Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos lenne ha...

Szerintetek jogos lenne ha ezt kérném a férjemtől?

Figyelt kérdés

A kisfiunknak és az anyósomnak egy napon van a szülinapja. Most lesz egy éves.

Úgy gondolom, hogy természetesen anyósomat is köszöntsük fel, ahogy szoktuk, virággal bonbonnal, ilyesmi, de a nap a kisfiunkról szóljon, és neki legyen tortája.

A férjem szerint ha már ünnepel a család, és az anyjának is aznap van a szülinapja, akkor legyen két kisebb torta. Egyikünk szülőjének sem szoktunk tortát venni, ez eddig nem volt szokás, csak virágot, bonbont, az apukáknak bort, esetleg valami kisebb ajándékot, és nem értem ennek miért kellene most másképp lennie.

Én azt szeretném ha a kisfiam első szülinapján, és majd a többi szülinapján is, nem őt IS, hanem őt ünnepelnénk (mondom, amellett, hogy természetesen anyósomat is felköszöntjük, de felnőtt ember, csak ellesz szülinapi zsúr és torta nélkül...)

Szerintetek? Kinek van igaza? Felfújom a dolgot?


2015. aug. 3. 20:02
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
59%
Én nem tartanám egyben a kettőt. Megköszöntenénk anyóst 1-2 nappal előbb, akár tortával vagy anélkül, nem érdekelne, a babazsúrt pedig saját otthonomban tartanám, ahová mint vendéget, áthívnám a nagyszülőket is. Akkor esetleg elhangzana, hogy a mamának is boldog születésnapot, de egyébként nem osztoznék a napon. Egyetértek.
2015. aug. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
58%

Szó szerint egyet kell értenem az első válaszolóval.

Az a nap a gyermek napja legyen, ne a gyermeké is.

2015. aug. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
24%
Én is külön tartanám. Nincs gyerek, de az a szokás, hogy akkor tartjuk, amikor mindenki ráér, akár egy héttel az esemény után. Fő, hogy mindenki ott legyen. Így van megbeszélve kezdetektől. És nem mi kértük. Kisgyereknek nagy élmény, anyós megérthetné simán, így is ő lenne előbb felköszöntve. De lehet, hogy visszafelé is igaz ám, anyós is, kaphat egy saját napot.
2015. aug. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
54%
Én sem tartanám egyben a kettőt, bár nálunk eleve sosem a napján van az igazi ünneplés, hanem az azt követő hétvégén, mert akkor érünk rá igazán ünnepelni. Nálunk egyelőre senkinek sincs ugyanazon a napon a szülinapja, de ilyen helyzetben biztos azt csinálnánk, hogy megünnepeljük a gyerek szülinapját (ha a napján, akkor a napján, ha hétvégén, akkor mondjuk szombaton), természetesen anyóst felköszöntjük a szülinapján telefonon, hogy az adott napon is megemlékezzünk az eseményről, de személyesen hétvégén, mondjuk vasárnap köszöntenénk. Vagy ha a gyerkőcnek a napján tartjuk az ünneplést, akkor anyóshoz meg másnap megyünk virággal. Kicsit lehet, hogy kusza, de remélem érted, hogy mit akarok mondani, szóval hogy anyóst egy nappal később köszöntjük személyesen, de az adott napon mindenképpen felhívjuk telefonon. Egyébként is így szoktuk, mármint ahogy írtam, hogy mindig hétvégén ünneplünk, a napján csak telefonálunk. Soha senki nem sértődött még meg ezen, elvégre felnőtt emberekről beszélünk, ráadásul olyanokkal, akikkel nem is élünk együtt, így nem lenne elvárható, hogy rögtön rohanjunk oda köszönteni. Igaz, nálunk mindenki dolgozik, a nagyszülők is, úgyhogy tényleg hétvégén ér csak rá mindenki.
2015. aug. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
54%
Neked van igazad, kérdező. Ne engedj ebből.
2015. aug. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk a húgom és Nagymamám születtek egy napon.

Sosem volt belőle gond. Inkább büszke rá,hogy unokát kapott. Sőt mióta a húgom betöltötte a 18-at "követeli",hogy Mamával koccintson.

Mamám a szilveszteri kis pohár kivételével csak ekkor hajlandó.

Tök vicces olyankor. Rögtön a fejébe száll.

2015. aug. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
28%

Felesleges az anyósnak torta, már nem gyerek...

A kisfiad napja legyen, amúgy is, pláne hogy az első.

Az anyós ünnepelt már eleget életében ;)

2015. aug. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
35%
Ha eddig se kapott tortát akkor miért pont most? Nem, én sem tartanám egyszerre a kettőt.
2015. aug. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
59%

Hát az én nagyanyám 96 évesen is kap tortát. Életemben nem hallottam még életkortól függővé tenni. Majd karácsonyt is pár nappal később vagy korábban tartjátok?

Nevetséges, hogy már az is az anyós bűne, hogy egy napon mert születni az unokaval

2015. aug. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
40%

jesszus te nő!

eléggé hisztis hárpia vagy

2015. aug. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!