Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos lenne ha...

Szerintetek jogos lenne ha ezt kérném a férjemtől?

Figyelt kérdés

A kisfiunknak és az anyósomnak egy napon van a szülinapja. Most lesz egy éves.

Úgy gondolom, hogy természetesen anyósomat is köszöntsük fel, ahogy szoktuk, virággal bonbonnal, ilyesmi, de a nap a kisfiunkról szóljon, és neki legyen tortája.

A férjem szerint ha már ünnepel a család, és az anyjának is aznap van a szülinapja, akkor legyen két kisebb torta. Egyikünk szülőjének sem szoktunk tortát venni, ez eddig nem volt szokás, csak virágot, bonbont, az apukáknak bort, esetleg valami kisebb ajándékot, és nem értem ennek miért kellene most másképp lennie.

Én azt szeretném ha a kisfiam első szülinapján, és majd a többi szülinapján is, nem őt IS, hanem őt ünnepelnénk (mondom, amellett, hogy természetesen anyósomat is felköszöntjük, de felnőtt ember, csak ellesz szülinapi zsúr és torta nélkül...)

Szerintetek? Kinek van igaza? Felfújom a dolgot?


2015. aug. 3. 20:02
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

Ha ez lett volna eddig is a szokás, akkor semmi gondom nem lenne vele, de miért pont a kisfiunk 1. szülinapján kapjon először amikor 10 éve együtt vagyunk? Még egyszer mondom, természetesen őt is felköszöntenénk pontosan úgy ahogy eddig mindig szoktuk. De miért legyen mostantól neki is tortája meg babazsúrja???


Köszönöm szépen egyébként a válaszokat, megerősítettetek abban, hogy igazam van. :)

2015. aug. 3. 21:44
 12/45 anonim ***** válasza:
95%

kicsit talán te túlzod el. talán kicsit önző is, semmi baja nem lesz senkinek ha két családtagot ünnepeltek.

nálunk pl júniusba sok szülinap van, kicsitől a nagyig, és eddig soha senki nem szólt érte hogy nem csak róla szól a nap. szerintem nyugodtan tarthatjátok egyszerre csak a fiatokat jobban ünneplitek. vagy a fiatoknak megtartjátok 2x.

mi pl úgy szerettük volna hogy a fiam szülinapját hármasban töltjük, ő is egy éves lesz, és azt követő szabad hétvégén meg családosan is tartunk egy kis ajándékozós dolgot. de nem így alakul(t) mert itt leszünk anyósnál tehát már szülinapján is nagy családias hangulat lesz.

2015. aug. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
34%
Teljesen igazad van kérdező. Köszöntsétek fel anyóst, de a nagy nap a kisfiadról szóljon. Kicsit más, de anyósos sztori, elmesélem neked ha nem baj. Kisfiam keresztelőjét szerveztük a férjemmel, az 1. szülinapja előtt kicsivel. Anyós felháborodva csesztetett heteken keresztül, hogy a férjem előző kapcsolatából született 9 éves fiát is kereszteltessük meg, legyen együtt a két gyereknek. Nem hagytam magam. Nincs bajom a fiúval, na de 9 évig senkinek nem jutott eszébe megkereszteltetni? Ez az én babám ünnepe volt, lehet csúnya dolog, de nem voltam hajlandó belemenni. Bocs az off-ért.
2015. aug. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
52%

sztem anyós változtasson a születési dátumán, hogy gondolja már hogy aznap született mikor a te kölyköd?

hogy merészeli???


mielőtt komolyan vennéd, vicceltem!

igazi ősmuter leszel!

2015. aug. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
76%
egyik szülinap anyósnál legyen, az övé(akkor majd gondolkozni is fog mi ez a tortás fehajtás...)a másik szülinap(akár ugyanazon a napon) a gyermek otthonában (még jó, hogy nem éltek együtt) az meg csak a gyermekről szóljon szóljon.
2015. aug. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm a történetet 13-as, igen, Neked is igazad volt.

14-es, Te egy igazi bunkó vagy, nem szoktam ilyet írni, de most nem bírom ki. Lehet hogy Neked "kölyköd" van...

Én nem tudom hol írtam azt, hogy bármi gondom van azzal, hogy aznap van a szülinapja, vagy hogy nem akarom ugyan úgy felköszönteni mint eddig mindig... de akkor mostantól csokimikulást is vegyünk neki mert majd a gyerekünk is kap és neki is Mikulás nap lesz?

Még egymásnak sem vettünk soha tortát..

2015. aug. 3. 22:00
 17/45 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyosod is kap egy kicsi tortat, akkor kevesbe szol a gyerekrol a nap? Egyebkent nalunk szuk csaladi korben zajlik a koszontes a szulinapon, szamomra ez a fo unnep. Majd van egy koszontes szelesebb korben, nagyszulokkel, unokatesokkal, vmelyik het vegen. Ezen sokszor osszevont koszontes van, ha tobb szulinap, nevnap is volt. Sose ereztem, hogy baj, ha nem csak az en gyerekemet unnepli korbe az egesz csalad.
2015. aug. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
8%
Ne törődj vele, legyen külön napon. Gondolom akarsz díszíteni, videózni, főzni készülődni stb. Ez egész napos meló is lehet. Valószínű valami földönkívüli lehetek, de ha én lennék az anyós, magamtól félreállnék és örülnék az unokám ünnepének, főleg ha jól érzi magát rajta. Tuti azt mondanám, hogy ráértek velem törődni, intézzétek a gyereket! Vagy segítenék.
2015. aug. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet veled. Nagymamám 75 éves volt, aznap született az első lányom. Attól kezdve 10 évig minden szülinapot együtt tartottuk, a lányomnak és a dédinek is volt tortája. Voltak lufik és egyéb felhajtás is. Ettől még nem lett kevesebb a lányom napja...
2015. aug. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%

szerintem praktikus lenne anyósnak is tortát adni bonbon és virág helyett, mert akkor a vendégeket 2féle tortával lehet megkínálni :P


én amúgy nem tud milyen az ha csak 1 valakinek van szülinapja, nálunk totál torlódás van ünnepek terén :D férjem egész családjának és nekem pl. 4 napon belül van, ráadásul rá 2 napra van anyukámnak, rá egy napra mamámnak... egyik gyerek mikulási, másik húsvétkor született, de persze ez változó, viszont akkor meg a másiknak van a névnapja. tesóm karácsonykor született, férjemnek egy napon van több családtagommal a szülinapja :)

szóval mi egy évben 4x jövünk össze, ezalatt mind a 25 családtagot felköszöntjük :D

de persze a felnőttek ilyenkor háttérben maradnak, a gyerek a fő ünnepelt, aztán mikor már csendesedik a délután, akkor megköszöntjük a felnőttet is, ők mindig sütit kapnak, gyerekek tortát :)

2015. aug. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!