg hogy ő naprakész a legújabb gyermeknevelési szokásokat illetően, míg Ön egy fél emberöltővel el van maradva. N32
2015. aug. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
92%

Én adok cumit a kislányomnak, eleinte nem kapott, aztán mikor nagyon nyűgös volt, és bármit próbáltam sehogy nem aludt el (csak kézben, de ahogy letettem, felsírt), megpróbáltam a cumit, és csodásan működött. Na, ő azóta cumizik, lehet megkövezni. DE, ennek ellenére azt gondolom, hogy mindenki azt csinál a saját gyerekével, amit akar, aki cumiellenes, az ne adjon neki, aki szerint jó dolog, az adjon.

Kedves Nagymama, a gyerek nem a tiéd, nem szólhatsz bele, hogyan nevelik és mire szoktatják vagy épp nem szoktatják. Nem a te dolgod, hogy egyfolytában kézben van a gyerek, feltételezem nem neked kell 0-24-ben ringatni, hanem a szüleinek, nekik pedig így jó ezek szerint. Szoptatni sem te szoptatod gyakran, miért fáj ez neked? A 3 óránkénti szoptatás egyébként sem nagy divat már, igény szerint szopnak a babák, ugyanis nem csak 3 óránként lehetnek éhesek. Ahhoz sincs semmi közöd, hogy a menyed mennyit foglalkozik a háztartással, a házasságukhoz meg pláne nincs. A kisfiad felnőtt ember, majd ő jelzi a feleségének, ha elhanyagolva érzi magát, de mellékesen megjegyzem, az a gyerek az övé is, talán túléli, ha most a baba kap nagyobb figyelmet (ami egyébként természetes is, egy csecsemő nyilván több törődést igényel, mint egy felnőtt férfi, azon egyszerű okból, hogy a baba nem tud gondoskodni magáról, míg egy felnőtt jó esetben tud).

Szerintem ne piszkáld a menyedet, hagyd békén őket, és csak akkor véleményezz, ha kérdeznek, mert ezzel csak azt éred el, hogy az idegeikre fogsz menni, és nem látnak majd szívesen.

2015. aug. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
64%

Nekem egyik gyerek se fogadta el. A lányom konkrétan öklendezik tőle.

Mondjuk engem lehet a párom is elhajtana melegebb éghajlatra ha azért akarnám a szájába tuszkolni,hogy ne kelljen vele foglalkozni...

2015. aug. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
92%
Mekkora a baba? Felteszem, még nincs fél éves, de 1 évesnél biztos nem lehet több. Ilyen pici korban alapvető igénye egy gyereknek a testközelség. Az igény szerinti szoptatás pedig nem rád tartozik, te még mást tanultál. Ha elolvastál legalább 5 könyvet, amit az utóbbi pár évben adtak ki a témával kapcsolatban, akkor utána gyere vissza beszélgetni erről fórumra, gyakorira, de a menyedet akkor is hagyd, csinálja úgy, ahogy ő szeretné, mert az ő gyereke. Változnak, fejlődnek a dolgok, egyre többet tudunk a világról. Nézz utána a mostani szakirodalomnak, aztán ha rendesen belemélyedtél, akkor lehet róla véleményt cserélni, de ami nem a te dolgod, abba a helyedben én sem szólnék bele, ahogy itt kb. minden egyes válaszoló leírta.
2015. aug. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
94%

"Tudna a háztartással meg a fiammal többet foglalkozni."

Ez a mondat azért nem semmi...Lehetne neki pl. segiteni, támogatni, főleg ha első gyerek, nem pedig ennyire beleszólni a életükbe.

2015. aug. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
87%

atyavilág...ne legyen annyit kézben? törődjön a fiaddal?

de jó,hogy nem az én anyósom vagy.

2015. aug. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
67%

Mért kell ebbe beleszólni?

Ha nem ad cumit nem ad ennyi.

2015. aug. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
82%
Szerencsétlen menyed,sajnálom hogy ilyen anyósa van.Amúgy nem értem hogy mi közöd van hozzá hogy ad-e cumit a gyereknek vagy nem.
2015. aug. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!